Çıkış Tarihi     : 25 Ocak 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon,Drama,Heyecanlı
Taglar             : Yeniden yap,Bölünme,arzu edilen bacaklar,Çıplak midriff,Silah
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Canana Films , Misher Films , Sony Pictures Entertainment (SPE)
Yönetmen       : Catherine Hardwicke (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Gareth Dunnet-Alcocer (IMDB)
Oyuncular      : Gina Rodriguez (IMDB)(ekşi), Thomas Dekker (IMDB), Vivian Chan (IMDB), Barbarella Pardo (IMDB), Cristina Rodlo (IMDB), Sebastián Cano (IMDB), Gaby Orihuela (IMDB), Damián Alcázar (IMDB)(ekşi), Ricardo Abarca (IMDB), Ismael Cruz Cordova (IMDB), Erick Rene Delgadillo Urbina (IMDB), Mikhail Plata (IMDB), Jorge Humberto Millan Mardueño (IMDB), Job Sarmiento (IMDB), Roberto Sosa (IMDB), Lilian Guadalupe Tapia Robles (IMDB), Henry Torres Blanco (IMDB), Matt Lauria (IMDB), Omar Ayala (IMDB), Oscar Estrada (IMDB), Jimmy Gonzales (IMDB), Anthony Mackie (IMDB), Aislinn Derbez (IMDB), José Sefami (IMDB), Aldo Quintero Torres (IMDB), Melina Oronia (IMDB), Joel Navarro Ponce (IMDB), Joe LoCicero (IMDB), Lidia Isabel Quiroz Dorantes (IMDB), Alan Alzalde (IMDB), Carlos Eves (IMDB), Andrés García (IMDB), Irving Lemus (IMDB), Roberto Colin (IMDB), Eliel Morales (IMDB), Rosalio Ruiz (IMDB), Topsy Ruíz (IMDB), Tornado Ruiz (IMDB), Abram Serratos (IMDB), Daniela de la Fe (IMDB)

Miss Bala (~ Miss Bala: sin piedad) ' Filminin Konusu :
Laura Guerrero Meksikalı genç, güzel ve hırslı bir kadındır. Hayattaki en büyük ideali ise güzellik yarışmasında birinci gelmektir. Tesadüf eseri bir gece kulübünde narkotik polislerince işlenen bir katliama tanık olunca, hayallerine ulaşmasının yegane yolunun uyuşturucu şebekesiyle işbirliği yapmaktan geçtiğini anlar.


 • "meksika'nın bu seneki oscar adayı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  miss bala, sıradan bir meksikalı genç kızken kötü bir tesadüf sonucunda uyuşturucu kuryeliği yapmak zorunda kalan güzellik kraliçesi adayı genç bir kızın hikayesi. politik gerilim-aksiyon-dram şeklinde farklı türlerle iç içe girerek ilerliyor film. yer yer maria full of grace'i de anımsatıyor fakat o filmden çok daha sert olduğu da bir gerçek. laura gizli polislerle çete savaşlarının ortasında kalıyor. çetelerin mi, devletin mi, polisin mi daha zalim olduğuna karar vermek laura gibi bizim için de zor olurken, filmin laura'nın bakış açısından anlatılması tüm bu mücadeleleri daha da düşündürücü hale getiriyor; sonuçta hangisi laura'ya farklı davranıyor ki? oradan oraya korku içinde sürüklenip duran, iradesi çiğnenip geçen, yalnızca bir bedenden ibaret sayılan laura güzellik yarışmalarının paketlenmiş ortamından çıkıp gerçek bir uyuşturucu paketine dönüşürken erkeklerin savaşında adeta bitkisel hayat yaşıyor. yönetmenin hareketli kamera kullanımının da, kendi başına sarsıcı olan filmin senaryosunu daha da etkili hale getirdiğini ekleyim. film bittikten sonra uzun süre etkisinden kurtulmak zor.


  (sera - 7 Nisan 2012 21:15)

 • comment image

  breaking bad severlerin acayip hoşlaşacağı, süper bir film. breaking bad sevmiyorsanız da bunu sevebilirsiniz tabi, orası ayrı.

  ayrıca şöyle özetlesem kimse karşı durmaz herhalde:

  (bkz: yanlış zamanda yanlış yerde olmak)

  onun dışında, beni konudan çok biçimiyle etkiledi. her şey gerilimi ve belirsizliği artırmaya yönelik şekilde ayarlanmış, çekim açıları, uzun planlar, sıfıra yakın müzik kullanımı vs. nasıl ki kızımız başına geleceklerden tamamen habersizse, biz de aynı durumu sonuna kadar hissediyoruz. hatta çoğu yerde olacaklar tahmin edilmeye bile çalışılamıyor, anlık durum o kadar etkisi altına alıyor ki, düşünmeye fırsat kalmıyor. yavaş yavaş kurulan öykü de buna katkı sağlıyor tabii.

  baya baya güzel bir filmmiş.


  (sutsuz kahve - 21 Temmuz 2012 17:11)

 • comment image

  çok fazla iyi dram. mükemmel oyunculuk. ciddi anlamda güzel çekimler ve yapım.

  yönetmenin tek plan sahnelerinde süregelen aksiyon dizimi çok çalışılmış olmalı ki fazla doğal duruyordu. tarzını da sevdim açıkçası.

  ana karakterimiz laura'nın da her şeye rağmen donukluğu ayrı bir gererken incendies filmdeki baş karakter hatunun donukluğunu hatırlattı. iyice hırpaladı.


  (jigsawer - 28 Mayıs 2014 04:17)

 • comment image

  aksiyon dolu bir film değil ama izlettiriyor.devlet-kartel ilişkileri,bu filmde konusu güzellik yarışması olan ama genel olarak bu tarz etkinliklerde dönen dolapları ve kamu görevlilerinin ne kadar yozlaştığını gösteren tarzda bir film.
  üst düzey bir beklentiye girmeden izlenebilecek bir film bence.


  (the mir - 11 Eylül 2018 23:30)

Yorum Kaynak Link : miss bala