Süre                : 1 Saat 42 dakika
Çıkış Tarihi     : 13 Eylül 2018 Perşembe, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Müzik,Romantik,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Priority Pictures , A-Line Pictures , Depth of Field
Yönetmen       : Paul Weitz (IMDB)
Senarist          : Paul Weitz (IMDB),Anthony Weintraub (IMDB),Ann Patchett (IMDB)
Oyuncular      : Julianne Moore (IMDB)(ekşi), Ken Watanabe (IMDB)(ekşi), Sebastian Koch (IMDB)(ekşi), Ryô Kase (IMDB)(ekşi), Tenoch Huerta (IMDB)(ekşi), Noé Hernández (IMDB), Johnny Ortiz (IMDB)(ekşi), María Mercedes Coroy (IMDB), Ethan Simpson (IMDB), Gabo Augustine (IMDB), Carmen Zilles (IMDB), Eddie Martinez (IMDB), Christopher Lambert (IMDB), Olek Krupa (IMDB), Bobby Daniel Rodriguez (IMDB), Jay Santiago (IMDB), Thorbjørn Harr (IMDB), Eliud Kauffman (IMDB), Gisela Chipe (IMDB), Nico Bustamante (IMDB), Melissa Navia (IMDB), Elsa Zylberstein (IMDB), Phil Nee (IMDB), Kenji Teramoto (IMDB), Ignacio Torre (IMDB), Fernando Sanchez (IMDB), Cristhian Campaña (IMDB), Kevin Cano (IMDB), Alexander Spitfire (IMDB), Wilson Aldas (IMDB), Javier Maldonado (IMDB), Ben Van Bergen (IMDB), Mark Vincent (IMDB), Alberto Vazquez (IMDB), Marcos A. Gonzalez (IMDB), Luigi Scorcia (IMDB), Loukas Papas (IMDB), Fred Hady (IMDB), Paolo Gilardi (IMDB), Edwin Valero (IMDB) >>devamı>>

Bel Canto (~ Tutsak) ' Filminin Konusu :
Ünlü soprano Roxanne Coss (Julianne Moore), Güney Amerika'da zengin bir sanayici olan Hosokawa'nın (Ken Watanabe) davetiyle özel bir konser vermektedir. Ancak içeri sızan silahlı kişiler, içeridekileri rehin alır. Gerillalar, tutuklu olan yakınları ve diğer gerillaların salıverilmesini istemektedir. Coss ve diğer üst düzey rehineler ölüm kalım savaşının ortasında kalır, ancak gerilla-polis pazarlığı ilerledikçe, gerillalarla rehineler arasında bir bağ kurulmaya başlayacaktır.


 • "(bkz: leyla gencer)(bkz: donizetti)(bkz: leyla gencer şan yarışması)"
 • "paradise şarkıları ısrarla tavsiye edilir . . ."
 • "ayrıca, julianne moore, christopher lambert ve ken watanabe 'nin de yer aldığı paul weitz filmi."
 • "o kadar bel kanto falan denmiş de işin prensesinden/kraliçesinden/patroniçesinden bahsedilmemiş. (bkz: joan sutherland)"
 • "severek dinlenen grup. dorothy's factory albumu ne de guzeldir. grubun vokalisti anneli dreckerin bir de tundra adli solo albumu vardir."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bundan yıllar evvel nilüfer kuyaş'ın, leyla gencer ile yaptığı yarım saatlik bir söyleşide otuz kere falan kullandığı ekol. bel canto'landığımız o akşamda, divanın yüzünden okunduğu kadarıyla, sadece sıkılan biz olmamıştık...


  (arvo - 28 Haziran 2004 15:01)

 • comment image

  paris'te merkezi ve bir şubesi bulunan ve londra'da da bir şubesi olan restoran. opera eşliğinde müzik konsepti üzerine kurulmuş. garsonların bir kısmı opera eğitimi almış/almakta olan gençlerden oluşuyor. piyanist bir abla minik sahnede bütün gece müzik icra ediyor. bir ara restoranın bütün ışıkları bir saniyeliğine kapanıp açılıyor. bu arya başlayacak demek. sonrasında biraz önce yemeğinizi getiren garson abiler/ablalar çıkıp dünyaca ünlü operalardan birinden bir arya söylüyor. sonra yemek servisine devam ediyorlar. benim gittiğim gece bir tenor, bir bas, bir alto, bir de soprano vardı. internet sitesine göre toplam 100 vokal, 20 piyanist çalışıyor. sesler anlatamayacağım kadar iyi. öyle böyle değil. akm'de bir çok opera/müzikal, broadway bir ve west end'de iki müzikal izlemiş biri olarak söylüyorum; izlediğim performanslardan eksik kalır yanları yoktu. müthiş sesler. işin en ilginç yanı da az önce le nozze di figaro'dan voi che sapete aryasını söylemiş abla sahneden iner inmez eline tutuşturulan tabağı masaya götürüp afiyet olsun demesi. güleryüzlü, sesi kusursuz, güzelliği/yakışıklılığı tavan yapmış garson görmemiştim daha önce. paris'e veya londra'ya yolunuz düşerse uğrayın derim.

  internet sitesi: http://www.lebelcanto.com/
  benim gittiğim restoran: neuilly-sur-seine'de bulunan restoran.
  hatırladığım kadarıyla aryalar dinlediğimiz operalar: le nozze di figaro, don giovanni, la traviata, tosca, die zauberflöte, il barbiere di siviglia.*
  dipnot: turandot'tan söylemediler; sinirlendim, bahşiş bırakmadım.**


  (sayid jarrah - 20 Mart 2012 01:54)

 • comment image

  terim olarak "guzel sarki soylemek" anlamina gelse de yaygin olarak en iyi orneklerini gaetano donizetti, vincento bellini ve ve bir dereceye kadar da verdi'nin olusturdugu belli bir italyan opera ekolunu tanimlamak icin kullanilir..bir bel canto sesi tum genisligi boyunca muntazam bir tona sahip olmali ve en suslu muzigi gayretsizce soyleyebilmelidir..


  (cressida - 23 Haziran 2000 14:40)

 • comment image

  bel canto (güzel şarkı söylemek, solo ses ve yorumu öne çıkaran anlayış), 16. yy dan sonra italya'da, müzisyen gaccini'nin yaydığı bir teknik / terim. 16. yy a kadar olan dönemde, çok sesli müziklerde insan sesi müziğin bir parçası olarak kullanılıyor, enstrümanların da gerisinde kalıyordu. gaccini ise insanın solo sesinin müziğin üstünde olması gerektiğini savunmuş, sesin duyguları daha iyi iletebilmesi adına solo ses eğitimi ve yorum çalışmalarına ağırlık vermiştir.


  (mismeri - 14 Aralık 2009 23:03)

Yorum Kaynak Link : bel canto