Çıkış Tarihi     : 16 Ekim 2018 Salı, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Heyecanlı
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Neal Street Productions
Yönetmen       : Jonny Campbell (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Rory Haines (IMDB),Sohrab Noshirvani (IMDB)
Oyuncular      : Paddy Considine (IMDB)(ekşi), Nabhaan Rizwan (IMDB), Bel Powley (IMDB)(ekşi), Fehinti Balogun (IMDB), Sharon D. Clarke (IMDB), Reiss Jeram (IMDB), Arinze Kene (IMDB), Roger Jean Nsengiyumva (IMDB), Jessica Raine (IMDB), Elizabeth Rider (IMDB), Sunetra Sarker (IMDB), Paul Tylak (IMDB), Robert Whitelock (IMDB), Arsher Ali (IMDB), Summer Jenkins (IMDB), Harry Dave McLaren (IMDB), Olivia Popica (IMDB), Stanley Townsend (IMDB), Nikola Djuricko (IMDB), Nell Hudson (IMDB), Eric Kofi-Abrefa (IMDB), Nicole Reece (IMDB), Mim Shaikh (IMDB), Emily Taaffe (IMDB), Rachel Tucker (IMDB), Kaine Zajaz (IMDB), Callie Cooke (IMDB), Jordan Coulson (IMDB), Darrell D'Silva (IMDB), Luke Hornsby (IMDB), Andi Jashari (IMDB), Orion Lee (IMDB), Abubakar Salim (IMDB), Melanie Wilder (IMDB), Amoakwaa Augustine (IMDB), Idris Debrand (IMDB), Gary Dunnington (IMDB), Steve Garti (IMDB), Richard Glover (IMDB), Darcy Isa (IMDB) >>devamı>>

Informer ' Dizisinin Konusu :
1920'lerin başında İrlanda'nın başkenti Dublin'de hüküm süren iç çatışmalar sırasında en yakın arkadaşını para karşılığında polise ihbar eden bir İrlandalının, bir yandan vicdan azabı çekerken bir yandan da kendisinden bu ihanetinin hesabını sormak üzere peşine düşen direniş örgütüyle olan ilişkilerinin anlatıldığı filmdir.


 • "sean paulun,93 modeli."
 • "12 inches of snow, albümünden bir şarkı. bu şarkı insanların ağzında sakız iken dolar 6300 tl civarındaydı.(bkz: geçmiş)"
 • ""infooormır, denemesınavınagirdinmiseeennn?"gibi salakça bir çevirisi vardı aramızda... (bkz: çocuk işte)"
 • "tek şarkılık ünlülerden snowun çıkış yaptığı şarkı ve sonrada zaten bir halt edemedinitekim klibi izleyene kadar zenci sanmıştım söyleyeni"
 • ""informa.. yunokibadiligobliliseeya.. hakiki bonbon yee" şeklinde sözleri vardı. yoktu diyemez kimse, çünkü bu tür şarkılar her türlü yoruma açıktır (bkz: smooth criminal), (bkz: aleçiki bobbe)."
 • "yıllar sonra dinlendiğinde bile mutlu ediyor adamı bu şarkı..dinleyin, dinlettirin."
Facebook Yorumları
 • comment image

  tek şarkılık ünlülerden snowun çıkış yaptığı şarkı ve sonrada zaten bir halt edemedi

  nitekim klibi izleyene kadar zenci sanmıştım söyleyeni


  (bettencourt - 29 Ağustos 2001 01:14)

 • comment image

  yaşım oldu 29 artık. ben bugün öğrendim aslında "informer" diyormuş adam orada. henüz 9 yaşındayken dinlemiştim ilk, 20 yıl önce yani! birkaç yıl tek kelime anlamadım, sonrasında da anlamadım. daha sonra mahalleden ingilizce bilen bir arkadaş(!) orada "in farmer" diyor dedi, yani "tarlada demek" diye de ekledi. bana o zaman gayet mantıklı geldi. bugün eve dönerken geçmişe dair anılarım depreşti. şarkı aklıma geldi ve olayın saçmalığı da. google'a "in farmer bom bombeia" (y koymadım ingilizce ya) yazdım. neyse şarkı çıktı ama "in farmer" şeklinde sonuçlar da çıktı.

  nedir allasen bu? zaten beiaa falan da demiyor, down diyormuş, down nere beia nere...

  bunlar hep hayatın gariplikleri.

  (bkz: ispikçi)


  (suferd - 15 Kasım 2012 00:06)

 • comment image

  kanadalı repçi snow un söylediği süpersonik şarkının ismidir. dünya üzerinde vokal anlamında en hızlı rap eseri oldugunu iddia etmektedir bu arkadaş.
  hani bi furya var ya 80'lerde, 90'larda çocuk olmak diye, işte 90'lar için benim gözümde herşeyin üzerindedir nostalji anlamında.
  bu şarkı çıktıgı gibi, daha kimsenin bilmedigi zamanlarda patinaj usulu moonwalk hareketleriyle, kolbastı dansından nadide figürler sergilerdik bebe halimizle. tabi ki agzımızda "a liki bom bom beyaaa" nidalarıyla.he şimdi çıksın su yasımda ortalıkta ceylan gibi sekip, kopter gibi dönmezsem adam değilim.

  hadi bakalım "informeeer nınını.. yeaa, a liki bom bom beyaaa."


  (manu - 10 Ağustos 2010 16:45)

 • comment image

  bahsi geçen şarkının ünlü olduğu o dönem, benden üç yaş büyük abimin artık ergenlik çağına girdiğini bi türlü kabullenemediğim, "yaa niye benimle oynamıyosun yaaa" şeklindeki şikayetlerimin hakaret, tekme, tokat vb. şekillerde bana geri döndüğü bi dönemdi. haliyle uzun bi süre kendisinden nefret etmiş ve öcümü kendisinin yediği her haltı "anneeee, aaabim naptıııı biliyoo musuuunnnnn" şeklinde ispiyonculuk yaparak almaya başlamıştım. abim de meşhur "yabancı-karışık" kasetini ne zaman teybe koysa bu şarkı çıkınca sesini sonuna kadar açıp, "informersın kızım sen informerrrr!" diye haykırırdı. milletin öğrendiği ilk ingilizce kelime table, chair iken, benimki informerdır, evet. şimdi bu başlığı görünce yaşadığım istemsiz huzursuzluğun, iç sıkıntısının sebebi bu olsa gerek. ayrıca aradan geçen 10 küsür senenin ardından daha geçenlerde abim, ben ve annem arasındaki bi diyalogda artık ne olduysa hatırlamıyorum, abimin bana dönerek "tam ispiyoncu yaa" demesi ise gözlerimi fal taşı gibi açmama sebep olmuştu. insanın adı çıkacağına canı çıksın demişler.


  (el empleoo - 1 Kasım 2009 15:54)

 • comment image

  faciaydı bu... "dünyanın en hızlı rap söyleyen adamı snow'muş abi" gereksiz bilgisinin etrafında çalardı bu şarkı... çok modaydı, bilmeyen yoqtu hatta ezan'dan önce bunu çalan hocalar bile wardı, çarpılarak ölmeleri üzücüydü...

  acaba ne kadar çalışmıştı adam, son süratle "infomaa aleyki bombombileyam" falan demeye, helal olsundu...


  (cyrano - 10 Mart 2000 01:27)

Yorum Kaynak Link : informer