• "siyahi ingiliz kadın yönetmen amma asante'nin yönettiği kurgu-tarih draması. amandla stenberg ve abbie cornish nasıl iş çıkaracaklar bakalım.imdb"
Facebook Yorumları
  • comment image

    amma asante beyaz bir adamla evli olduğu için midir nedir farklı dönemlerde ve toplumlarda geçen ama hep siyahi bir kadının beyaz bir adama âşık olmasını işliyor filmlerinde. belle mesela. köleliğin henüz kalkmadığı amerika’da geçip zeki siyahi bir kadının beyaz bir adama âşık olmasını anlattı. yetmedi. sonraki filmi a united kingdom’da afrika’dan ingiltere’ye okumak için göç etmiş, babası ölünce ülkenin kralı olmuş bir adama beyaz bir kadının âşık olmasını anlattı. dönem ve toplum farklı, konu aynı: siyahla beyazın aşkı, toplum baskısı. ha bu iki vasat film yetmediyse where hands touch geliyor. asante hanfendi bu kez fona 2. dünya savaşı’nı koymuş. merkezde bu kez ergen bir kız var (siyah tabii ki), bu kız kalkıp nazi askerine âşık oluyor. siyahi bir kızla nazi askerini âşık ettirmek nasıl bir fantazyadır anlamadım gitti. filmi görmeden yargılamamak gerek ama fikir berbat duruyor. muhtemelen bu film de gömülür, asante’nin oscar hayalleri sonraki filme ertelenir. ha sonraki filminin konusu da bu siyah-beyaz aşkı olursa şaşırmam.
    bu arada başrolü üstlenen amandla stenberg’in kariyeri de beyaz oğlanlara âşık olan ergen kızlarla doluyor (the darkest minds, everything everything, where hands touch).


    (sherlock holmes 90 - 9 Ağustos 2018 18:06)

Yorum Kaynak Link : where hands touch