Çıkış Tarihi     : 01 Ocak 2019 Salı, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Cinayet,Drama
Taglar             : Romana dayalı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Class 5 Films , MWM (MadisonWellsMedia) , Warner Bros. Pictures
Yönetmen       : Edward Norton (IMDB)
Senarist          : Jonathan Lethem (IMDB),Edward Norton (IMDB)
Oyuncular      : Bruce Willis (IMDB)(ekşi), Willem Dafoe (IMDB)(ekşi), Edward Norton (IMDB), Gugu Mbatha-Raw (IMDB)(ekşi), Leslie Mann (IMDB)(ekşi), Bobby Cannavale (IMDB), Ethan Suplee (IMDB)(ekşi), Alec Baldwin (IMDB)(ekşi), Michael K. Williams (IMDB), Fisher Stevens (IMDB), Dallas Roberts (IMDB), Cherry Jones (IMDB), Josh Pais (IMDB), Robert Wisdom (IMDB), Olli Haaskivi (IMDB), Candace Smith (IMDB), Joseph Siravo (IMDB), Doris McCarthy (IMDB), Courtney Gonzalez (IMDB), Radu Spinghel (IMDB), Bob Leszczak (IMDB), Deborah Unger (IMDB), Stephen Adly Guirgis (IMDB), Erica Sweany (IMDB), Miguel Govea (IMDB), DeShawn White (IMDB), Jake Cerny (IMDB), Peter Lewis (IMDB), Kenneth Carrella (IMDB), Teren Carter (IMDB), Lynne Valley (IMDB), Garrett Richmond (IMDB), Blaise Corrigan (IMDB), Katy Davis (IMDB), Yinka Adeboyeku (IMDB), Leonys Delossantos (IMDB), Julie Hays (IMDB), Corey Brown (IMDB), Robert Myers (IMDB), Ezra Barnes (IMDB) >>devamı>>

Motherless Brooklyn ' Filminin Konusu :
Motherless Brooklyn is a movie starring Bruce Willis, Willem Dafoe, and Edward Norton. Set against the backdrop of 1950s New York, Motherless Brooklyn follows Lionel Essrog, a lonely private detective afflicted with Tourette's...


 • "(bkz: chinese democracy)"
 • "romanin sabri gürses tarafindan yapilan türkce cevirisi öksüz brooklyn ismiyle plan b yayinlarindan cikmistir. 2005'de de edward norton'in yönettigi ve basrol oynadigi filmi vizyona giriyor."
 • "sene 2015, çekimleri hala başlamamıştır."
Facebook Yorumları
 • comment image

  abd eleştirmenler kurulu'nca yılın romanı seçilen öksüz brooklyn mcmillan altın hançer ödülünü kazanmış.

  lionel karakterinin hastalığından dolayı sürekli önceden kestirilemeyen karmaşık davranışlarda bulunması, kitaba renk katmış. hastalığını kendisi için sürekli olarak avantaja çevirmeyi beceriyor.
  yazar bu hassas konuyu işlerken, sözkonusu hastalığa karşı özenli bir yaklaşım sergilemiş ve okuyucularının bilgi sahibi olmasını sağlamayı da ihmal etmemiş.


  (helen - 19 Mart 2005 12:00)

 • comment image

  edward norton tarafından yönetilecek film. filmin çıkış tarihi ya da cast'ı belli değil. oyuncu kadrosunda sadece edward norton belli doğal olarak. sözlük sayesinde 10 seneyi aşkın süredir beklendiğini öğrendim. demek ki daha geleceği yok.


  (strangeworld - 6 Aralık 2015 13:14)

 • comment image

  tourette sendromundan müzdarip öksüz lionel essrog'un ve brooklyn merkez yetiştirme yurdu'nun gözü kara diğer üç tıfılının - danny, tony, gilbert - yollarının frank minna'nın olağanüstü yükler taşımacılık şirketi ile kesişmesini ve uzun ve karanlık ve çamurlu bu yolda, tüm zamanların en ketum patronu frank minna'nın özel dedektiflik bürosunun, zen'le, polonyalı devlerle, devrik samuraylarla, eğri büğrü çatallarla, brooklyn'in asık suratlılıkla nam salmış kapıcılarıyla ve eskiden prince adıyla bilinen şarkıcıyla geçen çetin mücadelesini anlatır.


  (raskolouse - 19 Mayıs 2015 13:59)

 • comment image

  10 senedir filan yapılması beklenen film. ed norton ne kadar uzattı bu işi.. imdb de 2010 da tamamlanacağı görülüyor o kadar. merak ediyorum ki edward norton dışında kimler oynayacak. lionel essrog, edward norton tarafından nasıl yorumlanacak. julia yı kim oynayacak vs.


  (mesecina - 13 Eylül 2009 19:01)

 • comment image

  birakin vizyona girmesini, bir turlu senaryosu edward norton tarafindan tamamlanamayan bir romandir motherless brooklyn.

  lionel karakterini tourette's sendromunun otesinde bir kisilige burundurmesiyle yazar jonathan lethem takdir edilmelidir. modern hayatlar, buyuk sehir dejanerasyonu, brooklyn kulturu, court street hepsi kitapta tum gercekligiyle son derece iyi kurgulanmis, basit bir dedektif hikayesinin arkasina gizlenmistir. diyaloglar, karakterler, sığ sehir insani gayet gercek ve duz bir dille bize aktarilir. yazar hic alakamiz olmayan bir dunyayi puruzsuz bir sekilde bize basariyla anlatir. modern edebiyatin basarisi da budur, dili yormadan, kendi gercegini gosteristen uzak sunmasidir.*


  (inventionofsolitude - 17 Aralık 2007 01:02)

 • comment image

  tourette s sendromlu lionel adinda bir karakterin basindan gecenlerin anlatildigi jonathan lethem'in 1999 yilinda yayinlanan odullu kitabi. filminin cekilecegi ve edward norton'un oynayacagi geribildirimini almistim bir yerlerden.


  (inflexible - 19 Mart 2002 05:23)

Yorum Kaynak Link : motherless brooklyn