Çıkış Tarihi     : 14 Eylül 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Komedi,Drama,Fantazi
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Amazon Studios , NBC Universal Network TV
Yönetmen       : Alan Yang (IMDB)(ekşi), Miguel Arteta (IMDB)(ekşi), Janicza Bravo (IMDB)
Senarist          : Matt Hubbard (IMDB)(ekşi),Alan Yang (IMDB)(ekşi),Aniz Adam Ansari (IMDB),Ali Gusberg (IMDB),Joe Mande (IMDB)(ekşi),Colleen McGuinness (IMDB),Jen Statsky (IMDB)
Oyuncular      : Maya Rudolph (IMDB)(ekşi), Fred Armisen (IMDB)(ekşi), Catherine Keener (IMDB), Noah Robbins (IMDB), Sharon Omi (IMDB), Kym Whitley (IMDB)(ekşi), Julia Ormond (IMDB), Obba Babatundé (IMDB), Peter Weller (IMDB), Charles Emmett (IMDB), Cooper J. Friedman (IMDB), Hong Chau (IMDB), Japheth Gordon (IMDB), Amir M. Korangy (IMDB), Ryun Yu (IMDB), Joey Bland (IMDB), Jesse D. Goins (IMDB), Jee Young Han (IMDB), Elizabeth Ho (IMDB), Aniz Adam Ansari (IMDB), Patricia Belcher (IMDB), Shawn Hoffman (IMDB), Nancy Lenehan (IMDB), Jason Mitchell (IMDB), Tisha Terrasini Banker (IMDB), Craig Cackowski (IMDB), Jordan R. Coleman (IMDB), Seri DeYoung (IMDB), Will Harris (IMDB), Jan Munroe (IMDB), Blair Beeken (IMDB), Makeda Declet (IMDB), Don Dowe (IMDB), Lauren McCarroll (IMDB), C.J. Valleroy (IMDB), Molly Erdman (IMDB), Connor Falk (IMDB), Christian Alexander Garcia (IMDB), Reatha Grey (IMDB), Brett Hoyle (IMDB) >>devamı>>

Forever ' Dizisinin Konusu :
New York’un en iyi medikal müfettişi olan Dr. Henry Morgan’ın, kimse tarafından bilinmeyen bir sırrı vardır: o ölümsüzdür! 200 yaşında olan doktorun geçmişindeki bilinmeyenleri, Dedektif Jo Martinez tek tek ortaya çıkaracaktır.


 • "castle gibi sikimsonik polisiyeye sekizinci sezon onayi verirken forever'a ikinci sezon cok gorulmustur. allahin yok abc"
 • "ironik olarak, ismine yakışmayacak bir şekilde 1.sezon sonu itibarıyla bitirilen dizi.(bkz: ne güzel dizimizdin sen forever)"
 • "bir hafta önce başladığım ve az önce 13. bölümünü izlediğim dizi. bu kadar kaliteli ve her açıdan güzel bir dizi nasıl bitirilir be vicdansızlar.bir başka acıtan erken final için; (bkz: endgame)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  yukarda söylendiği gibi, toplama dizidir. başta insan "vay ibneler, herşeyden bi tutam araklamışlar" diye şüpheyle izliyosun, sonra düşünüyosun tabi, mentalistin son sezonu, sherlock desen 30 yıllık evli çiftin yıldönümü gibi 2 yılda bir, diyosun ki kendi kendine, "benedictin nazını mı çekicem aminyum" o ara bakıyosun dizi seni sarmış zaten.

  henry'e gelince, dexterın soyadını, patrick janein başına buyrukluğunu ve sempatik hallerini, sherlockun gözlem yeteneğini, laboratuvarını, kurukafasını, wolverinein (evrim geçirerekte olsa) ölümsüzlüğünü, almış. henry'nin telefon arkadaşı adam ise şu ana kadar, mycroft-moriarty-red john karması, jo zaten debra morgan ve teresa lisbon'dan, lucas upgrade edilmiş molly.

  daha ne olsun.


  (biyikli penguen - 8 Aralık 2014 15:29)

 • comment image

  gayet keyifle izlenen dizidir. bende de biraz mentalist tadı bıraksa da konu akışı, işleniş tarzı oldukça heyecanlı. şuana kadar izlediğim bölümlerden en iyisi, 2000 yıllık kankasının kimliği idi.

  bu arada ingiliz ingilizcesinin hastasıyım, diziye sempatim bu yüzden de biraz fazla.


  (pepeli melo - 31 Mart 2015 17:43)

 • comment image

  sezon finalini tek beğenen benim herhalde.

  --- spoiler ---

  tamam kabul, henry ile jo arasındakiler hala 1.bölüm kıvamında gereksiz bir şekilde soru işaretleriyle dolu kaldı. bir ilişkiye başlayabilmeleri için uzuuuun zaman geçecekmiş gibi duruyordu. hem muhtemelen henry yine gerçeği anlatmayacak jo'ya. bu arada adam'a ne olacak onu da kestiremiyorum. ama en azından o silahın henry'yi öldürmediğini öğrendik, adam'ın o müthiş teorisi de çöktü böylece. yani klasik bir sezon finali tadındaydı, sezar'ın hakkı sezar'a şimdi (evet ben de sezar'a gönderme yapmak istedim, mutluyum).

  ---
  spoiler ---

  sanırım hala 2.sezon onayını alamamış ama henüz iptal de edilmemiş, garip. devam edeceğini düşünürsek, seneye bu bölümlerdeki bütün eksikliklere iyi ya da kötü cevap verecektir zaten, böyle düşününce de gayet iyi bitti işte. ama tabi iptal edilirse ben de "bokum gibi bitti bu dizi" diyeceğim o ayrı.

  öğrenince bu entrye geri dönüp yazarım. ama olur da iptal edilirse ve benden önce öğrenirseniz "ben demiştim" diyin tamam ama nolur vurmayın! ben ilk bölümünden beri seviyorum bu diziyi. arada ben de eleştirdim çemkirdim filan ama hep sevgimden işte bunlar.

  sinirli edit: tabi ki iptal edilmiş. hayır bendeki de akıl işte, ya ne olacağğdııı! ayrı bir entryde sövdüm de biraz rahatladım sanki #51296321.


  (alaycikus - 6 Mayıs 2015 19:27)

 • comment image

  yatacak yerin yok ulan abc!

  tamam biz belki alışkınız reytingi düşük olan dizinin hemen iptal edilmesine ama bu sefer ileri gitmedin mi biraz? tamam belki çok da şok olmadı, iptal olmasını bekliyorduk ama yahu o "sezon finali" denen şey nedir o zaman?! halbuki ne kadar da güzel şeyler demiştim "böyle bitirdiklerine göre demek ki iptal olmayacak" filan diye ama söylediğim şeylerin hepsini yutturdun ya bana sen de tükürdüğünü yalayasın e mi!

  ne beddua aldın bizden haberin yok.

  hayır madem bitireceksin, bari önceden söyle de final yapsın di mi, caaaanım revenge'e de aynı hırtlığı yaptın ama bak nasıl toparladılar finalinde. bir forever'ımıza bunu çok gördün ya...

  hem ne istedin ioan gruffudd'tan, bizim göz zevkimizden ne istedin bre insafsız abc! bıraksaydın da gözlerimiz bir sezon daha bayram etseydi, bak bak şu tatlılığa bak

  bu adamın şanssızlığı mıdır nedir yahu, önceden ringer diye müthiş bir dizisi vardı, onu da 1. sezondaki garip bir finalle sonradan iptal etmişlerdi de ben o zaman da böyle delirmiştim. hey gidi günler hey.

  bu arada yaşanan o kadaaaar garip gurup ölümlerden-diziden ayrılanlardan ve iyice suyu çıkan bölümlerden sonra ne bok yemeye grey's anatomy'ye 12. sezon onayını verirsin ki! şuna harcayacağın paranın yarısıyla en azından 10 bölümlük bir sezon daha çekerdin forever'a (ben seviyorum grey's anatomy'yi ama kabul edelim 12 sezon biraz fazla oldu).

  neyse ben sakinleşerek bu entryi bitireyim artık. bundan sonra bayıla bayıla izlediğim/izleyeceğim dizilerimin sizin gibi insafsız kanalların eline düşmemesi dileğiyle, sübaneke dinimiz amin.


  (alaycikus - 13 Mayıs 2015 19:34)

 • comment image

  the mentalistle birlikte izlemeye başladım ben bunu, konuları da benziyor diye. e arkadaş mentalist 7 sezon devam etmiş, bu dizi niye etmesin di mi. ayrıca esas adamın hikayesi daha enteresan bence, bir de aksanı var süper sevimli. niye harcadınız ya henry morganı, niye ya.


  (karamell - 15 Mayıs 2015 17:40)

 • comment image

  finali temin izledikten sonra heyecanla imdb'ye girip 2. sezonun ne zaman başlayacağına bakmıştım. fakat daha 2. sezon gözükmüyordu. dedim heralde daha işlememişlerdir sisteme. sonra ufak bir araştırmadan sonra bitmiş olduğunu öğrendim. etrafta işe yaramaz onlarca çöp dizi varken orijinal konusu ve iyi bir kadrosuyla bu dizinin bitmesi son derece yanlış bir karar. son bir can havliyle aşağıdaki oylamaya katılımlarınızı rica ederim sözlük halkı. belki bir umut dizi devam eder...

  https://www.change.org/…continue-for-another-season


  (antandrus - 24 Mayıs 2015 19:40)

 • comment image

  bir hafta önce başladığım ve az önce 13. bölümünü izlediğim dizi. bu kadar kaliteli ve her açıdan güzel bir dizi nasıl bitirilir be vicdansızlar.

  bir başka acıtan erken final için; (bkz: endgame)


  (psychostar - 27 Mayıs 2015 16:42)

 • comment image

  henry morgan karakterini izlerken nedense bir huzur kaplıyordu içimi. "görmüş geçirmiş" insan temasını çok güzel işliyorlardı, popüler vampir dizilerinde gördüğümüz 500 yaşında olan ama son 450 yıldır ergenlikten çıkamamış oyuncu müsveddelerinin sıkıcı tripleri yoktu, rafine bir duruşu vardı. gerçek bir beyefendinin nasıl olması gerektiğini güzel işlemişlerdi. abe ile arasında olan baba-oğul temasına ise hayrandım, bir babanın nasıl olması gerektiğine dair el kitabı çıkartacak kıymette mesajlar vardı. lucas karakterinin rol modeli oluşu ve aralarındaki tatlı sürtüşmeden doğan espriler, hanson'ın standart amerikan polisini oynarken aslında sıradan bir insanın henry gibi birisine denk gelirse vereceği tepkileri aktarması, hepsi güzeldi. lakin bitti ve bize bu güzel diziyi -di'li geçmiş zamanda anmak kaldı, üzücü.


  (serkes limanlar - 27 Kasım 2015 23:46)

Yorum Kaynak Link : forever