Süre                : 1 Saat 31 dakika
Çıkış Tarihi     : 10 Ekim 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Drama,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Jean Doumanian Productions , Low Spark Films
Yönetmen       : Mélanie Laurent (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Mélanie Laurent (IMDB)(ekşi),Nic Pizzolatto (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Elle Fanning (IMDB)(ekşi), Lili Reinhart (IMDB)(ekşi), Ben Foster (IMDB)(ekşi), María Valverde (IMDB)(ekşi), Beau Bridges (IMDB), Robert Aramayo (IMDB), Adepero Oduye (IMDB)(ekşi), Tinsley Price (IMDB), Anniston Price (IMDB), Tuesday Beebe (IMDB), Christopher Amitrano (IMDB), Jamel Chambers (IMDB), Heidi Lewandowski (IMDB), Michael Ray Escamilla (IMDB), Oscar Gale (IMDB), Samantha Bell (IMDB), Rhonda Dents (IMDB), Jamal Akakpo (IMDB), Shay Mack (IMDB), Jeffrey Grover (IMDB), Rob Steinberg (IMDB), Jay DeVon Johnson (IMDB), Perry Ball (IMDB), Michael John Lane (IMDB), G. Peter King (IMDB), Ck McFarland (IMDB), Jimmie Lee Sessoms (IMDB), Alicia Sessions (IMDB), Christian Noble (IMDB), Sean Von Buseck (IMDB), Don A. King (IMDB), Heidi Christina Baynard (IMDB), Lauran Foster (IMDB), Tyrone Neal (IMDB), Gerald Jackson (IMDB), Tyrone Testman (IMDB), Glenn D. Bridges (IMDB), Marc Demeter (IMDB), Robert Fortunato (IMDB), Brent Moorer Gaskins (IMDB) >>devamı>>

Galveston (~ Galvestonas) ' Filminin Konusu :
Galveston is a movie starring Ben Foster, Jeffrey Grover, and Christopher Amitrano. After escaping a set up, a dying hitman returns to his hometown of Galveston where he plans his revenge.


 • "türkiye'de vizyona girip girmeyeceği ya da vizyon tarihi henüz netleşmemiş olan melanie laurent işi uyarlama.her eve imdb"
 • "work and travel ile uzuuun zaman önce gittiğim özlediğim texas'ta bir ada."
Facebook Yorumları
 • comment image

  1969 yılında yapılan ve glen campbell'in seslendirdiği country şarkısı da klasikler arasında yer almaktadır. sözlerine gelecek olursak;

  galveston, oh, galveston,
  ı still hear your seawinds blowing;
  ı still see her dark eyes glowing.
  she was twenty one, when ı left galveston.
  galveston, oh, galveston,
  ı still hear your seawaves crashin,
  while ı watch the cannons flashin'.
  ı clean my gun, and dream of galveston.
  ı still see her standing by the water,
  standing there looking out to sea.
  and is she waiting there for me,
  on the beach where we used to run?
  galveston, oh!
  galveston, ı am so afraid of dying,
  before ı dry the tears she's crying,
  before ı watch your sea birds flying in the sun, at galveston, at galveston


  (lesterburnham - 3 Eylül 2018 14:45)

 • comment image

  fragmanı da yayınlanmış olan melanie laurent filmi. laurent senaryonun uyarlamasını true dedective dizisinin senaristi nic pizzolatto'nın kitabından yapmış. trailerdan yola çıkarsam, oldukça kasvetli ve vurucu gözüken bir işe imza atmış gibi duruyor.
  bu arada genç yıldız elle fanning üst üste ilgi çekici roller kapmaya devam ediyor. kendisini tebrik ediyorum buradan.

  trailer


  (catboi - 16 Temmuz 2018 18:24)

 • comment image

  nic pizzolatto'nun ilk romanı. yamulmuyorsam şimdilik tek romanı. bu roman birkaç ay içinde sinemaya taşınacak. senaryoyu pizzolatto yazmış. filmi daha önce ingilizce film çekmeyen (yönetmeyen) melanie laurent yönetecek. başroller ben foster ve elle fanning'in. foster'ın rolü daha önce matthias schoenaerts'e teslim edilmişti, ama film bir türlü çekilemeyince matt projeden ayrılmıştı. ben matt'i roy rolüne daha çok yakıştırıyordum ama foster da role uygun. daha önce roy gibi karakterleri oynamıştı. karakterin asabiliğini, acımasızlığını, duygusallığını, çökmüşlüğünü iyi yansıtır. foster'la romandaki roy arasındaki tek fark boy olacak gibi görünüyor. zira roy'un boyu 1.90 ve bundan sürekli bahsedilir romanda. 2 metre boyundaki jack reachertom cruise'un oynadığını düşünürsek bu tür seçimler şaşırtmıyor. öte yandan elle fanning de rocky (raquel) karakteri için % 100 doğru bir seçim olmuş. kitapta betimlenen rocky'nin fiziksel olarak aynısı. fanning de rolün hakkını verecektir. fakat romanı pek beğenmediğimden filmin iyi olmayabileceğini düşünüyorum. umarım romandan daha etkileyici olur.

  roman 40 yaşında kansere yakalandığını öğrenen fedai, bodyguard roy'u konu alıyor. patronu, roy'u gözden çıkarır, ama roy ölmez ve rocky adlı kızla birlikte kaçar. sonrası rocky'i tanıma, geçmişle muhasebe, ölüme hazırlanma vs. sürükleyici bir roman. 300 sayfayı 2 günde bitirdim. roy da, rocky de iyi yazılmış karakterler. bazı bölümleri etkileyici. fakat zaman zaman da sıkıcılaştığını, birkaç gereksiz ayrıntıya yer verildiğini de söyleyebilirim. bir de beni pek etkilemedi. şüphesiz rocky'nin öyküsü -günümüz türkiyesini düşünürsek- etkileyici ama bunun dışında hızla unutacağım bir roman.


  (sherlock holmes 90 - 22 Kasım 2016 01:01)

 • comment image

  nic pizzolatto tarafından halı gibi dokunan roy cady karakterinin etrafında dönen bir roman.

  --- spoiler ---

  romanın son cümlesini, fütursuzca, sırf o kelimeleri art arda dizmiş olmanın neler hissettireceğini belki tecrübe edebilirim umuduyla yazıyorum:

  "sonsuza dek yaşayacağımdan korkuyordum."

  ---
  spoiler ---


  (smit - 31 Mayıs 2015 22:21)

 • comment image

  lucite (şeffaf akrilik gibi bişey) gitarlar üreten bir marka. ama gitarları dandik olduğu için bunu sadece body için alıyor millet. gitarı alıp ne var ne yoksa atıp lucite body'yi yeniden orjinal aksamlarla donatıp fat 50s manyetiklerle güzel bir strat oluşturmak mümkün.

  not; sormayın yapmadım. gitarı nasıl nereden alacağımı bilmiyorum. hatta parçaları da dışarıdan getirtmek gerekecek onları bile nasıl alacağımı bilmiyorum. bilen varsa yeşillendirirse sevinirim..


  (oci - 23 Eylül 2014 16:43)

 • comment image

  teksas eyaletinin yazlık mekanlarından biridir. türkiye'deki kumburgaz gibi hafta sonu dolup adeta taşar. spec's adı verilen likör shop 21:00 da kapandığı için bu saatten sonra sadece şarap ve ya bira alabilirsin he tabi o da saatler 00:00'ı gösterene kadar. o saatten sonra alkol bulamazsınız barlar, clubler hariç. denizi iğrenç ötesidir. sokaklarda bir tane dahi insan göremezsiniz adeta ölüler şehri gibidir. eğer sokakta bir insan varsa muhtemelen work&travel öğrencisidir. sahil şeridinden oluşmaktadır. yaklaşık 80 bloktan oluşmaktadır şehir. benzinin en ucuz olduğu şehirlerden biridir. çok garip sivri sinekleri var ayakkabının, kot pantalonun üzerinden ısırabiliyorlar. ve acısı uzun bir süre geçmiyor. pharmacy'nin dediğine göre kortizon yapıyor bir süre sonra bu sineklerin sokması.

  work&travel öğrencileri için en ideal yerlerden biridir. ev kiraları, arabalar, benzin, otobüs, mağazalar ucuzdur. 2 hatta 3 iş bulma şansınız vardır. biraz erken gitmeniz gerekir çünkü soğuk denizlerden* gelen öğrenciler tüm işleri kapabilir. golden corral adında muhteşem bir açık büfe restorant vardır 62. sokakta olması gerekiyor tam sahil kenarında. 2010 yılı fiyatı 12$ idi. salatadan tatlısına, etinden sütüne, meyvesinden sebzesine istediğiniz kadar yiyebileceğiniz çok lezzetli yemekler barındıran bir restoranttır. onun dışında zaten bu tarz bir restorant olayı yok bu adanın. yengeç yiyebilirsiniz joe's crab shack'de. rain forest var içi orman gibi etrafınızda canlıya yakın hayvan maketleri falan var değişik bir mekan. 24 saat açık marketler vardır.

  olumsuz yönlerinden bahsetmem gerekirse çok sıcak. sıcak olmasına bir süre sonra alışabilirsiniz ancak nem oranı felaket derecede yüksek klimasız ortamda yaklaşık 1 dakikada sırılsıklam olabilirsiniz. eğer arabanız yoksa günde 4-5 tişört değiştirmeniz gerekebilir. onun dışında 02:00'da tüm barlar, discolar, publar kapanır.


  (anarkhia13 - 28 Şubat 2011 06:00)

 • comment image

  work and travel genclerinin cirit attigi ada.. daha dun kulubeden evi ariyordum ki yanima birisi yaklasti ve
  ''kardes su bisiklete 5 dakika goz kulak olur musun '' dedi :s
  su ana kadar isyerini saymazsak ukraynali ve turklerle vakit gecirilen sicak ve nemli bir bolge..


  (b bin b - 22 Haziran 2009 03:29)

Yorum Kaynak Link : galveston