Çıkış Tarihi     : 20 Haziran 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Western
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Linson Entertainment
Yönetmen       : Taylor Sheridan (IMDB)(ekşi), Stephen Kay (IMDB)(ekşi)
Senarist          : John Linson (IMDB),Taylor Sheridan (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Kevin Costner (IMDB)(ekşi), Luke Grimes (IMDB)(ekşi), Kelly Reilly (IMDB)(ekşi), Wes Bentley (IMDB)(ekşi), Cole Hauser (IMDB)(ekşi), Kelsey Chow (IMDB), Brecken Merrill (IMDB), Jefferson White (IMDB), Gil Birmingham (IMDB), Ian Bohen (IMDB), Denim Richards (IMDB), Danny Huston (IMDB), Mo Brings Plenty (IMDB), Forrie J. Smith (IMDB), Atticus Todd (IMDB), Wendy Moniz (IMDB), Timothy Carhart (IMDB), Rudy Ramos (IMDB), Hugh Dillon (IMDB), Michaela Conlin (IMDB), Ryan Bingham (IMDB), Tokala Clifford (IMDB), Katherine Cunningham (IMDB), Tanaya Beatty (IMDB), Ryan Dorsey (IMDB), Josh Lucas (IMDB), Fredric Lehne (IMDB), Buck Taylor (IMDB), Heather Hemmens (IMDB), Savonna Spracklin (IMDB), David Cleveland Brown (IMDB), Robert Mirabal (IMDB), Luke Peckinpah (IMDB), Makayah Crowfoot (IMDB), Isaiah Samuel Crowfoot (IMDB), Sol Xavier May-Kennedy (IMDB), Wolford Reed May-Kennedy (IMDB), Mosiah Aaron Crowfoot (IMDB), Katie Cockrell (IMDB), James Jordan (IMDB) >>devamı>>

Yellowstone ' Dizisinin Konusu :
Yellowstone is a TV series starring Kevin Costner, Luke Grimes, and Kelly Reilly. A ranching family in Montana faces off against others encroaching on their land.


 • "ayı yogi'nin memleketi..."
 • "keşke çarşambaya kadar patlasa da o ibne toplantıya girmesem! zira nezle gripten kafayı kaldıramıyorken, 200 sayfa rapor okuyup, birilerine laf anlatacak olmak! pofff"




Facebook Yorumları
 • comment image

  dünyanın sonunu getirebilecek bir saatli bomba olan muazzam kaldera. patlaması halinde krakatoa'nın kestane fişeği gibi kalması muhtemeldir.

  bu ve bu gibi şeyler (gra, göktaşları, vb.) ne kadar bedavaya yaşadığımız konusunda bir hatırlatmadır. bu kadar tehdit, tehlike ve riskin arasında böyle bir çeşitlilik dünyanın son derece şerbetli bir gezegen olduğunu gösterir.

  (bkz: extinction level event)


  (khuzdul of krsanthi - 13 Ağustos 2010 23:51)

 • comment image

  dünyanın sonunu anlatan tüm amerikan filmlerinde yellowstone'un konu alınması, bilinçsizce yapılan bir şey değil; amerikalıların bu konuda haklılık payları var. nitekim yellowstone, bilinen tüm volkanlardan çok daha tehlikeli, çok daha korkunç. bu sebeple "süpervolkan" deniliyor zaten. her 600 bin yılda bir patlayan bu volkanın son patlama tarihi, bundan tam 640 bin yıl önce. yani günümüz insanının dünya üzerinde var olmasından yaklaşık 590 bin yıl önce.

  bu volkanın etkinliği, her geçen an artıyor. her geçen sene gittikçe yükselen yellowstone patladığında, sadece abd değil, dünyanın tamamının bundan etkilenmesi bekleniyor. püskürttüğü toz ve küller güneş ışığının dünyamıza gelmesini engelleyecek, mini bir buzul çağının başlamasına neden olacak. 10x30 km boyutlarındaki bu kaldera patladığında, ekvator çevresinde hava sıcaklıklarının 10-15 derece düşmesi öngörülüyor. haliyle, üzerinde yaşadığımız anadolu coğrafyasında da ortalama sıcaklıklar büyük değerlerde düşecek ve deyim yerindeyse götümüz donacak. güneş ışınlarının yeniden dünyaya ulaşması için 10 yıllık bir süreye ihtiyaç var ki bu dönem içerisinde milyonlarca insan, yellowstone sebebiyle hayatını kaybedecek. bir yandan soğukla mücadele edecek olan insanlar, diğer yandan kıtlık ve susuzlukla boğuşacak.

  yellowstone ile ilgili bilgiler, özellikle son 10 yıllık süreçte netleşti. daha öncesinde, yellowstone altındaki magma haznesi tespit edilmişti ancak o haznenin altında, daha büyük bir lav denizinin olduğu, son yıllarda tespit edildi.

  dünyada yaşayan canlıların ne kadar büyük bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu ve yellowstone'un nasıl bir canavar olduğunu şu örnekle açıklayayım: yellowstone'dan püsküren küllerin tamamı istanbul il sınırları içerisinde birikecek olsaydı, şehrin her noktasında 100 metre yüksekliğinde bir kül yığını olurdu. evet, beylikdüzü de dahil.


  (gnydgn - 11 Şubat 2014 03:48)

 • comment image

  sevgilinizden ayrılırsanız, işinizden kovulursanız bu yellowstone'u aklınıza getirin. bişeyciğiniz kalmaz. malum patlarsa hiçbir istisnası yok insanlığın sonu gelecek. dünya yeniden buzul çağına girecek. ohh mis, ne kredi derdi var ne eski sevgili.

  ak saray bile dayanamayacak. güle güle tayyar


  (purplerain - 25 Aralık 2014 23:43)

 • comment image

  olası patlama senaryolarına göre dünyanın çeşitli yerlerin sağlam sığınaklar yapılmasına sebep olmuş, özellikle son yıllarda bu gibi projelere muazzam gizlilik ve kaynak aktarımı yapılmaktadır.

  başta dünya üzerinde nadir bulunan tohum ve bitki örneklerinden tutun dünya da yaşamın sona ermesinden sonra yeniden neler yapılması gerektiği üzerine çalışmalar başlamışlardır bu sığınakların biri de ilerleyen yıllarda mars'a aktarılması hedeflenmekte olduğu da söylentiler arasında.


  (apexi - 11 Şubat 2015 21:41)

 • comment image

  keşke çarşambaya kadar patlasa da o ibne toplantıya girmesem! zira nezle gripten kafayı kaldıramıyorken, 200 sayfa rapor okuyup, birilerine laf anlatacak olmak! pofff


  (morristownvalisi - 23 Ekim 2015 06:48)

 • comment image

  insanlığı dinozorlarla aynı kadere mahkum edecek güç onda yok. oyle gücü olsaydı 640 bin yıl evvel patladığında insansı atalarımızın kökünü kuruturdu, hem nüfuslari az hem de belli bir bölgede kumeliydiler.


  (zarif philips - 26 Aralık 2015 19:20)

 • comment image

  300.000 yilda bir patladigi tahmin edilen ancak en son 360.000 yil once patlamis olan ve on yil icinde patlamasi beklenen, dunyayi volkanik kışa sokacak yanardag. ha bi de gayzer falan var ama o hikaye. su anda yüzey sicakligi 300 derece oldugu icin park* da kapali zaten


  (urbangrey - 17 Ekim 2004 09:52)

 • comment image

  bilim adamlarının üzerinde felaket senaryoları hazırladıkları süper yanardağ kategorisine dahil edilen yeryüzü şekli. patlamadan sonra atmosfere yayılan küllerden dolayı güneş ışınlarının dünyaya ulaşmasi engellenecek bundan dolayı ekvator ve çevresinde 12 dereceye varan sıcaklık düşüşleri beklenmektedir. *


  (icli kofte - 28 Nisan 2005 23:24)

Yorum Kaynak Link : yellowstone