IMDB Puanı   : 8,4
Oy Sayısı         : 2.384
Çıkış Tarihi     : 01 Ocak 2018 Pazartesi, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Western
Ülke                : ABD
Yönetmen       : Taylor Sheridan (IMDB)(ekşi)
Senarist          : John Linson (IMDB),Taylor Sheridan (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Kevin Costner (IMDB)(ekşi), Brecken Merrill (IMDB), Dave Annable (IMDB)(ekşi), Kelly Reilly (IMDB)(ekşi), Cole Hauser (IMDB)(ekşi), Kelsey Chow (IMDB), Wes Bentley (IMDB)(ekşi), Gil Birmingham (IMDB)(ekşi), Ian Bohen (IMDB), Luke Grimes (IMDB), Jefferson White (IMDB), Tokala Clifford (IMDB), Denim Richards (IMDB), Heather Hemmens (IMDB), Luke Peckinpah (IMDB), Lexi Anastasia (IMDB), MorningStar Angeline (IMDB), David Cleveland Brown (IMDB), Michaela Conlin (IMDB), Raquel Conner (IMDB), Katherine Cunningham (IMDB), Austin R. Grant (IMDB), Jill Hennessy (IMDB), Crystle Lightning (IMDB), Alireza Mirmontazeri (IMDB), Gretchen Mol (IMDB), Kylie Rogers (IMDB), Rhys Alterman (IMDB), Travis Anderson (IMDB), Catherine Griffiths Auger (IMDB), Mark Blockovich (IMDB), Charla Cochran Bocchicchio (IMDB), Aimee-Lynn Chadwick (IMDB), Isaac Cheung (IMDB), Kami Christiansen (IMDB), Steve Coulter (IMDB), James Gault (IMDB), Danny Huston (IMDB), Angella Joy (IMDB), Jim Lau (IMDB) >>devamı>>

Yellowstone (~ ???????????) ' Dizisinin Konusu :
Yellowstone follows the Dutton family, led by John Dutton, who controls the largest contiguous ranch in the United States, under constant attack by those it borders - land developers, an Indian reservation, and America's first National Park. It is an intense study of a violent world far from media scrutiny - where land grabs make developers billions, and politicians are bought and sold by the world's largest oil and lumber corporations. Where drinking water poisoned by fracking wells and unsolved murders are not news: they are a consequence of living in the new frontier. It is the best and worst of America seen through the eyes of a family that represents both. Written by ahmetkozan


 • "keşke çarşambaya kadar patlasa da o ibne toplantıya girmesem! zira nezle gripten kafayı kaldıramıyorken, 200 sayfa rapor okuyup, birilerine laf anlatacak olmak! pofff"
 • "ayı yogi'nin memleketi..."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bilim adamlarının üzerinde felaket senaryoları hazırladıkları süper yanardağ kategorisine dahil edilen yeryüzü şekli. patlamadan sonra atmosfere yayılan küllerden dolayı güneş ışınlarının dünyaya ulaşmasi engellenecek bundan dolayı ekvator ve çevresinde 12 dereceye varan sıcaklık düşüşleri beklenmektedir. *


  (icli kofte - 28 Nisan 2005 23:24)

 • comment image

  olası patlama senaryolarına göre dünyanın çeşitli yerlerin sağlam sığınaklar yapılmasına sebep olmuş, özellikle son yıllarda bu gibi projelere muazzam gizlilik ve kaynak aktarımı yapılmaktadır.

  başta dünya üzerinde nadir bulunan tohum ve bitki örneklerinden tutun dünya da yaşamın sona ermesinden sonra yeniden neler yapılması gerektiği üzerine çalışmalar başlamışlardır bu sığınakların biri de ilerleyen yıllarda mars'a aktarılması hedeflenmekte olduğu da söylentiler arasında.


  (apexi - 11 Şubat 2015 21:41)

 • comment image

  sevgilinizden ayrılırsanız, işinizden kovulursanız bu yellowstone'u aklınıza getirin. bişeyciğiniz kalmaz. malum patlarsa hiçbir istisnası yok insanlığın sonu gelecek. dünya yeniden buzul çağına girecek. ohh mis, ne kredi derdi var ne eski sevgili.

  ak saray bile dayanamayacak. güle güle tayyar


  (purplerain - 25 Aralık 2014 23:43)

 • comment image

  dünyanın sonunu anlatan tüm amerikan filmlerinde yellowstone'un konu alınması, bilinçsizce yapılan bir şey değil; amerikalıların bu konuda haklılık payları var. nitekim yellowstone, bilinen tüm volkanlardan çok daha tehlikeli, çok daha korkunç. bu sebeple "süpervolkan" deniliyor zaten. her 600 bin yılda bir patlayan bu volkanın son patlama tarihi, bundan tam 640 bin yıl önce. yani günümüz insanının dünya üzerinde var olmasından yaklaşık 590 bin yıl önce.

  bu volkanın etkinliği, her geçen an artıyor. her geçen sene gittikçe yükselen yellowstone patladığında, sadece abd değil, dünyanın tamamının bundan etkilenmesi bekleniyor. püskürttüğü toz ve küller güneş ışığının dünyamıza gelmesini engelleyecek, mini bir buzul çağının başlamasına neden olacak. 10x30 km boyutlarındaki bu kaldera patladığında, ekvator çevresinde hava sıcaklıklarının 10-15 derece düşmesi öngörülüyor. haliyle, üzerinde yaşadığımız anadolu coğrafyasında da ortalama sıcaklıklar büyük değerlerde düşecek ve deyim yerindeyse götümüz donacak. güneş ışınlarının yeniden dünyaya ulaşması için 10 yıllık bir süreye ihtiyaç var ki bu dönem içerisinde milyonlarca insan, yellowstone sebebiyle hayatını kaybedecek. bir yandan soğukla mücadele edecek olan insanlar, diğer yandan kıtlık ve susuzlukla boğuşacak.

  yellowstone ile ilgili bilgiler, özellikle son 10 yıllık süreçte netleşti. daha öncesinde, yellowstone altındaki magma haznesi tespit edilmişti ancak o haznenin altında, daha büyük bir lav denizinin olduğu, son yıllarda tespit edildi.

  dünyada yaşayan canlıların ne kadar büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu ve yellowstone'un nasıl bir canavar olduğunu şu örnekle açıklayayım: yellowstone'dan püsküren küllerin tamamı istanbul il sınırları içerisinde birikecek olsaydı, şehrin her noktasında 100 metre yüksekliğinde bir kül yığını olurdu. evet, beylikdüzü de dahil.


  (gnydgn - 11 Şubat 2014 03:48)

 • comment image

  dünyanın sonunu getirebilecek bir saatli bomba olan muazzam kaldera. patlaması halinde krakatoa'nın kestane fişeği gibi kalması muhtemeldir.

  bu ve bu gibi şeyler (gra, göktaşları, vb.) ne kadar bedavaya yaşadığımız konusunda bir hatırlatmadır. bu kadar tehdit, tehlike ve riskin arasında böyle bir çeşitlilik dünyanın son derece şerbetli bir gezegen olduğunu gösterir.

  (bkz: extinction level event)


  (khuzdul of krsanthi - 13 Ağustos 2010 23:51)

 • comment image

  300.000 yilda bir patladigi tahmin edilen ancak en son 360.000 yil once patlamis olan ve on yil icinde patlamasi beklenen, dunyayi volkanik kışa sokacak yanardag. ha bi de gayzer falan var ama o hikaye. su anda yüzey sicakligi 300 derece oldugu icin park* da kapali zaten


  (urbangrey - 17 Ekim 2004 09:52)

 • comment image

  insanlığı dinozorlarla aynı kadere mahkum edecek güç onda yok. oyle gücü olsaydı 640 bin yıl evvel patladığında insansı atalarımızın kökünü kuruturdu, hem nüfuslari az hem de belli bir bölgede kumeliydiler.


  (zarif philips - 26 Aralık 2015 19:20)

 • comment image

  keşke çarşambaya kadar patlasa da o ibne toplantıya girmesem! zira nezle gripten kafayı kaldıramıyorken, 200 sayfa rapor okuyup, birilerine laf anlatacak olmak! pofff


  (morristownvalisi - 23 Ekim 2015 06:48)

Yorum Kaynak Link : yellowstone