Süre                : 1 Saat 33 dakika
Çıkış Tarihi     : 21 Eylül 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Gizemli,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Automatik , Estuary Films , Exhibit
Yönetmen       : Reed Morano (IMDB)
Senarist          : Mike Makowsky (IMDB)
Oyuncular      : Peter Dinklage (IMDB), Elle Fanning (IMDB)(ekşi), Charlotte Gainsbourg (IMDB)(ekşi), Paul Giamatti (IMDB)(ekşi)

I Think We're Alone Now (~ Agora Estamos Sozinhos) ' Filminin Konusu :
Kıyamet sonrası dünyasında, kasabasındaki herkesin ölümüyle tek başına kalan kütüphaneci Del (Peter Dinklage) zamanını cesetleri gömerek ve elinden geldiğince yaşadığı bölgeyi düzenli tutmaya çalışarak geçirmektedir. Bu halinden şikayetçi olmayan Del'in hayatı, genç Grace'le (Elle Fanning) karşılaşmasının ardından değişecektir.


 • "aslen bir tommy james and the shondells şarkısıdır. 1967 yılında grubun ününe birazcık daha ekleme yapmıştır."
 • "ted filminin soundtracklerinden biri. film sayesinde yıllar sonra ilk defa dinledim ve birkaç gündür de sürekli dinliyorum. eskiyi hatırlatan çok hoş bir şarkı."
 • "reed morano'nin yönettiği filmin fragmanı için şuraya göz atabilirsiniz."
Facebook Yorumları
 • comment image

  80'lerin yumuşacık sesli kızıl kızı tiffany'nin, radio romance ile birlikte, çocuk kafama kazınmış (diğer) pek şahane şarkısı. madonna'nın dear jessie'sini şahsıma hatırlatan bu büyüme şarkısının ardından bir doz da gloria estafan dinlemeli sanrısına kapılıyorum her nedense.

  meraklılar için ekstrası: söz konusu şarkı, tiffany'nin 1987 yılında çıkardığı ve kendi adını taşıyan albümünde* bulunur. kendisinden beklenmeyecek denli kıpırtılı bu şarkının, naif ve bir o kadar da manidar sözleri şöyledir:

  children behave
  that's what they say when we're together
  and watch how you play
  they don't understand
  and so we're...

  running just as fast as we can
  holdin' on to one another's hand
  tryin' to get away into the night
  and then you put your arms around me
  and we tumble to the ground
  and then you say

  i think we're alone now
  there doesn't seem to be anybody around
  i think we're alone now
  the beating of our hearts is the only sound

  look at the way
  we gotta hide what we're doin'
  cuz what would they say
  if they ever knew
  and so we're

  running just as fast as we can
  holdin' on to one another's hand
  tryin' to get away into the night
  and then you put your arms around me
  and we tumble to the ground
  and then you say

  i think we're alone now
  there doesn't seem to be anybody around
  i think we're alone now
  the beating of our hearts is the only sound


  (kaamos - 1 Kasım 2006 22:26)

 • comment image

  ted filminin soundtracklerinden biri. film sayesinde yıllar sonra ilk defa dinledim ve birkaç gündür de sürekli dinliyorum. eskiyi hatırlatan çok hoş bir şarkı.


  (tallguy - 26 Eylül 2012 13:14)

 • comment image

  jeff & some aliens çizgidizisinin yaratıcısı sean donnelly'nin 2008 yılında yönettiği, adını ve konusunu '87 yılının populer şarkısı ve bestecisinden alan belgesel.

  donnelly bir gün yolda tesadüfen jeff dean turner isminde bir adamla karşılaşır. turner, asperger hastasıdır ve 30 yılı aşkın süredir en büyük takıntısı, bir dönem aşk yaşadığını da iddia ettiği artık adı sanı pek duyulmayan 80'lerin pop şarkıcısı tiffany'dir. evini tiffany'nin fotoğrafları, plakları ve gazete küpürleriyle tabiri caizse bir mabede çevirmiştir. donnelly sonraki süreçte tiffany'ye aynı turner kadar takıntılı olan başka bir kişiyle daha, denver'da yaşayan çift cinsiyetli kelly mccormick ile tanışır ve ortak takıntının alternatif boyutlarını da kameraya alır. fragmanı için: https://www.youtube.com/watch?v=0mxxqf-fgjy


  (witzelsucht - 8 Mart 2017 10:36)

 • comment image

  emmy odullu the handmaid's tale'in yonetmeni reed morano'nun 21 eylül'de vizyona girecek yeni filmi. basrolunde peter dinklage ve elle fanning gibi efsane oyuncular var. film kiyamet sonrasi bir dunyada yalniz yasayan bir adamin birdenbire bir kadinla karsilasmasiyla artik o kadar da yalniz yasamamasini anlatiyor. o adamin yerinde olmak isterdim. tum dunyada yalniz oldugunu dusunurken karsina pat diye elle fanning cikiyor. elle fanning'in how to talk to girls at parties 'teki performansina bayilmistim, filmi merakla bekliyorum.

  bu arada elle fanning daha 20 yasindaymis (oha). ve simdiye kadar yer aldigi filmler 20th century women, the beguiled, trumbo, mary shelley ve son olarak bu. kiz daha 20 yasinda ama oynadigi filmler coktan en iyi filmler listeme girmeye basarmis. insanlar nasil hayat yasiyorlar diye dusunmeden edemiyor insan bazen. ha bu arada woody allen filmi de cekti bu kiz, onu da unutmayalim. (bkz: a rainy day in new york) bu kiz cok yakinda wes anderson'la da calismazsa ben de bir sey bilmiyorum.

  kaynak


  (tzoey - 1 Ağustos 2018 19:56)

 • comment image

  yılın filmi olabilecek kadar iddialı bir fikirken; yalnız olma fikrini seyirciye yeterince verememesi sebebiyle "bir kere izlenince sonu bilindiği için tekrar izlemeye gerek olmayan" filmler kategorisindeki bir filmdir. kötü bir film değildir ancak öyle bi mükemelliği de yoktur.
  başrolünde (bkz: peter dinklage) oynar. onun dahi oyunculuğu bu filmde orta düzeyde bana kalırsa.
  filmin en elle tutulur tarafı yalnızlığın getirdiği sessizlik kısmının iyi yansıtılmasıdır bana kalırsa. geriye kalan her şeyde sınıfta kalmışlar. üzgünüm ama öyle.


  (mike kenji shinoda - 21 Eylül 2018 22:45)

 • comment image

  post apocalyptic/post apokaliptik, yani kıyamet sonrasında geçen pek çok film yapıldı, yapılıyor. bir babayla oğlunun hayatta kalma çabalarını işleyen the road, mad max, children of men, twelve monkeys bu türün en iyilerinden. i am legend da fena değildi. yakın zamanda yapılmış 10 cloverfield lane de güzeldi. i think we're alone now ise bu türün dandik işlerinden olmuş. biraz wall-e animasyonunu hatırlatmıyor değil. hani dünya'dan göç etmiş insanların temizlik i için in cin top oynayan dünya'ya robotu yollamalarını konu alan film. i think...'in baş karakteri wall-e'yi hatırlatıyor. e konu da özgün/orijinal değil. dolayısıyla benzerlerinin arasından sıyrılamıyor bu film. izlenip unutulacak, hatırlanmayacak bir yapım.

  ama fikir güzel: herkesin öldüğü bir dönemde yaşayan tek kişi olan del kendisine bir program belirlemiş: sabah kalk, kahvaltını yap, dışarı çık, cesetleri göm, evlerini ve mahalleyi temizle, temiz evin önüne x işaretini koy (temizlendi manasında), balığa çık, kütüphanede huzur içinde balığını yeyip manzarayı izle, şarabını yudumla, sonra film izle/kitap oku, uyu (wall-e'yi hatırlatıyor bu açıdan). günler bu kısır döngüde birbirlerini takip ederken adıyla uyumlu olan grace (zarafet, merhamet, nezaket) ile karşılaşır (wall-e de başka bir robotla karşılaşıyordu).

  şu fikri alıp derinlemesine işleyebilirdi. öykünün gidebileceği milyon yol vardı. düşündükçe üzülüyorum fikrin değerlendirilmemesine. dünya'da sağ kalmış sadece iki kişi. birbirleriyle zerre benzerlikleri yok. biri çok genç, diğeri yaşlı. biri uzun diğeri kısa. birisi çok konuşkan, diğeri sessizliği seviyor. birinin köpeğe alerjisi var, diğeri hayvanları çok seviyor. film aslında bu iki karakterin arasındaki zıtlığı iyi işliyor, hafif gerilim de oluşabiliyor ama neticede risk alınmıyor, öykü en yüzeysel sularda dolanıyor, klişe şekilde ilerleyip bu şekilde sona eriyor. neticede de ortaya son derece sıradan bir sundance (bağımsız) filmi çıkıyor. ilk 15 dk'sındaki kimsesiz mahalle atmosferi iyi, karakterlerin zıtlıkları iyi, oyunculuklar fena değil. ama ötesi kötü. diyaloglar da o denli iyi değil. biraz daha yaratıcılık lazımdı bu öykü için. şimdi düşününce bu fikri kullanıp bir senaryo yazmak istiyorum: del aslında seri katilmiş, herkes ölünce öldürme dürtüsünü bir nebze kontrol altına alabilmiş, sonra sıradan hayatına devam ederken tak grace çıkar, del bu kızı öldürmek ister. var mı acaba öyle bir film? kıyamet sonrası dünyayı, herkesin ama herkesin öldüğü bir dönemi bir seri katilin, kana susamış bir katilin gözünden işleyen bir film? seri katilli post apokaliptik film fikri i think'ten daha fazla heyecanlandırdı valla.

  neyse, elle ve peter ikilisinin ikinci filmiymiş bu bu arada.


  (sherlock holmes 90 - 22 Eylül 2018 19:13)

 • comment image

  bana göre "peter dinklage" iyi bir oyuncu, sakinlik sessizlik içeren filmlerde çok başarılı oynuyor diye bu filmi bulup izledim..

  - - - spoiler - - -

  ancak hatun kadraja girene kadar film gayet güzel ilerliyordu.. sonra klişeler su yüzüne çıkmaya başladı..

  genç güzel hatun (->bana göre değil) deli dolu takılmalar, kabına sığmamalar tripler derken sen o adamı ne diye öpüyorsun yahu.. hollywood'un dönüp dolaşıp konuyu cinselliğe getirmesi tamamen tribünlere oynamaktan kaynaklanıyor..

  filmin sonlarına doğru ortaya çıkan aile yapısı da tamamen havada kalmış, sanırım o kısımlar için bütçe kalmamış haliyle konuyu toparlayamamışlar gibi geldi bana.. özellikle paul giamatti gibi bi adamı daha dolu dolu kullanmalarını beklerdim..

  - - - spoiler - - -

  peter abimizin sessizliğini sakinliğini çok daha güzel yansıttığı bir filmi daha var, konusu da çok güzel, amerikan bağımsız sinemasının en iyi örneklerinden.. bu filmi bırakın gidin şunu izleyin çok daha güzel zaman geçirirsiniz -> https://www.imdb.com/title/tt0340377/


  (strobist - 28 Eylül 2018 14:08)

Yorum Kaynak Link : i think we're alone now