Süre                : 1 Saat 58 dakika
Çıkış Tarihi     : 14 Eylül 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  MVP Films
Yönetmen       : Mario Van Peebles (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Mario Van Peebles (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Ryan Guzman (IMDB)(ekşi), William Fichtner (IMDB)(ekşi), Mario Van Peebles (IMDB)(ekşi), Shakira Barrera (IMDB), Columbus Short (IMDB)(ekşi), Jemma Dallender (IMDB)(ekşi), Laz Alonso (IMDB)(ekşi), Charles Halford (IMDB)(ekşi), Lane Garrison (IMDB), Alena Savostikova (IMDB), Eugene Cordero (IMDB), Brad Carter (IMDB), D.C. Young Fly (IMDB), Paul Rodriguez (IMDB), Melvin Van Peebles (IMDB), Dionne Warwick (IMDB), Rocsi Diaz (IMDB), Desiigner (IMDB), Christopher Michael (IMDB), Sam Littlefield (IMDB), Cameron MacKenzie (IMDB), Van Jones (IMDB), Morgana Van Peebles (IMDB), Anna Talakkottur (IMDB), Folake Olowofoyeku (IMDB), Diego Kuri (IMDB), Justin Nesbitt (IMDB), Earthquake (IMDB), Cheryl Dent (IMDB), Ryan P. Shrime (IMDB), Claire Liz Phillips (IMDB), Mandy Newton (IMDB), David Kenneth Sommerville (IMDB), Edward Beckford (IMDB), Roland Martin (IMDB), Gable Swanlund (IMDB), Geoffrey Ross (IMDB), Joe Rudy Guerrero Jr. (IMDB), Michael S. Garcia (IMDB), Lynette Gatlin (IMDB) >>devamı>>

Armed (~ If) ' Filminin Konusu :
Armed is a movie starring William Fichtner, Ryan Guzman, and Mario Van Peebles. A former U.S. Marshall struggling to put his life together after a case gone wrong. A former colleague reappears in his life and explains all of the...


 • "thy'de "kebnkurüvsilaydarmzenkrosçek" olarak okunan uçak kaldırma duasıdır."
 • "uçak kalkmak için son düzlüğe girdiğinde hemen hemen 2 saniye süren, "kebnkrusılaydarmkrosçek" şeklinde duyulan anons. uçakta hep korkmuşumdur acaba bana mı diyo diye."
 • ""kamil usta ordan bir buçuk iskender çek" ile benzerlik gösterir."
 • "orhan babamızın pilot olduğu uçakta böyle alengirli laflara yer yoktur. yerine..(bkz: arkadaşlar hazır mıyız)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  uçak kalkmak için son düzlüğe girdiğinde hemen hemen 2 saniye süren, "kebnkrusılaydarmkrosçek" şeklinde duyulan anons. uçakta hep korkmuşumdur acaba bana mı diyo diye.


  (eeeeh - 14 Haziran 2004 12:43)

 • comment image

  kabin amiri der bunu.. gelgelelim hala anlayabilmis degilim, bu kabin amirleri kabin memurlarini ilk kez mi goruyorlar? nedir ki bu ciddiyet? iki dakka once elde el cantalariyla gulerek, muhabbet ederek ucaga dogru yuruyen kabin ekibi kapidan girdikleri anda benligini mi unutuyor? sonra niye ingilizce? turkceye ne oldu? ingilizce olmasi ucus zorunlulugu olamaz: fransizlar, almanlar ne guzel takiliyorlar kendi dillerinde.

  - "ahmet, slaydlari kaldirin.. hikmet'i de kontrol et uyumasin"

  bitti gitti be kardesim ne uzatiyorsunuz ciddi ingilizce falan?


  (bunubenyazdim - 28 Nisan 2004 07:43)

 • comment image

  uçak kalkmadan önce her duyduğumda içimdeki heyecan ve korkunun yerini sakinlik ve cesarete bıraktığı süper anons.

  sene 2011! uçağa ilk defa biniyorum. gideceğim yer de yaklaşık 2.25 saatlik bir mesafe. neyse efendim pasaport bilet vs. olaylarını şöyle böyle hallettikten sonra uçağa doğru bizi almaya başladılar. ben kendi kendime diyorum tamam artık buradan sonra geriye dönüş yok. ya herro ya merro olayı yani. neyse uçağa binerken hostesler falan hoşgeldiniz diyince dedim herhalde bendeki korkuyu anladılar. ben de hoşbulduk dedim ve yerime oturdum. ilk defa uçağa bindiğim için uçak bana baya baya ufak gibi gözüktü. hatta kendi kendime lan bu uçak nasıl uçuyor acaba, bir motor dursa ne bok yeriz, bu kapı açılır mı acaba diye düşünüp duruyorum. biner binmez de taktık kemerimi. neyse efendim kaptan pilot konuşmaya başladı ama böyle bir karizmatik karizmatik geliyor ses. sanki freespace 2 oyunundayım ve brifing alıyorum. akabinde motorları falan çalıştırıp geri aldı uçağı, sonra da kalkış anı yaklaşınca "cabin crew slides armed and cross check" diye seslendi. allahım dedim ne teknolojik, ne manyak bir şeyin içerisindeyim ben. herkes ingilizce konuşuyor, crosslar, checkler havada uçuşuyor. bir nevi battlestar galactica gemisiyiz. ben de dedim kaptana "roger that kaptan, okey lets go, enemy down". sonra rahat rahat uçtum. eğer orada kaptan "kabin ekibi, kapılara bakın kapanmış mı, mazallah sonra patlamayalım" falan deseydi atardım kendimi uçaktan.


  (galove - 26 Nisan 2012 09:44)

 • comment image

  türkçesi sanki: "kabin ekibi kaydırakları yükle ve karşılıklı kontrol et" olan cümle gibi. niçin ingilizcesinin kullanıldığı ise aşikar; kaydırakların yüklendiği, tahterevallilerin boşaltıldığı bir uçakta kim uçmak ister ki... halbuki amir kebınkruwbikbikbikbik diyince bayaa bir şey dedi sanılıyor.


  (modern kulkedisi - 26 Nisan 2011 00:49)

 • comment image

  gulf air'de (bkz: körfez havayolları) 'cabin crew arm the doors and cross check' olarak söylenir.
  kaptan pilotun bu sözleri duyulduğunda, kapı sorumlusu hostesler sorumlu oldukları kapıyı kilitlerler. kilitlenen kapılar acil durumda açıldıkları zaman, kapıya bağlı olan, acil durumlarda kimi zaman aşağıya inmek için (kayarak) kullanılan, denize iniş yapıldığında ise şişme bot olacak olan zamazingo açılır... bu yüzden her kalkışta bir sorun olursa açılmak üzere kapılar kilitlenir, her inişte ise kilit açılır. cross check ise karşılılı kapılardan sorumlu hostesler tarafından yapılır. kapının kilitli olduğunu gösteren 3 gösterge vardır ve bu göstergelerin istenileni gösterdiği karşı kapı hostesi tarafından teyid edilir. uçak indiğinde ise bu sefer kaptan pilotumuz 'cabin crew disarm the doors and cross check' der... bunu duydugunuz da ise, kapıların kilitlerini açarsınız ve karşılıklı kontrol yine yapılır. kilitli bir kapı yanlışlıkla açıldığında, size catering getiren şirketin elemanının yüzüne patlayabilir, çok da iyi olmaz...

  (bkz: eski bir hostesin anıları)


  (sillythecat - 10 Nisan 2007 20:08)

 • comment image

  atlasjet ile yaptığım ilk yolculukta kalkış öncesi söylenmemesi nedeniyle bak görüyo musun paradan kaçtık adamlarda kontrol montrol hakgetire eyvah şeklinde endişeye kapılmama neden olan cümle. neden sonra anladım ki boşaymış bu panik. şimdi onlar söylemese de kendim içimden söylüyorum, huzur içinde uçuyorum.


  (disko kralicesi - 16 Ocak 2007 18:43)