Süre                : 1 Saat 36 dakika
Çıkış Tarihi     : 03 Ağustos 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Animasyon,Aksiyon,Komedi,Fantazi
Ülke                : Japon
Yapımcı          :  Bones
Yönetmen       : Kenji Nagasaki (IMDB)
Senarist          : Kôhei Horikoshi (IMDB),Yôsuke Kuroda (IMDB),Kôhei Horikoshi (IMDB)
Oyuncular      : Justin Briner (IMDB), Christopher Sabat (IMDB)(ekşi), Ray Chase (IMDB), Erica Mendez (IMDB), Keith Silverstein (IMDB), Brina Palencia (IMDB)(ekşi), Caitlin Glass (IMDB), Barry Yandell (IMDB), J. Michael Tatum (IMDB), Luci Christian (IMDB), David Matranga (IMDB), Clifford Chapin (IMDB), Justin Cook (IMDB), Colleen Clinkenbeard (IMDB), Josh Grelle (IMDB), Trina Nishimura (IMDB), Monica Rial (IMDB), Kyle Phillips (IMDB), Ben Bryant (IMDB), John Swasey (IMDB), Cris George (IMDB), Andrew Love (IMDB), Felecia Angelle (IMDB), Ian Sinclair (IMDB), Adam Gibbs (IMDB), Aaron Roberts (IMDB), Alison Viktorin (IMDB), Anthony Bowling (IMDB), Bill Jenkins (IMDB), Bob Carter (IMDB), Bradley Campbell (IMDB), Bryan Massey (IMDB), Daman Mills (IMDB), Garret Storms (IMDB), Jennifer Green (IMDB), Jim Foronda (IMDB), Kara Edwards (IMDB), Katelyn Barr (IMDB), Lindsay Seidel (IMDB), Nicole Endicott (IMDB) >>devamı>>

Boku no Hero Academia the Movie (~ My Hero Academia: Two Heroes) ' Filminin Konusu :
Sevilen mangadan uyarlanacak animenin konusu kısaca şöyle: İnsanların eşit doğmadığını Midoriya Izuku, dört yaşında özel güçleri olan sınıf arkadaşları tarafından zorbalığa uğradığında anladı. Izuku hiçbir özel gücü olmadan doğan nadir kişilerden biriydi. Ama bu durum Izuku'yu efsanevi kahraman All-Might gibi biri olma hayalinden vazgeçiremedi. Umutsuzca kahraman olabilmek için ülkenin en iyi Kahraman Okulu olan Yueikoya katıldı. İdolü All-Might'ın da yardımıyla hayallerindeki gerçek kahraman olabilecek miydi?


 • "shounen sevenlerin kaçırmaması gereken manga/anime.2. sezonu şu ana kadar çok iyi gidiyor ve bu animenin ostları cidden çok güzel."
 • "2 günde güncele geldiğim anime (sezon 2 bölüm 15). sırada mangasını bitirmek var."
 • "tişörtü çıkarsa alınmaması gereken anime."fetönün bokunu yiyin siz" diye algılayabilirler. +amirim akademi de diyor.-dershaneleri kastediyor atın içeri!"
 • "inanılmaz ötesi soundtrackleri olan anime. tek kelime ile inanılmaz daha iyi tanımlamanın bir yolu yok bence."
Facebook Yorumları
 • comment image

  beni direk kendisine bağlayan seri. ayrıca gelip " naruto'ya benziyo yeaa" vb. şeyler diyen insanlar çok. shounen seriler zaten birbirine illa benzetilebiliyor. bu farklı tat almayacaksınız anlamına gelmez. ben deli gibi okuyorum mangasını ve çok sevdim. sorsanız ama benim benzettiğim seriler de şunlar;

  ---------------spoiler---------------
  (bkz: hunter x hunter) sınavlar benziyor.
  (bkz: naruto)
  (bkz: gintama) kafasında el olan kötü adam aynı sakata gintoki.
  (bkz: tengen toppa gurren lagann) ana karakteri benzetiyorum.
  (bkz: one punch man) almighty'nin gücü benziyor.
  (bkz: avatar the last airbender) gücün aktarılması, geçmiştekilerin silüet şeklinde gözükmesi benziyor. ayrıca todoroki karakterinin yanık suratı aynı zuko.
  (bkz: soul eater) todoroki'nin saçını death the kid'in saçına benzetiyorum.
  (bkz: fairy tail) tetsutetsu (demir olan eleman) güçlenmek için demir yiyor. gajeel'e benziyor bu da.

  ----------------
  spoiler------------

  yani kasarsanız çok şeye benziyor. liste uzar gider. o nedenle bu kasıntılara girmeden oturup izleyin bence.


  (rhinwedd - 25 Haziran 2016 05:05)

 • comment image

  yeni dönem shounen mangalar arasında parıldayan ve çok başarılı bulduğum manga. animesi de sezon finali yaptı ve özellikle müzikleri ve seslendirmeleriyle son derece başarılı buldum. hero ve villainler çok güzel tasarlanmış. mangayı özellikle tavsiye ederim. çizimler çok başarılı. animeden daha iyi yani. bir de mangakanın şu karakteri aslında böyle düşünmüştüm ama böyle oldu şeklinde notları ayrı güzel. genç ve benimle aynı yaşta bir çizer olmasından dolayı bizim kuşağın etkilendiği anime ve mangalardan kendisinin de etkilendiği bariz belli oluyor. bu yüzden de ayrı bir seviyorum bu mangayı. shounen olduğun içi diğer shounen mangalarla benzer özelliklerde olması da gayet normal bir durum zaten.

  konumuza gelince herkesin özel gücü olan bir ortamda, hiçbir gücü olmayan ama kahraman olmak için 20 sn deli cesareti yeterli kafasındaki gencimiz hiçbir gücü olmadan cegaverlik yapıp arkadaşını kurtarmak için bir kötüye dalar. reyizimiz, 10 kilo taşaklı, über güçlü ama amarigan uşağı all might ortaya çıkıp bunun götü kurtarır. sonra yaman bir yiğitmişsin delikanlı gel seni ben yapayım, bende olanı sana koyayım der. çocuk afallar. sonra yanlış anladım evladım gücümü sana vereyim der. bizim delikanlı bu güç ile kahraman akademisine girer. olaylar gelişir.

  --- manga spoiler ---

  öncelikle bizim sınıftaki öne çıkan karakterlerden bahsedecek olursak

  midoriya: esas oğlan. başta çok ağlak, bu hali reborn'un esas oğlanı tsuna'ya benziyor gibi gözükse de cesareti adeta bir naruto, luffy. gücünü tam kontrol edememesi, seçilmiş kişi olması, çevresindeki kötümtrak karakterleri değiştirebilmesi, başta çok silikken sonradan yavaş yavaş insanlara ilham kaynağı olması diğer shounen ana karakterleriyle standart ortak yönleri. özgünlüğü de gayet sade ve hoş. özgünlük adı da son derece karizmatik :'one for all'. gücünü kullanırken başta kolu bacağı kırılıyordu. artık az da olsa kontrol edebiliyor. gücünden söz etmişken başta bahsettiğim gibi gücünü all might'tan devralıyor. all might da daha önce başkasından almış durumda. bu böyle nesilden nesile geçen özel bir güç.

  bakugou: esas oğlanın çocukluktan arkadaşı. patlama gücüne sahip, dövüş yetenekleri çok iyi, midoriya'ya gıcık oluyor ve bariz bir şekilde kafadan çatlak. ben kendisini oldukça sevdim ve göründüğü her karede tipine bakıp gülüyorum. aslında oldukça karizmatik bir tipi var ama sürekli kaşları çatık vaziyette olması, kurtarıldığını kabul etmemesi, fazla kibiri falan komik geliyor. serinin sasukesi diyebiliriz ama bir yarısı.

  todoroki: çok klas, çok zeki, çok karizmatik, çok yetenekli, iyi bir aileden geliyor, ateş ve buz. serinin sasukesinin bir diğer yarısı. manyak babası endeavor sırf en güçlü kahraman all might'ı geçmek için buz gücüne sahip bir kadın bulup kendi ateş gücünle birleştirmek istiyor. bunlar işi pişirince bizim todoroki reis ortaya çıkıyor. iki gücü birden kullanabilen todoroki babasına uyuz olduğu için bu gücü kullanmak istemiyor ve tabiki esas oğlan onu ateş gücünü de kullanması için ikna ediyor. bir yanı donduruyor bir yanı yakıyor. buz gücünü kullandıktan sonra vücudunun diğer yanı donmasın diye diğer yanıyla kendini ısıtıyor. güzel bir karakter.

  tokoyami: benim en sevdiğim kahraman adayı. gölge adam, gece kuşu, yalnız kurt, karizmanın tepe noktası. sessiz sakin son derece zeki ve güçlü. gölge gücünü sürekli bastırma eğiliminde çünkü özellikle karanlık ortamlarda gücünü bir salıverirse allah muhafaza pek önünde durulabilecek bir karakter değil. mangada bunu gördük. ışık olan ortamda pek bir etklinliği olmuyor.

  kirishima: sınıfın ikinci manyağı. bakugou nun kankası. çok enerjik ve eğlenceli bir karakter. gücü sertleşme. yani sertleşme derken tüm vücudu. belli bölgeleri değil. ama yine de yaşlanınca pek bir sorun yaşamaz gibi geliyor bana*

  iida: sınıf başkanı. karakter olarak iyi yazılmış ve çizilmiş. ama özgünlüğünü pek beğendiğimi söyleyemem. bacaklarında itici jet var. sonra hop ordayım hop burdayım. iyi de niye ordasın?

  uraraka: esas kızımız. midoriya dan hoşlanıyor. o da ondan hoşlanıyor. telefonda konuşurken ölecek gibi oluyorlar. başbaşa kalamıyorlar. klasik anime açılamaması yaşıyorlar. gücü dokunduğu şeyleri yerçekiminden bağımsız kılmak. çok güç harcayında kusuyor falan. öğk çok iğrenç.

  yaoyorozu: pek güçlü bir karakter değil. ama özgünlüğü hoş. takım çalışmasına müthiş yatkın. vücudunda çeşitli nesneler çıkarabiliyor. bunu da çocğunlukla memintolarının arasından yapıyor. erkeklerin aklını başından alıyor. zaten memintoları da tombikto... öhm. zeki ve stratejist bir karakter.

  mineta: sınıfın sapığı. 1 metrelik boyuna bakmadan karı kız peşinde koşuyor. korkağın önde gideni. gücü de bir boka yaramıyor. "komiklik şakalar falan" mantığıyla mangaya yerleştirilmiş.

  kaminari: vücudundaki statik elektriği arttırıp dışarı salabiliyor. aslında oldukça güçlü ama gücünü fazla kullanınca mala bağlıyor. beyninin stop tuşuna basılınca sürekli gülerek dolaşıyor ve elleri sürekli facebook un beğen tuşu gibi oluyor. bundan utandığı için gücünü pek kullanmıyor.

  senseiler ve prolar tarafına gelecek olursak

  all might: reis, 10 kilo taşak, amarigan uşağı, barışın sembolü, en güçlü, 1 numara şeklinde tanımlayabileceğimiz kahramanımız. bilgelik ve hıyarlığı aynı potada eriten sürekli gülen birisi. one for all un midoriyadan önceki temsilcisi. kötü adam all for one ı bir kez yenmiş ama öldürememiş. seri boyunca gücü yavaş yavaş giderken şu sıralar gücü tamamen gitmiş durumda. gücünü kullanmadığında tıfıl bir cartoon karakteri gibi görünüyor. gücünü kullandığı zamanlarda ise amerikan süper kahramanları tipinde. kıyafetini de superman ve captain america karışımı olarak görüyorum. müthiş bir adam.

  silgi kafa-aizawa: özgünlük silici, yakın dövüş ustası, uykucu, psikopat bir sensei, 3 kilo taşak. kendisinin gücü özgünlük silmek ama birebir savaşta tek başına yetmeyecek bir özellik olduğu için yakın dövüşte inanılmaz iyi. baskıcı ve despot bir öğretmen. sürprizler yapmayı çok seviyor. sınavları ve dersleri sıkıntılı geçiyor genelde.

  18+ gece kahramanı: kahraman kıyafeti jartiyer ve kırbaçtan oluşan memintoları tombikto bir ablamız. adından anlaşılacağı üzere pek erotik bir karakter. özgünlüğü ise uyutmak. taşak yok.

  başgan nedzu: ayı mıdır köpek midir kedi midir hamster mıdır ne olduğu belli olmayan bir abimiz. özgünlüğü ileri strateji. tam bir lider özelliği. gücünü pek göstermediler ama 5-6 kilo taşak var.

  cementos: çimento kullabilen, duvarları eğip bükebilen, pokemon tipli bir abimiz. modern dünyanın binalardan oluştuğunu düşününce ne kadar güçlü olabileceğini siz düşünün. en az 3 kilo taşak var.

  present mic: kahraman aleminin mehmet ali erbili. şovmenlik ve çığırtkanlık yapar. bir bakıma cazgır da diyebiliriz. sesi çok güçlüdür. anladığımız kadarıyla bağararak ortalığın amına koyacak bir güce sahip. ama ben pek sevmedim.

  gran torino: 1 metre boyu var türlü türlü huyu var. çok güçlü ve insan üstü bir hızı var. all might reyizin hocası bu ihtiyar. 8 kilo falan taşak var. all might reyiz bile gran torino nun adı geçince titremeye başlıyor. taşak miktarı eskiden daha fazlaydı muhtemelen. e yaşlılık tabi bir noktadan sonra düşüyor bazı şeyler.

  endeavor: çoook güçlü. all might'a en yakın güçteki kahraman. ama kendisinin de kabul ettiği üzere o bile all might'ın çok gerisinde. manyak adam onu geçicek diye gidip buz gücü kulanabilen bir kadın buluyor. ona tıklayınca todoroki çıkıyor ortaya. yarı buz yarı ateş. kadını da tıkıyorlar bir şekilde hastaneye. sonra diyor sen git all might'ı geç. ergen todoroki de siktir lan deyip reddediyor bunu. ilerde muhtemelen barışacaklar. all might gücünü kaybedince otomatikman 1 numara bu oluyor. ama 1 numara olmak için çıldıran bu adam bu şekilde 1 numero olmayı sindiremeyip kendi evini yakıyor. 9 kilo taşak var.

  mount lady: dağ gibi taş gibi bi ablamız. boyu 10 metre oluyor ve etrafını dağıtabiliyor. bunun da totosunu gözümüze çok sokuyorlar. taşak yok.

  vee son olarak öne çıkan kötü abiler

  stain-kahraman katili: felsefesini beğendiğim ama milleti doğramasını tasvip etmediğim bir abi. kendisine leke diyorlar ama o kahramanları leke olarak görüyor. kahramanların sırf para ve şöhret için kahramanlık yolunu seçtiğini düşünüyor. bu sebepten dünyayı lekelerden temizlemek istiyor. bir amacı olmadan katliam yapanlardan da hoşlanmıyor aynı zamanda. midoriya'yı kahraman olarak görüp onu kabullenmişliği ve midoriya'yı kurtarmışlığı var. mapuslarda çürüyor.

  tomura shigaraki: ön plandaki kötü. muntazam bir karakter tasarımı.özellikle mangada her göründüğünde tüylerim diken diken oluyor. şimdilik görünen gücü çürütme. ama o suratındaki ve her yanındaki ellerle daha fazlasını da yapabileceği ortada. senseisine oldukça bağlı bir karakter. sebepsizce insanların öldürülmesi fikrini seviyor. çünkü insanların sebepsiz yere yaşayan varlıklar olduğunu düşünüyor. dünyada açlık sefalet ve ölümler varken insanların eğlenmesini avmlerde dolaşmasını hoş karşılamıyor. insalara olan nefretinin temelinde bu var. all might'tan önceki one for all olan nana'nın torunu olduğu ortaya çıktı yakın zamanda.

  kurogiri: kara bir sis olarak görünür. teleportasyon yapabiliyor. bu özelliğiyle kötüler tarafında çok sağlam bir yeri var. kötüler liginin genişlemesindeki emekleri de yadsınamaz. normal hayatında takım falan giyen prezentabl bir kişilik.

  sensei-all for one: serinin uchiha madarası. şeytanın ta kendisi. her yol var bunda. özgünlük al özgünlük ver yapabiliyor. herşeyin temeli, esas kötü. one for all ile birlikte en eski güç buna ait. sakat bir adam, pek yaklaşmamak lazım. bunun taşak 100 kilo falan çeker. artık o mapusta.

  özet: kahramanlar tarafı(one for all felsefesi) ile villainler-kötüler tarafının(all for one felsefesi) amansız mücadelesi diyebiliriz.

  patates burada

  --- manga
  spoiler ---


  (meteur - 30 Haziran 2016 14:02)

 • comment image

  aşırı güzel seri.

  animeciler arasında bir kabul vardır. üç büyük anime dendiğinde akla genelde one piece, naruto ve bleach gelir. kaldı ki bu serilerin en erkeni 15 sene önce filan başlamıştı ve ikisi bitti. bu üç serinin arkasından onların izinden giden seriler çıkmaya başladı. kimisi yanına bile yaklaşamadı ama bu seri bence shounen bazında bunların yerini doldurmaya adaydır. eğer bu üç seriden birini seviyorsanız (özellikle one piece ve naruto için söylüyorum.) kesinlikle bu seriye de bir bakın derim. pişman olmazsınız.


  (sherlockpoirot - 3 Temmuz 2017 19:15)

 • comment image

  one piece'le de, bleach'le de yakından uzaktan alakası olmayan anime. onlar da shounen bu da shounen diye aynı kefeye koymak saçma.

  anime hakkındaki yorumum ise: ilk sezonu 8/10 idi, ikinci sezonu 9/10 gidiyor şu ana kadar.

  edit: 2. sezon 17. bölüm(genelde 30. bölüm) itibariyle 10/10 oldu.

  edit2: sezona genel notum 9/10. uraraka vs. bakugo'dan stain fight'ının sonuna kadar olan yerler 10/10.


  (deathbringer - 3 Temmuz 2017 20:00)

 • comment image

  tişörtü çıkarsa alınmaması gereken anime.

  "fetönün bokunu yiyin siz" diye algılayabilirler.

  +amirim akademi de diyor.
  -dershaneleri kastediyor atın içeri!


  (supmark - 23 Temmuz 2017 11:23)

 • comment image

  inanılmaz ötesi soundtrackleri olan anime. tek kelime ile inanılmaz daha iyi tanımlamanın bir yolu yok bence.


  (lastresort - 1 Ekim 2017 19:08)

 • comment image

  geçen hafta sonu başladığım ve 2. sezon sonuna hafta sonu gelmeden ulaşacağımı düşündüğüm anime. 2-3 ay önce bir arkadaş tavsiyesinden öğrenmiştim animeyi ama başlayamamıştım. kafama sıçayım.. uzun zamandır yaşadığım animesizliğimi son buldurdu resmen. naruto, fairy tail, bleach, one punch man ve tarzı animeleri sevenlerin mutlaka izlemesi gereken bir yapım.


  (utopik penguen - 23 Ocak 2018 22:38)

Yorum Kaynak Link : boku no hero academia