Süre                : 2 Saat 19 dakika
Çıkış Tarihi     : 25 Temmuz 2018 Çarşamba, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon
Ülke                : Korea,Güney Kore
Yapımcı          :  Lewis Pictures
Yönetmen       : Kim Jee-Woon (IMDB)
Senarist          : Kim Jee-Woon (IMDB),Mamoru Oshii (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Woo-sung Jung (IMDB)(ekşi), Hyo-ju Han (IMDB)(ekşi), Dong-won Kang (IMDB)(ekşi), Ye-ri Han (IMDB), Minho Choi (IMDB), Jun-ho Heo (IMDB), Moo Yul Kim (IMDB), Eun-soo Shin (IMDB), Hong-In (IMDB)

Inrang (~ In-rang) ' Filminin Konusu :
Film, Kuzey Kore ve Güney Kore’nin birleşme kararından sonra gelişen olayları konu almaktadır. 2029 yılında Kuzey Kore ve Güney Kore hükümeti birleşerek bir devlet kurmayı kabul eder. Son 5 yıldır da bunun için hazırlıklar yapılmaktadır. Bu arada, birleşmeyi destekleyen ve bu birleşmeye karşı çıkanlar olmak üzere insanlar iki gruba ayrılır ve büyük tartışmalar meydana gelir. 'Sect' adı altında birleşmeye karşı olan bir terör örgütü ortaya çıkar ve terörist eylemlerde bulunmaya başlar. Dahası elinde büyük bir güç barındıran hükümet istihbarat ajansıda birleşmeye karşıdır. Bunun üzerine özel bir polis gücü oluşturulur.


OyuncularFacebook Yorumları
  • comment image

    milyon tane adı olan g. kore filmi. in-rang, inrang, inrang: the wolf brigade, illang: the wolf brigade. bunların hepsiyle anıldı film. g. kore'de yanılmıyorsam sadece inrang adıyla vizyona girdi. neyse. mamoru oshii'nin animesinden uyarlama. japon animesi kore'ye uyarlanmış. bilimkurgu-aksiyon türlerinde. film 2029'da geçip japonya'nın tehditlerine karşı birleşmeye karar veren g. kore'yle k. kore'nin bu birleşme görüşmeleri sırasında anti-birleşmeci sekt terör örgütünün polisleri katletmesini, devletin bunun üzerine özel bir tim oluşturup terörle mücadele etme çabalarını konu alıyor. anime mükemmeldi. derin bir animeydi. yani sadece aksiyondan, çatışmalardan ibaret değildi. halbuki yetenekli yönetmen kim jee-woon animeyi alıp hollywood ürünü benzeri bir filme dönüştürmüş. kim'in filminde animedeki derinlik veya psikolojik tahliller yok. kim animeyi aksiyon filmine dönüştürmüş.

    inrang kötü bir film değil. lakin animedeki derinliğe sadık kalsa unutulmaz bir film olabilirdi. bunun yerine büyük aksiyon sahnelerine emek harcanmış. hayır, animede de pek çok aksiyon sahnesi var. filmde de olmalıydı ama kötü karakterler bu denli klişe, film de bu denli yüzeysel olmamalıydı. filmin bir diğer sıkıntısı da başrol oyuncusunun oynayamaması. gang dong-won iyi dövüşüyor, lakin karakterin hakkını veremiyor, travmasını yansıtamıyor. gerçi senarist de öyle travmalı bir karakter yazmamış, animeden bu noktada ayrılmış ama gang beyin her sahnede aynı surat ifadesiyle dolaşması sinir bozucuydu. kötü bir oyuncu. ama epey seveni var. neyse. onun yerine güzeller güzeli han hyo-joo hanfendiye odaklandım zaten. gerçi han hanfendinin de yeteneği kısıtlı ama enfes epey güzel olduğundan o denli göze batmıyor.

    velhasıl animenin hayranları tahminen yerden yere vuracaklardır. ben keyifle izledim. mekânlar-setler animeye uygun, aksiyon sahneleri oldukça iyi (klişeler mevcut tabii), dövüş sahneleri de bi o kadar iyi. müzikler ve görüntü yönetmenliği de kaliteli. su gibi akıyor. netflix türkiye'de izlenebilir.


    (sherlock holmes 90 - 20 Ekim 2018 01:02)

Yorum Kaynak Link : inrang