Süre                : 1 Saat 15 dakika
Çıkış Tarihi     : 03 Haziran 2018 Pazar, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  FX Productions
Yönetmen       : Ryan Murphy (IMDB)(ekşi), Nelson Cragg (IMDB), Gwyneth Horder-Payton (IMDB), Silas Howard (IMDB), Tina Mabry (IMDB)(ekşi), Janet Mock (IMDB)
Senarist          : Steven Canals (IMDB),Brad Falchuk (IMDB)(ekşi),Ryan Murphy (IMDB)(ekşi),Janet Mock (IMDB),Our Lady J (IMDB)
Oyuncular      : Evan Peters (IMDB), Kate Mara (IMDB)(ekşi), James Van Der Beek (IMDB)(ekşi), Mj Rodriguez (IMDB), Dominique Jackson (IMDB), Billy Porter (IMDB)(ekşi), Indya Moore (IMDB), Ryan Jamaal Swain (IMDB), Charlayne Woodard (IMDB), Hailie Sahar (IMDB), Angelica Ross (IMDB), Angel Bismark Curiel (IMDB), Jeremy McClain (IMDB), Dyllon Burnside (IMDB), Justin Triest (IMDB), Andrew Henkelman (IMDB), Samantha Grace Blumm (IMDB), Jason A. Rodriguez (IMDB), Jose Guitierez (IMDB), Tre Summers (IMDB), Stephen Chacon (IMDB), Johnny Sibilly (IMDB), Clark Jackson (IMDB), Matt McGrath (IMDB), Roslyn Ruff (IMDB), Jordan Barrow (IMDB), Klea Blackhurst (IMDB), Dominique Castelano (IMDB), Candi Boyd (IMDB), Mila Jam (IMDB), T.L. Flint (IMDB), Deidre Goodwin (IMDB), Tyler Hanes (IMDB), Logan James Hall (IMDB), Kevin Interdonato (IMDB), Alexander Martin Jones (IMDB), Gavin Lodge (IMDB), Bret Lada (IMDB), Ryan Jordan McCarthy (IMDB), Amy Morse (IMDB) >>devamı>>

Pose ' Dizisinin Konusu :
Pose is a TV series starring Evan Peters, Mj Rodriguez, and Dominique Jackson. Pose is set in the world of 1987 and "looks at the juxtaposition of several segments of life and society in New York: the rise of the luxury universe,...


 • "(bkz: poser)"
 • "izlemeye baslamadan evvel paris is burning belgeselini izlemenizi tavsiye ederim.bu ayni zamanda diziyi izlemek isteyip istemeyeceginize karar vermeniz acisindan da faydali olacaktir."
 • "nihayet doğru düzgün bir lgbti içerikli, onların sorunlarına değinen bir dizi geldi. maşallah dediğim 2 gün yaşasa da şimdilik iyi gidiyor, umarım yapmacıklaşıp bozmaz."
 • "netflix türkiye'ye geldi, ilgililere duyurulur."
 • "kabuksuz yumurtanın kaynar suda pişirilmesiyle olur."
 • "yiyeceğin kaynama noktasının altındaki sıcaklıkta pişirilmesidir. kullanılacak sıvı bir taşım kaynadıktan sonra altı kısılarak kaynaması durdurulur."
Facebook Yorumları
 • comment image

  oo drag ball’lu içerik gelmiş, biraz gullüm yaparız diye başladığım; içim sökülerek bitirdiğim dizidir.

  söylenmiş zaten, efsanevi paris is burningden drag balo kültürüne aşina olanlar ve sevenleri için mükemmel bir dizi, draması bol, gullümü az ki biz de dramaya bayılırız*

  --- spoiler ---

  buradan sonrası spoiler içerebilir
  ---
  spoiler ---

  başta elektra karakterinden dolayı mmmh izlenmez bu çok itici yea demiştim amma velakin dediklerimi yuttum. oyunculuklar şahane, stan rolündeki metin akdülger şahane * drama kısmı biraz fazlaca, en sonunda elektra’nın bile insafa gelmesi çok neşeli günler, çok gülen gözler olmuş dedirtse de 8 bölüm yetmedi, daha olsa da izlesek dedirtti. bilhassa pray tell karakterine doyamadım.

  söylemeden geçemeyeceğim, bu dizinin alt yazı çevirmenleri hayrına rupaul's drag racee de el atsalar iyi olacak; butch queen “erkeksi kraliçe” değil laço diye çevrilir, helal olsun efenim. queer kültürüne hakim ekiplere çeviri yaptırınca bak nasıl çiçek gibi oluyor.

  neyse, diziye puanım ten ten tens across the board.


  (agop - 4 Şubat 2019 19:59)

 • comment image

  drama janrının hakkını sonuna kadar veren, 80ler drag yaşantısının panaromasını sunan ryan murphy dizisi.
  bu kadar mesaj kaygısı kimi insanları bayabilir ama yaşanmış veya yaşanması olası senaryo üzerinden çok da güzel ilerlemekte.
  2. sezon onayını alan dizi, amerikan rüyasının ve bu rüyadan sürülmüş alt kültürün dahil olma çabası üzerinden ilerliyor. aslında temel mesele bir yere ait olmak ve kabul görmek.
  ben açıkçası beğendim. her bölüm bir saatin üzerinde olmasına rağmen bir gün içinde 8. bölüme kadar gelebildim. yavaş ilerlediği üzerine yapılan yorumlara katılmıyorum. temposu oldukça yerinde geldi bana açıkçası. diğer ryan murphy yapımları gibi kusurları var oldukça, ama atmosfer, oyunculuklar ve genel havası ile kesinlikle kendisinin bence şimdiye kadar * kı en iyi işi olmuş.
  özellikle billy porter bildiğin döktürüyor.


  (peergynt - 4 Şubat 2019 03:19)

 • comment image

  evan peters'ın oynadığı, bir trans kadına aşık, evli ve çocuklu stan karakterinin "sen kimsin" sorusuna cevabını şuraya bırakmak istiyorum:

  “i’m no one. i want what i’m supposed to want, i wear what i’m supposed to wear and i work where i’m supposed to work. i stand for nothing. i’ve never fought in a war and i probably won’t ever have to, ‘cause the next one’s gonna kill us all. i can buy things i can’t afford, which means they’re never really mine. i don’t live. i don’t believe. i accumulate.”


  (not dark yet - 23 Temmuz 2018 00:48)

 • comment image

  yiyeceğin kaynama noktasının altındaki sıcaklıkta pişirilmesidir. kullanılacak sıvı bir taşım kaynadıktan sonra altı kısılarak kaynaması durdurulur.


  (metinaga - 26 Ocak 2003 19:32)

Yorum Kaynak Link : pose