Çıkış Tarihi     : 01 Ekim 2019 Salı, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Cinayet,Drama,Heyecanlı
Taglar             : Bir sözcük başlığı,Kötü palyaço,the joker character,stand up komedyeni,zihinsel hastalık
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  BRON Studios , Creative Wealth Media Finance , DC Comics
Yönetmen       : Todd Phillips (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Todd Phillips (IMDB)(ekşi),Scott Silver (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Joaquin Phoenix (IMDB)(ekşi), Zazie Beetz (IMDB), Robert De Niro (IMDB)(ekşi), Cate Jolie (IMDB), Marc Maron (IMDB)(ekşi), Frances Conroy (IMDB)(ekşi), Mary Kate Malat (IMDB), Shea Whigham (IMDB)(ekşi), Brett Cullen (IMDB), Douglas Hodge (IMDB), Bryan Callen (IMDB), Brian Tyree Henry (IMDB), Dante Pereira-Olson (IMDB), Glenn Fleshler (IMDB), Bill Camp (IMDB), Josh Pais (IMDB), Isabella Ferreira (IMDB), Julia Weldon (IMDB), Tamiz U. Rezvi (IMDB), Michael Benz (IMDB), Mick Szal (IMDB), Adrienne Lovette (IMDB), Mandela Bellamy (IMDB), Winslow Bright (IMDB), Sharon Washington (IMDB), Gary Gulman (IMDB), Leigh Gill (IMDB), David Iacono (IMDB), Lauren Yaffe (IMDB), Carl Lundstedt (IMDB), Mick O'Rourke (IMDB), James Ciccone (IMDB), Aynsleigh Dann (IMDB), Sondra James (IMDB), Joe Ochman (IMDB), Vincent Tumeo (IMDB), Alexander Mercier (IMDB), Jaine Ye (IMDB), Johanna R. Griesé (IMDB), Ray Iannicelli (IMDB) >>devamı>>

Joker ' Filminin Konusu :
Başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck'in hayatına odaklanıyor. Toplum tarafından dışlanan bir adam olan Arthur, gündüzleri palyaço olarak çalışır. Komedyen olmayı arzulayan ancak bu konuda pek de başarılı olmayan Arthur, yavaş yavaş psikolojik olarak tekinsiz sulara açılır. Kendisini Gotham Şehri’nde suç ve kaosun içinde bulan Arthur, artık kendi kimliğinden uzaklaşıp Joker karakterine bürünür.


 • "joaquin phoenix in , açılın bu sene oscar benim dediği film."
 • "76. venedik uluslararası film festivali'nde kazandığı altın aslan ödülü ile uluslararası film festivalinde ödül kazanan ilk çizgi roman filmi olmuş."
Facebook Yorumları
 • comment image

  "joker küçük bir delidir.herkesten farklıdır o.ne sinektir ne karo, ne kupa ne de maça.sekiz veya dokuz, papaz veya bacak değildir.her şeyin dışındadır, ötekilerle aynı yere ait değildir.gerçi öbür kartlarla aynı pakette bulunur, ama orası onun kendi evi değildir aslında.bu yüzden de çıkarılıp bir kenara konabilir, hiç arayanı sorani olmadan...jostein gaarder.


  (latife - 22 Mart 2002 19:06)

 • comment image

  iskambil kağıtlarının esrarı na göre joker filozoftur,isyankardır,karşı cıkandır. 52 tane normal iskambil kartı ot gibi yaşarken joker cıkagelip nasıl yaratıldınız hiç düşündünüz mü diyerek ortayı karıştırır.
  bi çok insanın içinde joker vardır.ancak bazı kimselerde körelmiş bazılarında ön plana cıkmıştır.


  (bubez laab - 11 Ağustos 2001 14:54)

 • comment image

  joker, zannedilenin aksine aksiyon değil; dibine kadar drama dolu bir karakter ve bugüne kadar maalesef ama maalesef hep batman'in gölgesinde kaldı.

  "breaking bad" olduğunu her halinden anlayabildiğimiz bu villain'e daha evvel birbirinden yetenekli oyuncular birbirinden farklı hikayelerle can verdi ancak ilk defa hikayenin odağında joker'i izleyebileceğiz hem de robert de niro'lu bir kadrodan; joaquin phoenix ile.

  çok büyük beklentiler içerisine girdim ve umutla bekliyorum.


  (spiritus sanctus - 3 Nisan 2019 16:36)

 • comment image

  heath ledger'ın jokeriyle karşılaştırmak baya saçma gözüküyor.

  arkadaşlar the dark knight bir batman filmiydi. joker'de ana karakter değildi. filmde joker'in deliliğini ve ledger'ın oyunculuğunu demlendiren bir hikaye ve onu dengeleyen oyuncular vardı. 2 küsür saat tek başına joker eksenli bir film izlemedik. ledger'ın oyunculuğu aşırı abartılı bir oyunculuktu. bunu kötü anlamda söylemiyorum. çok uç ve sürekli jest ve mimiklerle psikopatlık seyrettik. nolan filmde o jokeri iyi dinlendirerek ve dozunu iyi tutarak kullandı. mesela joker'i seyrediyorsun arkasından morgan freeman giriyor, joker yine çıkıyor arkasından gary oldman izliyorsun. 2.5 saat o kadar uçuk bir karakter başrole oturtulsa biraz bayatlardı. efsane haline gelmesinde nolan'ın karaktere çok iyi mola aldırmasında ve diğer yan hikayeleri de iyi kotarmasının hayli payı var.

  2019 yapımı gelecek olan filmde ise joker tek başına ana karakter. dolayısıyla the dark knight'taki gibi her göründüğünde ''coşan'' bir joker olmayacaktır. batman vs joker gibi mücadele çerçevesinde aksiyon ağırlıklı bir şey izlemeyeceğiz. kişisel bir hikaye olacak. karakterin dramatik altyapısını göreceğiz. taxi driver denmiş bende o tip bir sosyapatın doğuş hikayesi bekliyorum. tabi taxi driver vietnam sonrası bir filmdi bu film daha günümüzdeki modern şeyler üzerine sözler söyleyecektir.

  ayrıca marvel/dc falan tipi bir evrendeki karakteri tanıtma gibi bir işlevinin öncelikli olduğunu sanmıyorum. hiç öyle bir hava alınmıyor. veya bu film bizi yeni batman filmine hazırlayacak bir filme de benzemiyor. zaten gişe amaçlı çekilen dc'nin stüdyo filmleri belli ediyor kendini. suicide squad'lar falan. bu filmin hiç bunları andırır bir tarafı yok.

  ben bu filme güveniyorum. joaquin phoenix bu işin altından kalkar. zaten dediğim gibi farklı formatta bir film olacağı için farklı bir joker yorumu olacak. ledger, batman'a ve düzene karşı tamamen saykoluk yapan ''olmuş'' bir jokeri oynamıştı. phoenix, ''olmamış'' bir jokeri oynayacak ve daha fazla boyutu olan bir karakter ortaya çıkaracak. scorsese/ de niro ikilisi projenin içinde. yönetmen todd phliphs hangover serisinden bilinen bir yönetmen ki o filmlerde kullandığı karakter çatışmaları ve durum komedisi gayet iyiydi. bu filmde de hem absürt hem dramatik hem de tekinsiz bir mizahla iyi bir harman yaparsa ilginç bir şey çıkarabileceğini düşünüyorum. ayarı kaçırıp saçmalayadabilir tabi görmeden bilemeyiz ama benim ümidim var baya.

  sanki fena olmayan bir film çıkacak ama ledger muhafazakarlığı ve marvel filmlerinin domine ettiği bir dönemde çıkacağı için genel izleyici kitlesi garipseyecek ve beğenmeyecek gibi. alışılmışın dışında bir joker tasviri yadırganacaktır.

  insanların sevdiği heath ledger'lı joker, batman'e ve düzene çomak sokan bir joker'di. bir süper kahramanın karşısındaki villian olarak sevilmişti. bu film bir süper kahraman filmi değil. öyle olma gibi bir çabası yok. joker, karşısında bir rakibi olmayan bir joker daha doğrusu joker origin hikayesi olacak dolayısıyla elmayla armudu karıştırmayalım.


  (ben senin bildigin yazarlardan degilim - 4 Nisan 2019 05:27)

 • comment image

  sanki çizgi romanda joker'a hiç başlangıç hikayesi verilmemiş gibi konuşuluyor. sanki film daha önce yapılmamış bir şeyi yapmaya çalışıyor. komik misiniz olum siz. kafadan 10 tane joker origin story sayarım burada. hahaha ne rahat yazıyorlar bir de ya. doğru bir şey söylüyorlarmış gibi.


  (e a p - 28 Ağustos 2019 21:05)

 • comment image

  bugün itibariyle venedik film festivalinde prömiyerini yapmış olan; 2019’un en çok merakla beklenen filmi. ilk kritiklerse gayet olumlu. her ne kadar kritik puanlar kadar kıstas olmasa da filmin an itibariyle imdb puanı ise 9.7. (bkz: https://www.cinemablend.com/…r-for-this-masterpiece)

  tüm kritiklerden bağımsız olarak tartışmasız gerçeklikse, muhteşem bir oyunculuk performansı izleyeceğimiz hususu; robert de niro üstadın varlığı da cabası.

  şahsi olarak filme pozitif önyargıyla bakmamı sağlayan husus ise; yönetmenin filmi çekerken en çok esinlendiği filmler listesine scorsese üstadın ragging bull, taxi driver ve the king of comedy başyapıtlarını koyması oldu. bu yönüyle film adeta scorsese üstada saygı duruşu niteliğinde.

  yine son kıstas olmasa da joaquın phoenix’in bu filmle sonunda oscar heykelciği kapacağı da gerçekleşmesi çok muhtemel bir öngörü sanırım.


  (smlsml - 31 Ağustos 2019 15:57)

 • comment image

  ya herkesin ağzında " jokerin deliliğinin sebebi yok" lafı almış gidiyor. olm hiç mi duymadınız hikayeyi. joker evli bir adam. karısı hamile komedyen olmaya çalılıyor ama başarısız. çalıştığı kimyasal fabrikası soyulacak. mafya teklif yapıyor içeri girmek için. para için anlaşıyor. sonra o gün evde yangın çıkıyor ve karısı ölüyor. polis haberi veriyor. joker işi yapmaktan vazgeçiyor. hayatının acısını yaşıyor. mafya bunu zorluyor geri dönüş yok diye. red hood kıyafeti ile gidiyorlar depoya. batman baskın yapıyor. bizim komedyen kazana düşüyor. o muhteşem kahkasını ilk o zaman atıp cinnet geçirip, deliriyor.

  hala daha niye aynı şeyi söyleyip duruyorsunuz. delirmesinin sebebi var. al yazıyorum daha ne yapayım. gidin izleyin inanmıyorsanız

  alın izleyin. gidin çizgi romanı da okuyun. cahil misiniz nesiniz ya

  https://tafdi.org/…ili/3144-batman-the-killing-joke


  (wax simulacra - 1 Eylül 2019 13:55)

 • comment image

  76. venedik uluslararası film festivali'nde kazandığı altın aslan ödülü ile uluslararası film festivalinde ödül kazanan ilk çizgi roman filmi olmuş.


  (justicia y libertad - 7 Eylül 2019 22:50)

 • comment image

  sebebi ne olursa olsun sanata ket vurmaya çalışan herkesten nefret ediyorum. toplumsal duyarlara göre sanat yaparsanız ortada sanat manat olmaz. joker izleyip katliam yapacak adam joker filmi yapılmasa da katliam yapmak için sebep bulur. toplum yapısını, ekonomik uçurumu, sosyal ve kültürel faşizmi, çağın getirdiği soyutlanma hissiyatını göz önüne almadan film yapmasınlar, kitap yazmasınlar çünkü okuyanlar, izleyenler psikopat oluyo diyen kolaycı duyarcılar bin yıldır sanat ve bilimin önünde yola yuvarlanmış kaya parçası gibi duruyorlar.
  joaquin phoenix hastası olarak merakla beklediğim film.


  (zemzem - 8 Eylül 2019 12:36)

Yorum Kaynak Link : joker