IMDB Puanı   : 8,8
Oy Sayısı         : 7.401
Çıkış Tarihi     : 16 Kasım 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Cinayet,Drama
Taglar             : netflix series,drug cartel,1980s,corruption,mexico
Yönetmen       : Carlo Bernard (IMDB)(ekşi), Chris Brancato (IMDB)(ekşi), Doug Miro (IMDB)(ekşi), Scott Teems (IMDB)
Senarist          : 
Oyuncular      : Diego Luna (IMDB), Michael Peña (IMDB), Teresa Ruiz (IMDB), Clark Freeman (IMDB)(ekşi), Mark Kubr (IMDB), Andrés Almeida (IMDB)(ekşi), Julio Cedillo (IMDB)(ekşi), Mike Doyle (IMDB)(ekşi), Jeff Grace (IMDB), Jorge A. Jimenez (IMDB), Julia Lehman (IMDB), Christopher Stanley (IMDB), Ernesto Alterio (IMDB), Roman Arabia (IMDB), Brian Buckley (IMDB), Joaquín Cosio (IMDB), Alyssa Diaz (IMDB), Alfonso Dosal (IMDB), Joshua Dov (IMDB), Alejandro Edda (IMDB), Horacio Garcia Rojas (IMDB), Sergio Gutierrez (IMDB), Jackie Earle Haley (IMDB), Tenoch Huerta (IMDB), Tessa Ia (IMDB), Lenny Jacobson (IMDB), Gorka Lasaosa (IMDB), Matt Letscher (IMDB), Eddie Martinez (IMDB), Fermín Martínez (IMDB), Manuel Masalva (IMDB), Ron Melendez (IMDB), Tim Ransom (IMDB), Ethan Russell (IMDB), Edison Ruíz (IMDB), Aaron Staton (IMDB), Gerardo Taracena (IMDB), Fernanda Urrejola (IMDB), Yul Vazquez (IMDB), Guillermo Villegas (IMDB) >>devamı>>

Narcos: Mexico ' Dizisinin Konusu :
Narcos: Mexico is a TV series starring Alyssa Diaz, Michael Peña, and Diego Luna. The rise of the Guadalajara Cartel as an American DEA agent learns the danger of targeting narcos in Mexico.


 • "kendi web sitesinin reklamını yapmak için yeşilimizi yakan gereksizlerin de izlediği dizi.(bkz: pachydermata)(bkz: bakiniz.com)(bkz: engelle)"
 • "ilk dört bölüm itibariyle gayet güzel ilerleyen netflix yapımı.üçüncü sezona göre biraz zayıf kalsa bile zevkle izleniyor, tavsiye edilir."
 • "beklenen tadda gelen kolombiya kadar hareketli narcos durağı. ajan kiki camarena dolap beygiri’ndeki ali kıvamında. dürüst ve yalnız."
 • "gayet güzel ve heyecanlı giden dizi. neticede felix gallardo'nun ve kiki'nin hayatı anlatılıyor. sonraki sezonda el chapo olacak, o zaman aksiyona doyarsınız.el chapo'ya selam çakmıştır."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bir yazar, guadalajara cartel'i konu olarak alacagi icin, joaquin guzman a.k.a el chapo'yu islemeycegini ve el chapo'nun sinaloa cartel'i mensubu oldugundan bahsetmis ancak orada bir hata var. el chapo, sinaloa cartel'i kurmadan once guadalajara'nin onemli kurmaylarindan biriydi. haliyle bolumler ilerledikce hikayede kesinlikle kendisine de yer verilecek ama umarim ana odak noktasi olarak almazlar.

  cunku yillik ~100 milyar dolarlik abd uyusturucu pazari icin, karteller arasinda oldukca sofistike ve kirli bir savas suruyor. umarim acimasizligi ve egitimli elemanlariyla ozel kuvvetleri aratmayan los zetas'i, diger kartellerden daha gec kurulmasina ragmen meksika'nin en buyuk suc orgutu haline gelen jalisco new generation cartel'i ve terorize eylemleriyle halki cildirtip silahli bir orgut* kurmasina neden olan knights templar cartel'i falan islerler.

  netflix 2006'dan beri suren, 200.000'den fazla insanin olumune neden olan ve 30.000'den fazla insanin kayip olarak kayitlara gectigi meksika uyuşturucu savaşı'nı, narcos'tan bagimsiz bir yapim olarak ele almalari akillica olmus.

  meksika cok karanlik bambaska bir dunya, en az iki sezon suren ve karanlik bir dizi bekliyorum.

  ilgili basliklar;

  (bkz: meksika uyuşturucu savaşı)

  (bkz: meksikalı uyuşturucu kartelleri)

  kartel listesi ve genel bilgi;

  (bkz: #37439256)

  (bkz: #81357045)

  halkin kartel ile mucadelesini anlatan belgesel;

  (bkz: cartel land)

  netflix'in bir diger benzer konulari isleyen surukleyici dizisi icin;

  (bkz: el chapo)


  (zenithgeist - 16 Eylül 2018 13:22)

 • comment image

  hay skecem artık ajan pena güzellemenizi ya. narcos'u bu kadar üne kavuşturan ve oldukça özel performans sergileyen wagner moura* dizinden ayrıldı da, kalitesinde gözlemlenebilir bir düşüş mü oldu? hayır altı üstü her yapımda karşılaşılan; iki fahişeyle sevişip, kötü adam döven ve kibirli şekilde takılan bir polisin neyini bu kadar beğeniyorsunuz? biraz kişilere değil de olayların işleyişine odaklanın, çünkü dizinin en güzel noktası tüm olay örgüsünü belgesel tadında bize sunması.

  ilk iki bölümü gayet güzel başladı, asıl merak ettiğim nokta 2000'lerden sonra korkunç bir boyuta ulaşan savaşı bize nasıl aktaracaklar. narcos 1-2&3 ve mexico 80'leri anlatmak hikayedeki figürlerin çoğu ölü ya da hapiste olduğu için nispeten kolay, peki ya hala etkin ve gücü yerinde olan tarihin en acımasız kartellerini anlatmak?


  (wikus van der merwe - 17 Kasım 2018 11:56)

 • comment image

  ilk dört bölüm itibariyle gayet güzel ilerleyen netflix yapımı.
  üçüncü sezona göre biraz zayıf kalsa bile zevkle izleniyor, tavsiye edilir.


  (nickimyokfikrimvar - 18 Kasım 2018 18:16)

 • comment image

  narcos’tan kesinlikle daha iyi olan dizidir. adeta adamların ustalık eseridir.

  bir de bu ajan pena nerede diyenler ciddi mi ya? gerçekten soruyorum, siz ciddi misiniz? bu nasıl dizi izlemek? adam escobar’lı sahneyi gördüğü halde bunu sorabiliyor. bu kafayla sözlükte nasıl yazar olabildiniz abicim siz?

  elindeki iki veriyi ilişkilendirip sonuç çıkaramayan düşük profilli izleyicilere not: ajan pena muhtemelen önümüzdeki sezonlarda diziye katılacak. zira dizi zamanına göre şu an kendisi kolombiya’da.


  (half life taki takim elbiseli adam - 19 Kasım 2018 12:11)

 • comment image

  gayet güzel ve heyecanlı giden dizi. neticede felix gallardo'nun ve kiki'nin hayatı anlatılıyor. sonraki sezonda el chapo olacak, o zaman aksiyona doyarsınız.

  el chapo'ya selam çakmıştır.


  (and the unhappy dido burns - 19 Kasım 2018 12:19)

 • comment image

  şu an 3. bölümdeyim ve hiç bitmesin istiyorum.
  sanırım en geç 2 güne kadar ilk 10 bölümünü bitiririm, bu gece 1 bölüm daha izler miyim? bu gidişle evet.

  yahu hasretiz böyle kaliteli yapımlara.
  teşekkürler netflix.


  (altay horda - 18 Kasım 2018 22:42)

 • comment image

  dün itibari ile başlayıp bitirdiğim dizidir.

  izlemeyenler için, olaylar meksika'da geçiyor.
  bundan sonrası spoiler içerir.

  --- spoiler ---

  dizi hikaye olarak başlangıçta çok güzel akıyor, seyirciyi ileride olabilecek durumlara çok iyi hazırlıyor. hatta önemli olabilecek karakterlere de dikkat çekerek başlıyor. ama tabi ters köşeler de hiç olmuyor değil.

  hikayenin düğüm bölümü ajan camarena'nın, meksikalı 'don'ların, rafa'nın ve felix'in kişiliği, bunların bir araya gelişi, rafa'nın sonradan görmelikleri, felix'in nabza göre şerbet kıvamında geçen ve asla bitmeyen hayalleri ile geçiyor. güzel de işleniyor. hatta önceki sezonlardan hatırladığımız cali karteli ve escobar ile görüşülmesi detayı da harika olmuş diyebilirim. tam izleyicinin sıkılmaya başladığı anlarda müthiş bir kurtarıcı bulmuşlar. psikolojik bir deus ex. buna ek olarak, ileride bir efsane olacak olan el chapo'nun da yan rolde sürekli olarak görünmesi izleyicinin biraz daha dikkat kesilmesini sağlıyor.

  fakat çözüm bölümü, biraz fazla hızlı oluyor. camarena'yı daha az ekranda görüp, felix'in icraatlerini daha fazla görmeye başladığımızda bi kıllık seziliyor zaten. ancak olayların adam kaçırma, işkence boyutuna gelmesinin zemini çok fazla hazırlanmıyor. birden gerçekleşiyor diyebilirim. vali ve isabella gibi bazı karakterlerin çok hızlı şekilde tavır değiştirmesi de seyirciyi şaşırtmak için mi yapıldı bilinmez ama pek bi hızlı ve altı boş gerçekleşiyor. buralar bence biraz olmamış gibi.

  ayrıca kimse kusuruma bakmasın, dizinin en sevmediğim şeyi finali oldu. bu final çok fazla endüstriyel olmuş, artistik değil.

  meksika'da uyuşturucu savaşları sebebi ile ölen insanların sayısı sanıyorum kolombiya'dan fazla. yamuluyorsam düzeltin. ancak bu sezon şiddet içeren sahnelerin sayısı bana diğer sezonlara göre bi tık daha az geldi. sadece büyük balıkların kavgasını anlatıyor. sürekli ölen ayak takımının nasıl bozuk para gibi harcandığını diğer sezonlara göre daha az hissettiriyor. aynı şekilde seks sahnesi de yok denecek kadar az. (ya da meksikalılar gerçekten salak ve yapımcının bir suçu yok)

  bu dizi için olmazsa olmaz, otantisite ve yöresellik olayı harika. sürekli bitmeyen bir memleketçilik, mikro milliyetçilik muhabbeti var. hatta iki farklı yöre arasında geçiş yapınca insan tipi ve hatta konuşma, giyinme tarzları bile çok güzel değişiyor. konuya fransız bırakmıyor.

  yani,

  özetle, bir mucize yok. önceki sezonlardan bildiğimiz narcos formülü ve yöntemi uygulanarak çekilmiş, tutarlı karakterlere ve kaliteli işlenmiş bir hikayeye sahip, izlemeye değer bir netflix yapımı.

  darılmaca yok, netflix bu işin formülü biliyor. bize de kendini izlettiriyor.

  unutmadan, ışık ve ses süperdi.
  isabella hepsinden süperdi..

  ---
  spoiler ---


  (tomtucker - 19 Kasım 2018 00:35)

Yorum Kaynak Link : narcos mexico