Çıkış Tarihi     : 16 Kasım 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Cinayet,Drama
Taglar             : uyuşturucu çetesi,1980'ler,Yolsuzluk,Meksika,esrar
Yapımcı          :  Gaumont International Television
Yönetmen       : Carlo Bernard (IMDB)(ekşi), Chris Brancato (IMDB)(ekşi), Doug Miro (IMDB)(ekşi), Scott Teems (IMDB)
Oyuncular      : Diego Luna (IMDB), Michael Peña (IMDB), Teresa Ruiz (IMDB), Clark Freeman (IMDB)(ekşi), Mark Kubr (IMDB), Andrés Almeida (IMDB)(ekşi), Julio Cedillo (IMDB)(ekşi), Mike Doyle (IMDB)(ekşi), Jeff Grace (IMDB), Jorge A. Jimenez (IMDB), Julia Lehman (IMDB), Christopher Stanley (IMDB), Ernesto Alterio (IMDB), Roman Arabia (IMDB), Brian Buckley (IMDB), Joaquín Cosio (IMDB), Alyssa Diaz (IMDB), Alfonso Dosal (IMDB), Joshua Dov (IMDB), Alejandro Edda (IMDB), Horacio Garcia Rojas (IMDB), Sergio Gutierrez (IMDB), Jackie Earle Haley (IMDB), Tenoch Huerta (IMDB), Tessa Ia (IMDB), Lenny Jacobson (IMDB), Gorka Lasaosa (IMDB), Matt Letscher (IMDB), Eddie Martinez (IMDB), Fermín Martínez (IMDB), Manuel Masalva (IMDB), Ron Melendez (IMDB), Tim Ransom (IMDB), Ethan Russell (IMDB), Edison Ruíz (IMDB), Aaron Staton (IMDB), Gerardo Taracena (IMDB), Fernanda Urrejola (IMDB), Yul Vazquez (IMDB), Guillermo Villegas (IMDB) >>devamı>>

Narcos: Mexico (~ Narcos: México) ' Dizisinin Konusu :
Narcos: Mexico is a TV series starring Diego Luna, Scoot McNairy, and Michael Peña. The rise of the Guadalajara Cartel as an American DEA agent learns the danger of targeting narcos in Mexico.


 • "rafa adli karakterin aile şerefi filmindeki oktay'a cok benzedigi dizi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  başıma bir iş gelmeyecekse eğer beğendiğim dizi. sözlükte görünce hemen dün gece izlemeye başladım ve dört bölümü izledim. biraz daha zamanım olsaydı beşinci bölümü de izlerdim.

  bir de şöyle bir şey var, daha önceki narcos’da da bunda da olayları çok hızlı ilerletiyorlar. misal narcos, pablo escobar ile üç sezon çekilebilirdi gibi geliyor bana. hızlandırılmış kurs gibi verip geçtiler.

  bu dizide de bu hızlılık göze çarpıyor. asıl merak ettiğim yıl 80’ler olduğu için ilerleyen bölümlerde kolombiya ya da pablo escobar’a da temas ederler mi! ayrıca 80’ler dönemi meksika falan bayağı çekici geliyor. bizim ülke ile orayı kıyaslama açısından.


  (chronic man - 5 Aralık 2018 12:05)

 • comment image

  ekşi sözlük bir siki beğenmeme timinin işgal ettiği başlık. narcos'un diğer sezonları çok mu iyiydi? ben açıkçası 3. sezondan keyif aldım. diğer 2 sezon sadece pablo escobar üzerinden yürüdü. şimdi bir kere meksika karteli, kolombiya karteli gibi değil. amerika'nın dibinde olduğu için daha önemli. kolombiya karteli, meksika karteli olmadan o kadar parayı kazanamazdı. yoksa kolombiya nere amerika nere? felix tam bir iş adamı ama aynı zamanda elini kana bulamaktan çekinmiyor. buradan sonrasına spolierla devam edeceğiz.

  --- spoiler ---

  escobar ile felix arasındaki benzerlikler ;

  -ikisinin de bir boka yaramaz ortakları- yakın arkadaşları vardı.
  -ikisi de son zamanlarında yalnızdı.
  -ikisi de hükümetle iyi ilişkiler kurmanın altın kural olduğunu biliyordu.
  -ikisi de bu işin sonunun ya ölümle ya zaferle biteceğini biliyordu.
  -ikisi de planlarını en sonu görerek yapıyordu.

  şimdi burada felix'i escobar'dan ayıran bir şey var, felix tam bir görev adamı, yaptığı stratejik yatırımlarla -hükümette yüksek kademedeki biriyle görüşmek için aracıya 1 milyon dolar vermek gibi- yerini sağlamlaştırdı. escobar, imparatorluğunun keyfini süremeden ölürken felix şuan 72 yaşında ve hala orada bir yerlerde duruyor. neden? çünkü bu adam işin anahtarının hükümeti ele geçirmek değil hükümetle çalışmak olduğunu anladı. escobar tam tersini yaptı. hep kolombiya başkanı olacağının hayalini kurdu. cinayetler işledi, uçak düşürdü, asker-polis öldürdü. ya felix orduyu kendi safına çekip koruma sağlıyordu kendine. tabii bunda meksika ve kolombiya'nın coğrafi farklılıkları var ama escobar bunu denemedi bile.

  felix şuan hala yaşıyorsa bunun sebebi planlarını çok iyi yapmasıdır. adam ortaklarını harcamak için 2 saniye bile düşünmedi. duygusallık bu işte yok çünkü. hele yakalandığı o son sahnede dedikleri, en cesur, en daşşaklı adamın bile daşşaklarının içine kaçmasına neden olur. kısacası adam diyor ki sen beni içeri al, teeee cumhurbaşkanına kadar, generallere kadar, savcılara kadar olan herkes ifşa olsun, eh bu da meksika'yı karıştırmaya yeterdi. escobar sadece yerel polisleri ve bir kaç rütbeli polisi eline alabilmişti. parasını "iyi" kullanamadı. felix ise parasını kullanmaktan çekinmedi. aralarındaki fark budur. bana göre felix, escobar'dan daha fazla saygı duyulası bir insandır. escobar gibi kuduz köpek değildir. kısacası bu dizi bana göre diğer narcos sezonlarından daha iyi olmuştur çünkü anlattıkları şeyler, dea ajanı öldürülmesi ipe sapa gelecek şeyler değildir.

  dizide yine amerika güzellemesi yapılmış. neymiş dea ajanı öldürülmüş. ee siz o ajanı bulmak için bir ev dolusu masum insanı, çoluk çocuk ve yaşlı demeden öldürdünüz? bir ajan ölmüş nedir yani? o ajan yüzünden kaç kişi öldü.
  ---
  spoiler ---


  (nedemekulan - 30 Kasım 2018 16:35)

 • comment image

  narcos’un ilk üç sezonunda izlemiş olduğumuz medellin ve cali kartellerine göre mexico serisinin ilk sezonu biraz hayal kırıklığı oluşturdu bende. bunun sebebi narcos mexico’nun nerdeyse tamamıyla yeni bir dizi olması ve meksika’daki kartellerin henüz yolun başında olmaları.
  narcos mexico’nun ikinci ve üçüncü sezonlarının daha iyi olacağı kanaatindeyim. çünkü miguel angel felix gallardo’nun kurmuş olduğu imparatorluk en güçlü dönemine henüz yeni girdi.


  (leyladan gecme faslindayim - 30 Kasım 2018 16:13)

 • comment image

  finali hariç beğendiğim dizi.

  "o yok, bu yok" çular bittiyse, yorumları yazalım;

  --- günümüz ve gerçekleri de içeren çok ağır spoiler ---

  --- günümüz ve gerçekleri de içeren çok ağır spoiler ---

  --- günümüz ve gerçekleri de içeren çok ağır spoiler ---

  felix;

  canlandıran oyuncuyu "komik" bulan, rolüne gitmemiş diyenler var. meksikalılar birbirleriyle anlaşamazlar kalıbını bitiren, barzoların arasındaki akıl küpü bir adamı canlandırmak için gayet başarılı.
  adamın yaptıklarını bir daha seyredin isterseniz. barbar sürüsünün içindeki saf zeka. gerçek felix in görünümünde birini de oynatabilirlerdi ama bence diego luna adamın zekasını, düşünce tarzını başarıyla yansıtmış.

  aktör ve gerçek felix foto;

  http://funkyimg.com/i/2nddm.jpg

  1989 a kadar gerçek anlamda tutuklanmamış. şu an hala hapiste.

  (bkz: miguel angel felix gallardo)

  ---------

  rafa;

  dizinin asıl yıldızı bu herif bence. büyük çatışmalardan, tuzaklardan kurtulan, gerçek anlamda "lucky bastard". elbette bir kadın şirazesini bozuyor, üstelik çok sevdiği kadın zoru görünce onu anında satıyor. bu manyak olmasa dizinin tadı tuzu eksik kalırdı.
  oynayan kişi hintliye benziyor ama meksikalı, enteresan. orjinal rafa kesinlikle daha karizma bir tip.

  not: bu manyağın fbi tarafından hala arandığını ve ödüllü olduğunu da öğrenince çok şaşırdım. usulsüz yargılama yapıldı denilerek, 2013 de serbest bırakılıyor, abd nin itirazıyla tekrar tutuklama kararı çıkartılıyor ama doğal olarak arazi olmuş ve hala kaçak.

  aktör ve gerçek rafa foto;

  http://funkyimg.com/i/2nddp.jpg

  (bkz: rafael caro quintero)

  ---------

  don neto;

  dizi boyunca neredeyse felix den çok görünen (belki de öyledir), tam anlamıyla kıraathanede takılan yancı dayı modeliyle anlatılmış bir karakter. dizide adamı öyle bir işlemişler ki, herkesi tanıdığını iddia eden ama aslında mahallenin çakal dayısı olmak dışında fonksiyonu olmayan bir tip gibi. gerçekte ise çok daha işe yarar bir eleman. yine rafa gibi orjinali, karakteri oynayandan daha karizmatik, fırlama bir herif. yakalandığı sahne, dizi boyunca oynadığı sahnelerden en beğendiğim.

  gerçek hayatta ise, şu anda ev hapsinde.

  aktör ve gerçek don neto ;

  http://funkyimg.com/i/2nddp.jpg

  (bkz: ernesto fonseca carrillo)

  -----------

  falcon,

  bu herif de enteresan bir tip. suyuna giderseniz, payını verirseniz kendi halinde bir gay gibi duruyor. öte yandan destursuz toz deterjan yollayınca herifin ne kadar güçlü olduğu ortaya çıktı. elbette her zaman daha büyük balık var. yan karakterler içinde kendi "raconunu" kesen nadir karakterlerden. "mexican gay clubber local drug lord" gibi bir şey bu herif.
  ----

  adını unuttuğum, aztek kökenli dayı,

  dizi boyunca "ulan kesin bi poh var bu işte" bakışı atan, tedbirli, akıllı bu dayı da yan karakter olarak başarılı. kötülük yaptığında iyilik yapmayı da ihmal etmemesi de kendine has kişiliğinin belirtilerinden. bu dayı da ufak çapta olsa bile kendi raconunu kesenlerden.

  ----
  adını unuttuğum, sürekli "payım nerde" diyen tip,

  bu karakterden o kadar nefret ettim ki, bunu gebertmek için diziye konuk oyuncu olabilir, üstüne para verebilirdim. felix in sigortasını ne zaman attıracak diye bekledim hep. nihayetinde keyif sigarası yaktırdı.

  ----

  chapo,

  diziyi seyrederken, bu adamın çağımızın escobar ı olmasına inanamadım. oyuncu başarılı ve aslına benziyor. otoban kenarında infaz edilmekten son anda kurtulan şoför chapo nun "drug lord" olması inanılmaz. otoban sahnesinde, "bi dakka, bu chapo bildiğimiz chapo mu" deyip, hemen internete bakmıştım.

  ----

  ve kiki,

  bu rolü beğenmedim ben. gerçek kiki nin yanında oyuncunun tipi + davranışları uyuşmamış sanki. semt pazarında iç çamaşırı satan, kebapçıda çalışan ya da hallederiz ağbi diyen tiplere benziyor. bu adamın gerçekte yaşadıkları çok daha derin, ölümü çok daha vahşice. işkence edilerek, vahşice infaz edilmesine us in verdiği tepkiyle, "aman abi, dea ya dokunmayalım" etkisine yol açtı.

  aktör ve gerçek kiki;

  http://funkyimg.com/i/2ndha.jpg

  (bkz: enrique camarena)

  ----

  sayısız, minik hikayeleri olan yan karakterler yanında, escobar ve cali nin göründüğü sahneler de lezzet katmış bu diziye.

  en başta da belirttiğim gibi, final dışında gayet beğendim bu diziyi. sanırım sırada chapo nun yükselişi var hatta ondan önce felix i yine görebiliriz.

  kaliteli dizi, izlemeye devam.

  --- günümüz ve gerçekleri de içeren çok ağır spoiler ---

  --- günümüz ve gerçekleri de içeren çok ağır spoiler ---

  --- günümüz ve gerçekleri de içeren çok ağır spoiler ---


  (canabag - 29 Kasım 2018 15:14)

 • comment image

  güney amerika'nın, yozlaşmış devasa bir narkodevletler topluluğuna dönüşmesine sebebiyet veren cia hakkında pek bilgi verememiştir. kartellerden akan takipsiz paralarla güney amerika ve dünyanın çeşitli bölgelerinde isyancılar yetiştiren, fonlayan cia aynı zamanda hakkında büyük tantana yapılan dea ajanının ölümünden bizzat sorumludur. felix'in uçaktan kimliği belirsiz bir amerikanla çıktığı ve alıkoyulduğu sahnede ufak bir değinildi sanırım ama detayına pek inilmedi. ilk sezonlarda cia ve kartel bağlantısına bol bol değinmişlerdi oysa. onun yerine son bölümlere doğru bol bol amerikan milliyetçiliği kasılmış. felix gibi çelimsiz, pek forsu yokmuş gibi gözüken bir adamın nasıl da kartele dönüştüğünü, cia faktörünü katmadan açıklayamazsınız, açıklayamadılar da.

  https://elpais.com/…nenglish/1381856701_704435.html

  karteller kontrollüdür, kontrol edemediklerini de tek tek çökertirler. escobar'ın indirilme sebeplerinin başında politikaya bulaşması olduğu söylenir, hali hazırda çok zengin ve güç sahibi bir politikacıyı kontrol edemezsiniz. uslu uslu anlaşmaya devam etmek yerine politikaya bulaşması, ölümünü hazırlamıştır. ki kaçarken değil, yakalanmasına rağmen vurularak öldürülmüştür. bu itiraflar genel olarak eski cia çalışanları ve yakalanan kartel elemanlarının sorgulamalarından gelmektedir.


  (kirli sakalli anadolu comari - 25 Kasım 2018 21:33)

 • comment image

  narcos’tan kesinlikle daha iyi olan dizidir. adeta adamların ustalık eseridir.

  bir de bu ajan pena nerede diyenler ciddi mi ya? gerçekten soruyorum, siz ciddi misiniz? bu nasıl dizi izlemek? adam escobar’lı sahneyi gördüğü halde bunu sorabiliyor. bu kafayla sözlükte nasıl yazar olabildiniz abicim siz?

  elindeki iki veriyi ilişkilendirip sonuç çıkaramayan düşük profilli izleyicilere not: ajan pena muhtemelen önümüzdeki sezonlarda diziye katılacak. zira dizi zamanına göre şu an kendisi kolombiya’da.


  (half life taki takim elbiseli adam - 19 Kasım 2018 12:11)

 • comment image

  hay skecem artık ajan pena güzellemenizi ya. narcos'u bu kadar üne kavuşturan ve oldukça özel performans sergileyen wagner moura* dizinden ayrıldı da, kalitesinde gözlemlenebilir bir düşüş mü oldu? hayır altı üstü her yapımda karşılaşılan; iki fahişeyle sevişip, kötü adam döven ve kibirli şekilde takılan bir polisin neyini bu kadar beğeniyorsunuz? biraz kişilere değil de olayların işleyişine odaklanın, çünkü dizinin en güzel noktası tüm olay örgüsünü belgesel tadında bize sunması.

  ilk iki bölümü gayet güzel başladı, asıl merak ettiğim nokta 2000'lerden sonra korkunç bir boyuta ulaşan savaşı bize nasıl aktaracaklar. narcos 1-2&3 ve mexico 80'leri anlatmak hikayedeki figürlerin çoğu ölü ya da hapiste olduğu için nispeten kolay, peki ya hala etkin ve gücü yerinde olan tarihin en acımasız kartellerini anlatmak?


  (wikus van der merwe - 17 Kasım 2018 11:56)

 • comment image

  bir yazar, guadalajara cartel'i konu olarak alacagi icin, joaquin guzman a.k.a el chapo'yu islemeycegini ve el chapo'nun sinaloa cartel'i mensubu oldugundan bahsetmis ancak orada bir hata var. el chapo, sinaloa cartel'i kurmadan once guadalajara'nin onemli kurmaylarindan biriydi. haliyle bolumler ilerledikce hikayede kesinlikle kendisine de yer verilecek ama umarim ana odak noktasi olarak almazlar.

  cunku yillik ~100 milyar dolarlik abd uyusturucu pazari icin, karteller arasinda oldukca sofistike ve kirli bir savas suruyor. umarim acimasizligi ve egitimli elemanlariyla ozel kuvvetleri aratmayan los zetas'i, diger kartellerden daha gec kurulmasina ragmen meksika'nin en buyuk suc orgutu haline gelen jalisco new generation cartel'i ve terorize eylemleriyle halki cildirtip silahli bir orgut* kurmasina neden olan knights templar cartel'i falan islerler.

  netflix 2006'dan beri suren, 200.000'den fazla insanin olumune neden olan ve 30.000'den fazla insanin kayip olarak kayitlara gectigi meksika uyuşturucu savaşı'nı, narcos'tan bagimsiz bir yapim olarak ele almalari akillica olmus.

  meksika cok karanlik bambaska bir dunya, en az iki sezon suren ve karanlik bir dizi bekliyorum.

  ilgili basliklar;

  (bkz: meksika uyuşturucu savaşı)

  (bkz: meksikalı uyuşturucu kartelleri)

  kartel listesi ve genel bilgi;

  (bkz: #37439256)

  (bkz: #81357045)

  halkin kartel ile mucadelesini anlatan belgesel;

  (bkz: cartel land)

  netflix'in bir diger benzer konulari isleyen surukleyici dizisi icin;

  (bkz: el chapo)


  (zenithgeist - 16 Eylül 2018 13:22)

Yorum Kaynak Link : narcos mexico