Çıkış Tarihi     : 01 Ağustos 2019 Perşembe, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Macera,Aile
Taglar             : Tv dizisine dayanan,Açılış kredisi yok,city of gold,arkadaş,Kaşif
Ülke                : ABD
Yönetmen       : James Bobin (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Chris Gifford (IMDB),Danielle Sanchez-Witzel (IMDB)(ekşi),Nicholas Stoller (IMDB),Nicholas Stoller (IMDB),Valerie Walsh (IMDB),Eric Weiner (IMDB)
Oyuncular      : Isabela Moner (IMDB)(ekşi), Michael Peña (IMDB), Eva Longoria (IMDB)(ekşi), Eugenio Derbez (IMDB)(ekşi), Temuera Morrison (IMDB)(ekşi), Madeleine Madden (IMDB), Christopher Kirby (IMDB)(ekşi), Adriana Barraza (IMDB)(ekşi), Micke Moreno (IMDB), Madelyn Miranda (IMDB), Nicholas Coombe (IMDB), Natasa Ristic (IMDB), Emilia Lau (IMDB), Keiichi Enomoto (IMDB)

Dora and the Lost City of Gold (~ Dora ve Kayip Altin Sehri) ' Filminin Konusu :
Dora the Explorer is a movie starring Temuera Morrison, Isabela Moner, and Benicio Del Toro. Plot unknown. Live-action feature based on the Nickelodeon animated series, 'Dora the Explorer'.


 • "tam olarak "arakçı tilki, ayıp sana!", dendiğini hiçbir zaman duymadığım öğretici çizgi dizi... her zaman "arakçı, ayıp sana! arakçı, ayıp sana! arakçı, ayıp sanaaa!!!" diye bağırıyorlar..."
 • "nickelodeon turkiye'nin namusudur. gerci gobegi acikta birakan tisortler de giyer ama olsun, iyi kizdir nihayetinde."
Facebook Yorumları
 • comment image

  cnbc-e de cumartesi ve pazar sabahları yayınlanan, türkçenin arasına sokuşturulan ingilizce sözlerle kafaları karıştıran çizgi film... ama 3 yaşındaki oğlumun favorisi... arakçı tilkiyi durdurmak için "arakçı ayıp sana" lafını söylemeniz gereken çizgi filmdir ayrıca... bizimki "arapçı ayık sana" demekte ama bu olayı daha sevimli yapıyor...


  (qfwfq - 29 Nisan 2007 10:48)

 • comment image

  tam olarak "arakçı tilki, ayıp sana!", dendiğini hiçbir zaman duymadığım öğretici çizgi dizi... her zaman "arakçı, ayıp sana! arakçı, ayıp sana! arakçı, ayıp sanaaa!!!" diye bağırıyorlar...


  (neptun savascisi - 12 Ekim 2008 21:21)

 • comment image

  nickelodeon turkiye'nin namusudur. gerci gobegi acikta birakan tisortler de giyer ama olsun, iyi kizdir nihayetinde.


  (masseur - 12 Ekim 2008 21:30)

 • comment image

  evin içinde koridorda yürürken bi anda 'arakçı ayıp sana!' diye bağıran 3 yaşındaki cüceyi görmenize sebep olabilecek çizgi film. arakçı ayıp sana! diye bağırdıktan sonra durmanızı bekler yada ne yapıyorsanız yapmamanızı.

  cailliou bir dora iki.

  sonradan akla gelme: gecen gün gidilen bir yerde şaban isimli bir eşeğin üzerine bindirmişler bizimkini. eşeğe 'run şaban run' diyerek etraftakileri kopartmış. ingilizcenin yanında dora, ispanyolca da öğretir.


  (zenciarkadas - 20 Nisan 2010 01:23)

 • comment image

  güzel bir amacı var ve bu amacına ulaştığını bizzat benim sabi üzerinde görebiliyorum. interaktif ne demekmiş her haftasonu test ediyorum. yataktan "haritaaa", "sol", "zıpla", "daha yüksek", vb. sözlerle kalkıyorum haftasonları. bizim eleman dora ne derse yapıyor.

  fakat ingilizce öğretme husunuda sıkıntı var bu çizgi dizide. tamam belli başlı ingilizce kelimeleri öğrettiği kesin, doğru, yanlış, sol, sağ, aşağı, yukarı, vb. bir çok sözcüğün ingilizcesini öğretiyor çocuklara da "şimdi right yapalım", "hayıdi hep beraber jump!", "apple çok güzel" gibi melez cümleler çocuğun devrelerini yakıyor, yabancı dil öğreniminde yeri var mı bilmiyorum ama böyle abuk sabuk melez, tarzanca cümleler çok da iyi olmuyor bence.

  en azından bizimki kilitlenip kalıyor ekran başında. haydi şimdi fly!!! noluyo mk?


  (diazepam - 8 Kasım 2010 00:11)

 • comment image

  gerizekalı bir nesil yetiştirmeyi amaçlayan program olmasını geçtim artık, hadi çizgi film yeterince berbat, dublajı ise daha berbat.

  "kakao"yu çikolata diye çevirip, çikolatanın ağaçta yetiştiğini sanan gerzeklerin çocuklara bir şey öğretmeye çalıştığına yanarım.


  (huff - 19 Şubat 2012 09:14)

 • comment image

  sabahladığım şu gecenin ardından kendisiyle ilk defa karşılaştığım çizgi film. her sorusuna negatif cevap veriyorum, bozuntuya vermiyor, "he, tamam olur" demişim gibi takılmaya devam ediyor. o mutlu ben mutlu sıkıntı yok. izlerken beynim kanamaya başladı bu arada çantalar konuşuyor falan... ingilizce konuşuyorlar hatta bazen, baya yetenekli çantalar...

  gelişmeler üzerine edit: az önce dora televizyona bakmadığım bir anda, "kaşar" dedi. iyi güldüm sabah sabah.


  (scuffy skunk - 4 Kasım 2012 07:44)

 • comment image

  amaci daha cok amerikan cocuklarina ispanyolca bir iki kelime ogretmek olan her nasilsa her 2-4 yas araligindaki kiz cocugunun bu gunlerde hastasi oldugu cizgi film karakteri. genelde izleyiciden yardim ister. swiper the fox denilen hirsiz tilkiden pek hoslanmaz. kankasi boots the monkey ile dag tepe dere asar. kuzey amerikada uzerinde dora olmayan bir okul malzemesi yoktur bu gunlerde. kilin onde gelenidir. bazi evlerde gunde minimum 4 saat acik kalip sinir krizlerine yol acmasi ile meshurdur


  (evde bakla yiyen kek - 18 Ağustos 2005 23:30)

Yorum Kaynak Link : dora the explorer