Süre                : 30 dakika
Çıkış Tarihi     : 17 Ağustos 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Animasyon,Macera,Komedi,Fantazi
Taglar             : netflix original,medieval,princess,elf,demon
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Netflix , The Curiosity Company , The ULULU Company
Yönetmen       : Wesley Archer (IMDB)(ekşi), Frank Marino (IMDB)(ekşi), David D. Au (IMDB), Peter Avanzino (IMDB), Albert Calleros (IMDB), Dwayne Carey-Hill (IMDB), Brian Sheesley (IMDB), Ira Sherak (IMDB)
Senarist          : Matt Groening (IMDB)(ekşi),Josh Weinstein (IMDB)(ekşi),Jamie Angell (IMDB),Jeff Rowe (IMDB),Shion Takeuchi (IMDB),Jeny Batten (IMDB),David X. Cohen (IMDB),M. Dickson (IMDB),Rich Fulcher (IMDB),Reid Harrison (IMDB),Eric Horsted (IMDB),Bill Oakley (IMDB),Patric M. Verrone (IMDB)
Oyuncular      : Abbi Jacobson (IMDB)(ekşi), Eric André (IMDB)(ekşi), Nat Faxon (IMDB)(ekşi), John DiMaggio (IMDB)(ekşi), Tress MacNeille (IMDB), David Herman (IMDB)(ekşi), Maurice LaMarche (IMDB), Billy West (IMDB)(ekşi), Jeny Batten (IMDB), Rich Fulcher (IMDB), Lucy Montgomery (IMDB), Matt Berry (IMDB), Laura Dickinson (IMDB), Baraka May (IMDB), Sharon Horgan (IMDB), Lauren Tom (IMDB), Noel Fielding (IMDB), Chris Vallance (IMDB)

Disenchantment (~ (Des)encanto) ' Dizisinin Konusu :
Disenchantment is a TV series starring Robin Atkin Downes, Abbi Jacobson, and Eric André. Princess Tiabeanie, 'Bean', is annoyed at her imminent arranged marriage to Prince Merkimer. Then she meets Luci, a demon, and Elfo, an elf,...


 • "futurama'yla science fiction'a giren matt groening'in orta çağ konseptine girdiği netflix dizisi. adını unuttuğum demon karakter hariç hiç bir ilginçliği bulunmayan vasat yapım."
 • "how dare you bring logic into god's house?"
 • "+ +i am drowning! -i am elfo!"
 • "burun kiviranlara bakmayin. birgun buralar dolacak."
 • "ilk dört bölümü izledim.vasat...düşünce, kurulan dünya ve mizahın üzerine kurulduğu zemin çok şeyler vaat ediyor ama hikayenin işlenişi, yapılan espriler ve özellikle karakterler çok sığ ve yetersiz."
Facebook Yorumları
 • comment image

  futurama'yla science fiction'a giren matt groening'in orta çağ konseptine girdiği netflix dizisi. adını unuttuğum demon karakter hariç hiç bir ilginçliği bulunmayan vasat yapım.


  (avx - 8 Eylül 2018 14:09)

 • comment image

  esprilerinden çok beni orta çağın karanlık dönemindeki mizahı ve çizimleriyle içine çekmiş olan dizidir. bazı sahneler oluyor ki insanın durdurup seyredesi geliyor. yoksa espriler zaten simpsons'tan hallice.

  hemen başlanıp tüketilesi bir 10 bölümü var şu anda.


  (fuhrer king bradley - 24 Ağustos 2018 02:07)

 • comment image

  esprilerin öküz gibi güldürmediği ama gülümsettiği, grafiklerin ve animasyonların aşırı derecede şirin olduğu animasyon serisi. izlenir ki bu!

  dizideki yeşil elf biraz bart simpson'ı andırıyor. bir de kralın genç ve paragöz karısının doğu avrupa aksanıyla konuşması trump'ın hanımına bir gönderme olabilir. kralın oğlunun aşırı salak olması da barron trump'la alakalı olabilir. son olarak prenses kızın beyaza çalan sarışın saçları game of thrones'daki garip saçlı kıza yapılmış bir gönderme olabilir ama emin değilim.


  (gok yeleli bozkurtun avukati - 22 Ağustos 2018 22:50)

 • comment image

  dizinin orta çağ’da geçmesi o kadar çok malzeme veriyor ki aslında. ince detaylarda bunları görmek mümkün. biraz kilise, krallık, feodalite, serflik, malikaneler hakkında tarihi bilginiz varsa keyifli bir şeye dönüşebiliyor. tabi ki öbür taraftan karakterlerin temsil ettikleri kavramlar da güzel işlenmiş. boş zamanda iyi gidiyor.


  (confused bourgeois - 20 Ağustos 2018 23:53)

 • comment image

  ilk dört bölümü izledim.

  vasat...

  düşünce, kurulan dünya ve mizahın üzerine kurulduğu zemin çok şeyler vaat ediyor ama hikayenin işlenişi, yapılan espriler ve özellikle karakterler çok sığ ve yetersiz.


  (buz baltasi - 17 Ağustos 2018 19:28)

 • comment image

  weber'dan tarafından sosyolojik bir kavram olarak ortaya atılmıştır. toplumdaki geleneksel değerlerden rasyonelleşmeye giden süreçte, rasyonelleşen bireyin karar verme mekanizmaları nedeni ile toplumdaki büyünün, mistik kavramların kaybolmasını ifade eder. modern, bürokratik ve rasyonel birey disenchantment olmuştur da modern hallere gelmiştir yani.

  ilgili olarak protestan etiği ve kapitalizm'in ruhu incelenebilir.


  (aman veyahut da kaderkismet - 2 Nisan 2010 17:56)

Yorum Kaynak Link : disenchantment