• "ingiltere orijinli, dünyayı fethetmiş, fakat sonradan ne yaptıgını anlayamadığım grup."
 • "artık yeterince para ve ün kazandığı için, dinleyicisine hak ettiği deli müziğini armağan edendir.(bkz: invaders must die)"
 • "kimsenin iznini almadan tum zamanlarin en iyi grubu, olusumu, kurumu kabul ediyorum kendilerini.bir sonraki albumu beklemekten gozlerime kanlar oturuyor."
 • "adamlar 10 bin küsur kişiye bildiğin çök çök çök yaptırdı. bir gün işsiz kalırsan gebze-harem dolmuşunda işin hazır maxim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  sapıtma, gaza gelme, güne enerjik başlama tarzı amaçlarla dinlenebilecek müzik yapan insan topluluğu. normal ıptısdıptısçı tayfa pek anlamaz bunlardan. uç punkçılardan ağır abi metalcilere kadar geniş ve bir o kadar da garip bir hayran kitleleri vardır. ne demiş atalarımız, en güzel vuran bas prodigy'nin basıdır.

  buradan halkımıza bir söylemde bulunmak istiyorum müsadenizle: toplu halde egzersizlere katılarak kilo vermeye çalışan, kendini belediyenin parklara bahçelere attığı dandik aletlerde paralayan amcalar, teyzeler! kendi evinizin konforunda eşinizle dostunuzla kilo vermek stres atmak istiyorsanız takıyorsunuz prodigy'yi kasetçalara, artık gerdan mı kırarsınız göbek mi atarsınız yoksa gençlikten kalma robota mı sararsınız onu bilemem. 90 günde incecik olursunuz vallahi.

  ebru şallı'nın pilatesi halt etmiş.


  (berkertoy - 26 Temmuz 2009 23:06)

 • comment image

  kimsenin iznini almadan tum zamanlarin en iyi grubu, olusumu, kurumu kabul ediyorum kendilerini.bir sonraki albumu beklemekten gozlerime kanlar oturuyor.


  (otisabi - 10 Şubat 2001 21:28)

 • comment image

  öyleki "ben elektronik müzik sevmireeem yeaaa sıkıcı raaaak rook hard raak" takılan bi arkadaşımın ertesi gün boyun tutulmasıyla uyanmasına sebep olmuşlardır.

  dans etmekten heryerim tutulmuştur,keith flintten o dans esnasında bile bi dk gözümü ayırmamaya çalışmam,maximin yanımdan geçip gitmesi,allahım take me to the hospital çalmadan gitmesinler diye dua ederken şarkıya girmeleri,mıh te şem sayın seyirciler,adamlar işini biliyor değil adamlar ilah ulan ilah.

  ayrıca maximin sahneye dönünce "so you want more" u "işte şimdi siktim belanızı" demekti ki öyle oldu herkes sakat ayrıldı konserden.


  (ne var kamil - 11 Eylül 2013 18:48)

 • comment image

  iyi yada kötü olmasıyla alakalı olmadan, korku tüneli gibi olan kliplerinin*içine fosforlu turkuaz bir elbiseyle dalıp, vokalinin kafasına bi şaplak indirerek '' nabıyon la sen?! '' demekten kendimi alamayacağım ekip.


  (nehiryeli - 30 Temmuz 2005 22:08)

 • comment image

  aradan yıllar geçti, o zaman kıt olan müzik bilgim/zevkim biraz olsun gelişti, zenginleşti ancak prodigy hala ilk gözağrım olmaya devam ediyor. evet eskisi kadar dinlemiyorum belki, ve kabul ediyorum son albüm* beklenenleri karşılayamadı, sanki liam howlett hala cepten yiyormuş gibi geldi ama benim ona ve müziğine olan sevgim zerre azalmadı.
  peki neydi prodigy'yi bu kadar "tek" kılan?

  sırasıyla ilk albümlere bakalım : experience, music for the jilted generation, fat of the land. bunların üçü de liam howlett imzasını/tarzını taşımalarına rağmen birbirinden tamamiyle alakasız albümler. hiçbiri birbirinin taklidi olmamasına rağmen her birinden belki de en az beş tane hit parça çıkmıştır(iki single çıkardıktan sonra albüm için bir buçuk sene bekleten bir oluşum daha hatırlamıyorum ben). bir müzik oluşumunun her albümü şaheser, klasik, magnum opus sınıfına girerse, her seferinde beklentileri de o kadar tepeye çıkartır.
  ve bana kalırsa prodigy hiçbir kalıba sığmıyor, hiçbir genre onu ismi altına hapsedemiyor. sanırım howlett da bunun bilincinde, ancak o albümlere biraz olsun yaklaşsa, taklit edebilse yine doyurucu olabilir çoğu seveni için. ama işte "tek" diyorum ya, icra edeni bile kendini taklit edemiyor.


  (spleen - 2 Ağustos 2005 14:01)

Yorum Kaynak Link : the prodigy