Süre                : 1 Saat 42 dakika
Çıkış Tarihi     : 23 Ekim 2018 Salı, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Macera,Fantazi
Taglar             : Prequel,Devam filmi,Beşinci bölüm,Mısır,Antik Mısır
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Universal 1440 Entertainment
Yönetmen       : Don Michael Paul (IMDB)(ekşi)
Senarist          : David Alton Hedges (IMDB),Frank DeJohn (IMDB)
Oyuncular      : Zach McGowan (IMDB)(ekşi), Pearl Thusi (IMDB), Nathan Jones (IMDB)(ekşi), Mayling Ng (IMDB), Peter Mensah (IMDB)(ekşi), Katy Louise Saunders (IMDB), Inge Beckmann (IMDB)(ekşi), Howard Charles (IMDB)(ekşi), Rizelle Januk (IMDB), Stephanie Schildknecht (IMDB), Peter Jessop (IMDB), Lesala Mampa (IMDB), Afrika Likho Mgobo (IMDB), Tuks Tad Lungu (IMDB), Matthew Van Leeve (IMDB), David Casper Smith (IMDB)

The Scorpion King: Book of Souls (~ Akrep Kral 5: Ruhlar Kitabi) ' Filminin Konusu :
The Scorpion King: Book of Souls is a movie starring Zach McGowan, Peter Mensah, and Nathan Jones. The Scorpion King teams up with a female warrior named Tala, who is the sister of The Nubian King. Together they search for a...


 • "ramazanın rahmet ayı olduğunun diğer bir kanıtı,müjdeye bak 3 tane 10 küsür dakikalık parça var.(bkz: steve harris isn't a god god is a steve harris)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  iron maiden'ın 4 eylül 2015'te çıkaracağı stüdyo albümü http://www.ironmaiden.com/…m-the-book-of-souls.html

  --- spoiler ---

  ıron maıden’s eagerly awaited new studio album the book of souls will be released globally on 4th september through parlophone records (sanctuary copyrights/bmg in the u.s.a.). ıt was recorded in paris with their longstanding producer kevin “caveman” shirley in late 2014, with the finishing touches added earlier this year. however, the band decided to delay its release so that vocalist bruce dickinson, who was recently given the all-clear from a tumour, would have time to recuperate sufficiently to join in the preparations for the album’s launch.

  the stunning cover art was created by mark wilkinson, who has worked with the band previously, and because this 11-track album has a total running time of 92 minutes, it is ıron maıden’s first ever double studio album. there’s a broader split on the songwriting compared to previous maiden records, with bassist and founder member steve harris contributing to seven of the tracks; 6 of them with maiden’s guitarists and one sole composition. this is also the first time since 1984’s powerslave that an ıron maıden studio album also features two tracks written solely by bruce dickinson, one of which is the longest song maiden has ever recorded! and also two dickinson/smith collaborations.

  steve comments,

  “we approached this album in a different way to how we’ve recorded previously. a lot of the songs were actually written while we were there in the studio and we rehearsed and recorded them straight away while they were still fresh, and ı think that immediacy really shows in the songs, they have almost a live feel to them, ı think. ı’m very proud of the book of souls, we all are, and we can’t wait for our fans to hear it, and especially to take it out on the road next year!”

  bruce continues,

  “we’re really excited about the book of souls and had a fantastic time creating it. we started working on the album in late summer 2014 and recorded it at guillame tell studios in paris, where we’d done the brave new world album back in 2000 so the studio holds special memories for all of us. we were delighted to discover the same magical vibe is still alive and very much kicking there! so we immediately felt at home and the ideas just started flowing. by the time we’d finished we all agreed that each track was such an integral part of the whole body of work that if it needed to be a double album, then double its going to be!”

  the full tracklisting is:

  disc 1
  1. ıf eternity should fail (dickinson) 8:28
  2. speed of light (smith/ dickinson) 5:01
  3. the great unknown (smith/ harris) 6:37
  4. the red and the black (harris) 13:33
  5. when the river runs deep (smith/ harris) 5:52
  6. the book of souls (gers/ harris) 10:27

  disc 2
  7. death or glory (smith/ dickinson) 5:13
  8. shadows of the valley (gers/ harris) 7:32
  9. tears of a clown (smith/ harris) 4:59
  10. the man of sorrows (murray/ harris) 6:28
  11. empire of the clouds (dickinson) 18:01

  formats:
  2cd deluxe hardbound book limited edition
  2cd standard edition
  triple heavyweight black vinyl
  high res audio (24-bit mastered for ıtunes and non-mastered for itunes)
  standard res audio (16 bit/ 44.1 khz)

  the book of souls is the band’s 16th studio album since their eponymous debut in 1980 charted at #4 in the uk, in a career achieving sales of over 90 million albums worldwide. their previous album, 2010’s the final frontier was maiden’s most successful chart-wise to date, reaching number one in 28 countries and was their highest chart debut in the u.s reaching #4 in the billboard 200.

  due to bruce’s illness the band had to delay touring plans but promise to be out on the road again early next year, giving time for bruce to make a full physical recovery to be ready for the rigours of maiden live performances.

  ---
  spoiler ---


  (fusion2dx - 18 Haziran 2015 18:43)

 • comment image

  aynı zamanda albüme ismini veren 10:27'lik gers/harris şarkısıdır. dance of death albümüne ismini veren şarkı yine bu ikiliden çıkmıştı. dod'un 2000'li yılların en iyi 3 maiden şarkısından biri olduğu konusuna herhalde pek kimsenin itirazı olmaz.

  kanımca bu şarkı da bir şaheser olacaktır.


  (hamsi kusu - 18 Haziran 2015 23:05)

 • comment image

  buradaki müzikten anlamayan arkadaşların pervasızca yorum yapacağı ve yaptığı albümdür ..

  öncelikle hep aynı şarkıları yapıyorlar diyen serdar ortaç kılıklı arkadaşlara sesleniyorum .. bir müzik grubu her seferinde değişik şeyler yapınca mı başarılı olur ? mesela pink floyd'u, beatles'ı ya da david bowie'yi başarılı kılan her albümde tarzlarını ya da vokal şekillerini değiştirmeliri midir ? siz hiç coldpaly'i latin jazz yaparken dinlediniz mi ?
  eline ilkokulda flütten başka enstrüman almamış arkadaşların "olmamış" demeleri tıpkı 70 metre tam performans koşup vurduğu top out'a çıkınca, adam değil satın bu topçuyu diyen ya da obradovic kenarda fırçayı kayarken, çok sinirli bu defolsun gitsin diyen cahiller gibi olmaktan 1 adım öteye gitmez ..

  albüme gelince;
  her elemanı 60 yaşına göz kırpan bir grup hala bu kadar net çalabiliyor ve söyleyebiliyorsa onların sadece ellerini değil taşaklarını da öpmek gerekir .. hızlarından, armonilerinden, vokal tekniklerinden 1 gıdım eksilmeden yapılmış bir albüm ..
  özellikle the red and the black şarkısını 5 eylülden beri her gün mutlaka 1 kere dinliyorum ..

  not: ukala olmayın adam olun bişey üretin


  (pacha turco - 11 Eylül 2015 13:03)

 • comment image

  2000 sonrasi her maiden albumu gibi bunyede ilk icilen bira etkisi yaratan album.

  ilk dinleyis - sanirim ben bunu dinleyemiycem
  ikinci dinleyis - hmm sunu kim yazmis acaba (etiketi okuma)
  ucuncu dinleyis - su sarki bitsin de bi daha bastan dinleyim
  .
  .
  .
  on yedinci dinleyis - opujem!


  (poet of the atoms - 18 Eylül 2015 14:08)

 • comment image

  iron maiden'in neden metallica'dan daha üretken daha kaliteli bir grup olduğunu göstermiş albümdür. adamların tamamı metallica üyelerinden daha yaşlı olmasına rağmen hem sahnede çok daha iyiler hem de çok daha üretkenler.

  ben lars olsam 63 yaşındaki nicko'nun şu performasını gördükten sonra emekliye ayrılırım.

  59 ve 63 yaşında insanlardan oluşan bir grup 2015 senesinde böyle bir albüm yapıyorsa ve çıkacakları turnede bu 13-18 dakikalık şarkıları çalacaklarsa ben onlara sadece saygı duyar hayatımda gördüğüm en büyük heavy metal grubu iron maiden'dır derim.


  (epir - 4 Ekim 2015 16:15)

 • comment image

  bir geç dönem baş yapıtı. davul şöyleymiş de, gitarlar böyleymiş de eleştirilebilir. evet bence de var problemler. gitarlar ayırt edilemiyor. solo tonlarını neden o tarz yapmışlar anlaşılmıyor. clean tonlarla çok tatlı bir albüm olabilirmiş. prodüksiyon dance of death albümü gibi çiğ geliyor. falan filan.

  ancak iş "maiden çok bozdu, 80'lerdeki gibi şarkılar üretemiyor" raddesine gelince saçma oluyor. o dönemin ruhu başka, olayı başka, fıtratı başka. muadili (muadil iddialı bir kelime, aynı dönemdekiler diyebiliriz) ve yaşıtın müzisyenler ya goygoy hayattan (uyuşturucu, aşırı alkol vb) bu hayattan göçmüşler ya müzik yapamayacaklar durumdalar veyahut ayakta olanları da üretmeden, yorulmadan, çalışmadan hala 80'lerde yaptıklarını konserlerde çalıp kaymağını yiyorlar. biraz hergele olanları da gündüz çalmaya başladıkları bir festivalde "en büyük biziz" hırtlığı yapıyor. *

  80'den 87 yılına kadar art arda 7 efsane albüm yapıp dünyalığını taa o zaman yapmışsın. yaptığın müziğin en şaşalı olduğu dönemde bile ismin ne bir olaya, ne bir skandala karışmış. 90'larda grup içi ve de müzikal nedenlerden ötürü bir iniş yaşayıp, 90'lardaki grunge akımı furyasına rağmen yine bir şekilde devam edip 2000'lerin hemen başına eski tayfaya bir ek (janick gers) ile giriyor ve bir efsaneyi tekrar diriltiyorsun.

  2000'lerde hepsi birbirinin artı olarak üzerine koyan albümler yapıp bunları baştan sona bir konserde ( a matter of life and death albümü bahse konu olan albümdür) çalabilecek kadar kendine güvenip ve ürünü sahiplenip sahnede "play classics" çalan pankartı yırtıyorsun.

  3-4 dakikalık catchy nakaratlar ve klasik maiden armonisi soslu şarkılar ve maiden etiketinin de getirisiyle her türlü alıp yürüyecekken (bu tarz bir albüm bile helalinden birkaç milyon satardı) müzik yaşamının muhtemelen son albümü olacak albüm * progressive köklerine daha da sıkı bağlanarak tarihinin en progressive ve en uzun; ruhuyla ve matematiğiyle ise en farklı, en değişik albümü oluyor.

  tüm engellemelere rağmen, ne bir tv ne bir radyo ne de bir medya kuruluşu desteği almadan(son 10 yıldır olanlar çığ gibi büyüyen dinleyen, seven kitlesinin etkisi), sadece dinleyenlerinin desteğiyle 40 yıldır ekmek peşinde koşup üreterek, çalışarak, alnının teriyle işini yapıyorsun.

  şunu da anlamak gerekiyor; iron maiden, geç döneminde tekrar efsane 80 dönemindeki şarkılar ya da albümler yapacak bir grup değil. hatta o dönemlerinde bile somewhere in time ilk çıktığında ciddi eleştirilmiş ve albümün baş yapıt olduğu sonradan anlaşılmıştı. o yüzden hiç bir albümünden eski tadı alamadım tarzı yorumlar anlamsız kaçıyor. yalnız şu da var; iron maiden takipçisi, seveni (fan) yeri gelir kıyasıya da eleştirir maiden'i. ancak eleştirinin ana teması "bir seventh son, bir piece of mind, bir somewhere in time, bir number of the beast albümü neden çıkmıyör artık" olmamalı.


  (maresaldesaxe - 18 Aralık 2015 16:35)

 • comment image

  albümün hazırlık aşamasında bruce'un verdiği ölüm kalım savaşı nedeniyle başından beri queen'in innuendo'su ile eşdeğer gördüm the book of souls'u. albüm baştan sona o kadar sağlam ki, sanki bruce grubun diğer elemanlarını toplamış ve "gider ayak elde kalan ne varsa dökelim ortaya, yardıralım beyler" demiş gibi.

  ama neyse ki bu albümün hikayesi innuendo gibi olmadı. bruce sapasağlam ayakta, koskoca sahnenin bir ucundan diğerine 3 saniyede uçabiliyor hala. bu taş gibi albüm, ölüm kalım savaşında kazanılan zaferin coşkusunu da taşıyor aynı zamanda.


  (votka portakal - 3 Ağustos 2016 15:00)

Yorum Kaynak Link : the book of souls