Süre                : 1 Saat 44 dakika
Çıkış Tarihi     : 12 Ekim 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Korku,Heyecanlı
Ülke                : Hint,İsveç
Yönetmen       : Rahi Anil Barve (IMDB), Anand Gandhi (IMDB)(ekşi), Adesh Prasad (IMDB)
Senarist          : Mitesh Shah (IMDB),Adesh Prasad (IMDB),Rahi Anil Barve (IMDB),Anand Gandhi (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Cameron Anderson (IMDB), Ronjini Chakraborty (IMDB), Deepak Damle (IMDB), Anita Date (IMDB), Dhundiraj Prabhakar Jogalekar (IMDB), Piyush Kaushik (IMDB), Harish Khanna (IMDB), Jyoti Malshe (IMDB), Mohd Samad (IMDB), Sohum Shah (IMDB)

Tumbbad (~ ??????) ' Filminin Konusu :
Tumbbad is a movie starring Sohum Shah, Jyoti Malshe, and Anita Date. A mythological story about a goddess who created the entire universe. The plot revolves around the consequences when humans build a temple for her first-born.


 • "hindistan-isveç ortak yapımı bir fantastik gerilim ve dram filmi. kaliteli bir film.imdbsinemalar"
Facebook Yorumları
 • comment image

  beni dumur eden, holywood'a pandik atan hint - isveç yapımı film.

  konusu, akışı ve sanat yönetmenliği ile adeta hayran bıraktı. imdb puanı bir tık abartılı olsa da iyi bir puanı hakediyor.

  olmuş lan bu.


  (guzman - 11 Aralık 2018 10:04)

 • comment image

  film, izleyiciye daha en başından kendisinden beklenenin fazlasını veriyor. bu yüzden öyle uzun, uzun methiyeler dizmeye gerek yok.

  anlatılan hikaye, yerel bir anlatıdan esinlenerek uyarlanmış. fakat kurgulanan hikayenin hint mitolojisi üzerine temellendirilmesi ve bunun yörüngesinde yer alan hayatlar üzerine olması, filmin işlediği dönemi ve o dönemin yaşam koşullarını izleyiciye etkin bir şekilde anlatmasına mani olmamış. hatta bilakis, bir yandan yaşam koşullarının insanları nasıl da umutsuz teşebbüslere itebileceğini örneklendirirken; diğer yandan aynı insan oğlunun açgözlülük söz konusu olduğunda ise kendi tanrılarından geri kalır yanı olmadığını da dramatik bir biçimde sergilemiş.

  her anlamda izlemeye değer bir film.


  (psyce - 6 Aralık 2018 12:14)

Yorum Kaynak Link : tumbbad