Süre                : 1 Saat 26 dakika
Çıkış Tarihi     : 05 Eylül 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Heyecanlı
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Camelot Films , Chris.Hardman Pictures , Nice One Film
Yönetmen       : Dom Lenoir (IMDB)
Senarist          : Ross Owen Williams (IMDB)
Oyuncular      : Matt Hookings (IMDB), Olwen Catherine Kelly (IMDB), Hannah Waddingham (IMDB), Michael McKell (IMDB), Justin McDonald (IMDB), Alan Ford (IMDB), Ian Pirie (IMDB), Noeleen Comiskey (IMDB), Claudia Archer (IMDB), Ella Road (IMDB), Jd Roth-round (IMDB), Liana Harris (IMDB), Martin Ross (IMDB), Lesley Anne Webb (IMDB), Joss Wyre (IMDB), Nikita Baron (IMDB), Tim Cullingworth-Hudson (IMDB), Elowen Harris (IMDB), Louis John Brzozka (IMDB), Philip Alexander Baker (IMDB), Jimmy 'The Bee' Bennett (IMDB), Martin Challinor (IMDB), Lucinda Curtis (IMDB), Jim Maidment (IMDB), Eloise McCart (IMDB), Diana Mitchell (IMDB), James Stannard (IMDB)

Winter Ridge ' Filminin Konusu :
Winter Ridge is a movie starring Matt Hookings, Olwen Catherine Kelly, and Hannah Waddingham. A young detective is torn apart after his wife ends up in a coma while hunting a serial-killer at the same time.


 • "iki yıl sonra sahalara dönüp, oyuna girdikten 5 dakika sonra da tekrar sakatlanarak çıkmış. yuh be kardeşim, nası bi şans len bu.."
 • "galatasaray'da tobias linderoth'un yokluğunu doldurabilecek yegane futbolcu."
 • "sakatlık ve istikrar açısından bakarsak galatasaray'a gayet uygun futbolcu. gelirse takımdan ayrı düz koşuların yeni ismi olur."
 • "kesinlikle çöle falan gitmemesi gerken futbolcu. (bkz: polar bear returns)"
 • "efsane kelimesinin anlamını bilmeyenlerce şişirilen sıradan oyuncu. futbolu bırakıp bırakmaması hiçbir futbolseverde yankı uyandırmaz kanımca."
 • "benim bildiğim bi 2002'de çok iş yapmıştır. onun haricinde nesi efsane ki ?"
Facebook Yorumları
 • comment image

  soğuk bir kış günü, senelerden 1981'incisi, aylardan ocak olanı, günlerden de 20'incisinde dünyaya gelen owen lee hargreaves'e ocak ayında doğduğu için, ninesi "owen" ismini uygun görmüş...

  ninenin uygun gördüğü “owen” isminin muhtemel hikâyesine gelince; ingilizce’de “owen” diye bir isim ya da kelime yok. en yakın ihtimal “oven”, meâl-i türkçesi “fırın” anlamına geliyor. “oven” köken olarak almanca’dan ingilizce’ye geçmiş bir cins isim. eski ingilizce’de “ofen” olarak yazılıyor, ki “ofen” almanca “fırın” demek oluyor. buradan hareketle bir çıkarım yapmaya çalışırsak, güngörmüş nine, buz gibi bir memleket olan kanada’da, yılın en soğuk ayında dünyâya gelen sevgili torunun sıcacık bir baht sâhibi olması dileğiyle “owen” ismini uygun görmüş olabilir. aksi takdirde, bir ninenin torununa “fırın” diye isim koyması pek ihtimal dâhilinde görünmediği için, “oven”, belki yerel ağızdaki söylenişiyle “owen” olarak yazılıyor olabilir.

  kanada ülkesinin calgary şehrinde dünyâya gelmek kısmetine çıktığı için kanadalı sıfatını haîz olan hargreaves, 1980'li yıllarda ingiltere'den kanada'ya göç eylemiş margaret ve colin hargreaves'in üç erkek evlâdından en küçük olanı ve kanada'da doğan yegânesi.

  derler ya, “ayaktopunu ingilizler icât etmişlermiş de ayaktopu ingiliz milletinin atasıporuymuş...”, yalan değil. owen’in babası da ayaktopu hizmetkârıymış. colin hargreaves, vaktiyle bolton wanderers forması giymiş. iki erkek kardeşinin ikisi de ayaktopuna lâyıkıyla hizmet etmişler. evin tüm erkekleri futbol ile haşır neşir olunca, owen’a da meşin yuvarlağın peşinde büyümek nasîp olmuş. henüz beş yaşında iken de o meşin topa yetişip ilk tekmeyi sallamak kısmet olmuş.

  owen 12 yaşında geldiğinde, beybabası tutmuş elinden, yakın bir arkadaşının yanına varmış. demiş al bizim en küçük oğlanı, senin yanında ayaktopunun inceliklerini öğrensin, ayaktopu da bizimkinin inceliklerini öğrensin. “cedar ridge jacks” ismindeki ortaokul takımını çalıştıran bu hoca da demiş, olur.

  owen 14 yaşına gelip de sarı tüyleri kartlaşma belirtileri gösterdiği vakit, senelerden 1995’incisine gelindiğinde cedar ridge jacks, calgary foothills fc ismindeki bir başka kulübe intisâb etmiş. bu calgary foothills fc’nin de bir alman hocası varmış ki burk kaiser derlermiş adına, onun da alman bir yardımcısı varmış, ki thomas niendorf derlermiş ona da...

  tesâdüf bu ya, calgary foothills fc’in 15 yaşaltı şampiyonu oldugu 1996 yazında, o zamanlar fc bayern münih’in altyapı sorumlularından harald hoppe da yaz tatilini kanada’daki arkadaşları burk ile thomas’ı ziyâret ederek geçirmek istemiş. bu harald hoppe, owen’i görmüş. malın iyisinden anlıyormuş. çocuğu beğenmiş. o zamanlar henüz cep telefonu bugünkü gibi yaygın değilmiş. soyunma odasındaki ankesörlü telefondan bavyera’yı aramış. demiş, müthiş bir yetenek. demisler, ne edek. demiş, ingilizler kelek. demişler, al gel hele bi görek, yedirek yavrucağa bir bavyera usulü börek...

  senelerden 1996’ıncısı, aylardan ekim olanı, owen, münih’in säbener straße’deki tesislerinde bir çalışmaya katılarak alman hocalarını tatmin etmiş ve ardından senelerden 1997’incisi ve dahi aylardan temmuz ise, bir başka olmuş owen. fc bayern münih’in yıldız takımına katılmış. kanada’da dünyaya gelen bir ingiliz milli takimi oyuncusunun, almanya’nın bavyera eyâletinde, münih forması giymesinin hikâyesi, hayret edilecek şey ama, tıpkı böyle olmuş...


  (matrakcinasuh - 12 Kasım 2008 14:28)

 • comment image

  iki yıl sonra sahalara dönüp, oyuna girdikten 5 dakika sonra da tekrar sakatlanarak çıkmış. yuh be kardeşim, nası bi şans len bu..


  (the chosen1 - 6 Kasım 2010 18:39)

 • comment image

  sakatlık ve istikrar açısından bakarsak galatasaray'a gayet uygun futbolcu. gelirse takımdan ayrı düz koşuların yeni ismi olur.


  (matbaler - 22 Mayıs 2011 17:51)

 • comment image

  efsane kelimesinin anlamını bilmeyenlerce şişirilen sıradan oyuncu. futbolu bırakıp bırakmaması hiçbir futbolseverde yankı uyandırmaz kanımca.


  (seryer - 16 Haziran 2012 18:34)

Yorum Kaynak Link : owen hargreaves