Süre                : 1 Saat 57 dakika
Çıkış Tarihi     : 21 Aralık 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Korku,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Bluegrass Films , Chris Morgan Productions , Universal Pictures
Yönetmen       : Susanne Bier (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Eric Heisserer (IMDB)(ekşi),Josh Malerman (IMDB)
Oyuncular      : Sarah Paulson (IMDB)(ekşi), Sandra Bullock (IMDB)(ekşi), Rosa Salazar (IMDB)(ekşi), BD Wong (IMDB)(ekşi), John Malkovich (IMDB)(ekşi), Machine Gun Kelly (IMDB), David Dastmalchian (IMDB)(ekşi), Tom Hollander (IMDB)(ekşi), Parminder Nagra (IMDB), Trevante Rhodes (IMDB), Jacki Weaver (IMDB), LilRel Howery (IMDB), Taylor Handley (IMDB), Amy Gumenick (IMDB), Danielle Macdonald (IMDB), Happy Anderson (IMDB), Chanon Finley (IMDB), Keith Jardine (IMDB), Julian Edwards (IMDB), Vivien Lyra Blair (IMDB), Sabina Nogic (IMDB), Ashley Alva (IMDB), Matt Leonard (IMDB), Damon O'Daniel (IMDB), Danny Max (IMDB), Christopher Underwood (IMDB), Dragan Radic (IMDB), Jaimee Wolfe (IMDB), Rick L. Dean (IMDB), Ted Hollis (IMDB), Paul McMichael (IMDB)

Bird Box (~ A ciegas) ' Filminin Konusu :
Bird Box is a movie starring Sandra Bullock, Trevante Rhodes, and John Malkovich. Five years after an ominous unseen presence drives most of society to suicide, a mother and her two children make a desperate bid to reach safety.


 • "okurken direkt aklima "bunun bir filmini yaparlar mi?" sorusu geldi. son zamanlarda okudugum en surukleyici kitaplardan diyebilirim. buyuk ihtimalle de devami gelecektir diye dusunuyorum ben de."
 • "elektriklerin onca kaosa rağmen hiç kesilmemesi?"
 • "sandra bullock adı altında michael jackson ın oynadıgı film."
 • "kucuk kiza oscar, emmy, grammy, nobel ne varsa uzerine holosko arti bi miktar para versinler."
Facebook Yorumları
 • comment image

  okurken direkt aklima "bunun bir filmini yaparlar mi?" sorusu geldi. son zamanlarda okudugum en surukleyici kitaplardan diyebilirim.
  buyuk ihtimalle de devami gelecektir diye dusunuyorum ben de.


  (dygo - 18 Şubat 2016 12:05)

 • comment image

  dun aksam bir paket cekirdek esliginde izledigim netflix filmi.
  ilk olarak sandra yaslanmis nihayet.
  yine de guzel firispi. filmi sevdim ben, surukledi.

  --- spoiler ---

  hah tabi o gorunmez seyler ne bilmiyoruz hala da, zenci abiyle sandra icin;
  -lan ne sansli hatun. dunya yaniyor bizim baci yine bulmus taş bi adam, yansin geceler...
  dedikten 10 dakika sonra zenci beyin vefati. yok kesin nazarim var benim*
  ---
  spoiler ---


  (sereserpen - 22 Aralık 2018 10:52)

 • comment image

  temposu bana göre son zamanların en iyi gerilimlerinden biri olan a quiet place kadar nefes kesici olmasa da, aynı tarzda olup herşeye rağmen akan giden, beklenti fazla yükselmedikçe keyif alınacak bir film.

  -spoiler gibi-

  nehirde ablamız çocuklara "biriniz gözlerini açacak" diyor da, oğlanın "ben yaparım" cevabına "hayır, kimin açacağını ben seçeceğim" diyor ya. heh o sahnede, kızın sırf "ben yaparım" diyene kadar olan o bakışlarına oscar, globe, emmy, grammy, nobel, ne ödül varsa veririm lan. hayır kızı resmen kandırıp bunun gerçekten olacağına inandırmışlar gibi o nasıl güzel duygu yüklü ama abartısız bir bakıştır, o nasıl doğal gözünü kaçırmaktır yahu?

  edit: aha da o sahne :(

  -spoiler-


  (ecs - 24 Aralık 2018 09:46)

 • comment image

  bir netflix distopya filmi.

  --- spoiler ---

  nehirde bir karar vermesi gerektiği zaman kızın ben yaparım demesi ve bakışları beni oldukça üzdü. kızı harcasaydı puanım daha farklı olabilirdi. oyunculuklara 9, filmin mantık hatalarıyla birlikte geneline puanım 7.
  ---
  spoiler ---


  (aptalliket - 23 Aralık 2018 21:33)

 • comment image

  gözleri bağlıyken en büyük duyuları kulakları olmasına rağmen bir bakıyorsun gözlerini bağladıkları bez kulaklarını da kapatıyor.
  bide ortam sesi dinleme eğitimi filan veriyor, tezata gel.
  takıla takıla buna takıldım mk.


  (sagukhayal - 23 Aralık 2018 01:03)

 • comment image

  netflix karalama kampanyasına kurban gitmiş olan izlenir bir film. yani biraz fazla uzun tamam. izlerken "bu kadar kasacağıma en öne geçip ölürüm ohoo benden sonra tufan" diye düşündüm. hiç uğraşamam survive falan.

  şu kısım az spoiler.
  filmin sonundaki "körler derneği" tabelasını gördüğüm an boğazıma öküz oturdu. filmde verilen tek mesaj bu olsa bile yeterli. görme engelli insanlar her günü böyle geçiriyor, aynı zorluklarla baş ediyor. şamar gibi vurdu yüzüme bu. biz de burada günlük sıkıntılar, sosyal medya falan.
  bu tarz apokaliptik filmlerin sayısı artsa keşke.


  (venera - 6 Ocak 2019 03:24)

Yorum Kaynak Link : bird box