Süre                : 1 Saat 36 dakika
Çıkış Tarihi     : 23 Eylül 2018 Pazar, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Pie Films , Farcaster Films , Imagination Park Entertainment
Yönetmen       : Sara Colangelo (IMDB)
Senarist          : Sara Colangelo (IMDB),Nadav Lapid (IMDB)
Oyuncular      : Maggie Gyllenhaal (IMDB)(ekşi), Rosa Salazar (IMDB)(ekşi), Gael García Bernal (IMDB)(ekşi), Daisy Tahan (IMDB), Michael Chernus (IMDB)(ekşi), Anna Baryshnikov (IMDB), Ajay Naidu (IMDB)(ekşi), Samrat Chakrabarti (IMDB), Parker Sevak (IMDB), Haley Murphy (IMDB), Stefaniya Makarova (IMDB), Sam Jules (IMDB), McManus Woodend (IMDB), Ato Blankson-Wood (IMDB), Aamira Martinez (IMDB), Clark Carmichael (IMDB), Ashley August (IMDB), Shyaporn Theerakulstit (IMDB), Carson Grant (IMDB), Nikhil Melnechuk (IMDB), Douglas Taurel (IMDB), Kea Trevett (IMDB), Avery Ilardi (IMDB), Allen McCullough (IMDB), Gianna Jean (IMDB), Libya Pugh (IMDB), Donovan Pierre Coleman (IMDB), Avishai Greenberg (IMDB), London Valentine (IMDB)

The Kindergarten Teacher (~ Anaokulu Ögretmeni) ' Filminin Konusu :
Bir anaokulunda öğretmen olan Lisa Spinelli (Maggie Gyllenhaal), oldukça sıkıcı bir hayat yaşamaktadır. Hayatındaki en heyecan verici olay, akşamları katıldığı şiir atölyesidir. Günün birinde öğrencilerinden Jimmy'nin (Parker Sevak) şiir konusunda aşırı yetenekli olduğunu fark eder. Çocuğun farklı bir eğitim alması gerektiğini düşünse de ailesinin bu konuda daha tutucu bir tavır takınması, 40 yaşındaki öğretmeni harekete geçmeye, hatta haddini aşacak işlere kalkışmaya itecektir.

Ödüller      :

Sundance Film Festivali:Dramatic

Facebook Yorumları
  • comment image

    israilli nadav lapid’in cannes’ın eleştirmenler haftası’nda dünya prömiyerini yapan, sarsıcı ve son derece rahatsız edici bir toplum eleştirisi sunarken ustaca kurduğu kışkırtıcı sinema dili ile çok konuşulacak filmi.


    (gemmatria - 3 Aralık 2015 12:35)

Yorum Kaynak Link : the kindergarten teacher