IMDB Puanı   : 5,4
Oy Sayısı         : 1.326
Süre                : 1 Saat 36 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Mayıs 2018 Salı, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Korku,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Dennis Iliadis (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Adam Alleca (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Topher Grace (IMDB)(ekşi), Genesis Rodriguez (IMDB)(ekşi), Patricia Clarkson (IMDB)(ekşi), Callan Mulvey (IMDB)(ekşi), Robin Thomas Grossman (IMDB)(ekşi), Daisy McCrackin (IMDB)(ekşi), Kelli Barksdale (IMDB), Braden Fitzgerald (IMDB), Cody Sullivan (IMDB), Marty Eli Schwartz (IMDB)

Delirium (~ Home) ' Filminin Konusu :
A man recently released from a mental institute inherits a mansion after his wealthy parents die. After a series of disturbing events, he comes to believe it is haunted.


 • "... dialog:- pardon bayan, yalnız mısınız?- vermem."
 • "reklama filan kanmayın arkadaş. bu çikolata muhteşem bir şey. centro bitter çikolatalı gofretten sonra keşfettiğim ikinci lezzet."
 • "lira kökünden gelir, toprakta açılan iz anlamına gelen lira kelimesi, de öneki alınca deliro aklın yolundan çıkma anlamına girer."
 • "(bkz: deliriyorum)"
 • "... sayıklama. ama güzel türkçe'mizdeki "deli" kelimesiyle bu derece uyuşması dünyanın 16. harikası gibidir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  reklama filan kanmayın arkadaş. bu çikolata muhteşem bir şey. centro bitter çikolatalı gofretten sonra keşfettiğim ikinci lezzet.


  (detroitli kizil - 28 Şubat 2009 20:08)

 • comment image

  lira kökünden gelir, toprakta açılan iz anlamına gelen lira kelimesi, de öneki alınca deliro aklın yolundan çıkma anlamına girer.


  (de payens - 21 Ocak 2011 22:12)

 • comment image

  istanbul metro istasyonlarındaki reklamları inanılmaz başarılı. bir de her metro durağına farklı temalı koymuşlar. internette görseline baktım ama bulamadım.

  taksim istasyonundaki şöyle: 'yürüyen merdiven bozuldukça delirium, delirdikçe yiyorum.'

  sık sık yürüyen merdivenlerin durduğu düşünülürse gerçekten kaliteli espri. bir de 4-5 çerçeve halinde merdiven boyunca koymuşlar karikatürleri. hepsini okuduktan sonra anlam kazanıyor.

  itü ayazağa kampüsü durağındaki ise şöyle: 'keşke öğrenci olsam diyenlere delirium, delirdikçe yiyorum.'

  bugün markette özellikle kendisini aradım ama yoktu. ya yok satıyor ya da her yere ürününü ulaştıramıyor.


  (hirexibley - 15 Şubat 2012 21:15)

 • comment image

  lauren oliver'ın yazmış olduğu distopik kitap.

  sevginin tedavi edilmesi gereken bulaşıcı bir hastalık, bir tabu olarak görüldüğü ve insanların 18 yaşına geldiklerinde "tedavi edildikleri" bir alternatif gelecekte geçiyor. tedaviden sonra insanlar duyguları hissetmemeye ve hayatlarına bozulmaz bir düzen içinde devam etmeye başlıyorlar. kahramanımız lana ise tedavisinden önceki aylarını yaşıyor ve duygularını ayırt etmeye çalışıyor.

  şu sıralar popüler olan hunger games'e kıyasla daha etkileyici bir konusu ve daha güzel bir anlatımı var. neden daha çok bilinmediğine şaşmak gerek.


  (aysnz - 23 Mayıs 2012 19:34)

 • comment image

  ... sayıklama. ama güzel türkçe'mizdeki "deli" kelimesiyle bu derece uyuşması dünyanın 16. harikası gibidir.


  (deli - 12 Eylül 2001 18:51)

 • comment image

  organik kökenli beyin yetmezliği. bu tablo en çok cerrahi servislerde görülür. özellikle ortopedi ve genel cerrahi servislerinde oranlar yüksektir.

  hastalık %40 mortaldir. deliryum zor tedavi edilir dahası deliryum zor zapt altına alınabilen hatta zapt altına alınamayan bir hastalıktır.

  nörodol-akineton genellikle tahmin edildiği kadar çok işe yaramaz. hastalar tüm bilişsel yitilerini çok hızlı kaybeder. genellikle aynı saçma soruyu defalarca sorarlar. ben neredeyim, sen kimsin, oğlum nerede gibi. sorularına cevap beklemezler.

  hastalar çoğu zaman çok ajitedir, sedyelerinden-yataklarından kaçmak isterler. bağlamak kötü bir çözüm olduğu gibi nedenini bilmediğim şekilde kontraendikedir. gerçekten bağlamak deliryum hastalarını daha da agresifleştirir. en iyisi onları izole bir odaya almaktır.

  deliryum tanısı zor konan bir tanıdır; menenjit-ensefalit-ensefalopati-vitamin eksiklikleri- serebrovasküler hastalıklar ve psikiyatrik bozukluklar ayırıcı tanıda düşünülmesi gereken hastalıklardır.

  genelde sebep bulunamaz ve hastalar ilk 72 saat içinde kaybedilir. psikiyatri-nöroloji-intaniye-anestezinin ortak bir çalışması ile belki sorulara cevap bulunabilir.

  bazen deliryum sebebi pulmoner tromboemboli gibi olağan olmayan bir şüpheli olabilir. sepsis, ilerlemiş akut batın, tip 2 solunum yetmezliği, kalp krizi, akut böbrek yetmezliği, hiperamonyonemi de de alışık olunmayan sebeplerdir.


  (de nada - 18 Temmuz 2016 00:27)

 • comment image

  sandman`deki bu karakteri neil gaiman tori amos ile tanistiktan sonra yaratmis olup, delirium ile tori amos`un degisken ruh halini, buna bagli olarak kullandigi baglantisiz ve tutarsiz kelimelerini yansitmaktadir.


  (ikra - 12 Eylül 2001 19:03)

 • comment image

  erken saatlerde, sakin zamanda gidilip menüsü saatlerce incelenmesi gerek bu barın. ya da günler öncesinden bi liste yapıp öyle gitmek. yoksa ben ne içiyim diye saatlerce beklersiniz barın taburesinde. yerel biralar içmeye çalışın. en muheşemleri de onlar zaten. ben en çok barmenlerin bira getirmek için gittiği arka odaları merak etmiştim mesela. ne biralar vardır kimbilir..

  özlüyor lan insan, ciddi ciddi adam gibi bira içmeyi özlüyor.


  (sutyen kullanmayan memeli hayvan - 31 Ekim 2014 10:45)

Yorum Kaynak Link : delirium