Süre                : 2 Saat 43 dakika
Çıkış Tarihi     : 06 Kasım 2018 Salı, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Drama,Heyecanlı
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  Sun Pictures
Yönetmen       : A.R. Murugadoss (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Jayamohan (IMDB),A.R. Murugadoss (IMDB)(ekşi),A.R. Murugadoss (IMDB)(ekşi),A.R. Murugadoss (IMDB)(ekşi),Thirukumaran (IMDB)
Oyuncular      : Vijay (IMDB)(ekşi), Varalaxmi Sarathkumar (IMDB), Keerthi Suresh (IMDB), Yogi Babu (IMDB), Radha Ravi (IMDB), Pala Karuppaiah (IMDB), Karthik Nagarajan (IMDB), Lallu (IMDB), Livingston (IMDB), Joy Badlani (IMDB), Elyssa Erhardt (IMDB), Roger Cross (IMDB), Prem (IMDB), Tulasi (IMDB), Vaishali Thaniga (IMDB)

Sarkar (~ Authority) ' Filminin Konusu :
Sarkar is a movie starring Joseph Vijay, Varalaxmi Sarathkumar, and Keerthi Suresh. A successful businessman gets involved in a political battle with 2 notorious ministers regarding the well being of fishermen in Tamil Nadu.


 • "amitabh bachchan, bir marlon brando değil neticede ama çok başarılı. hint sineması ve godfather hayranları için ikisi bi arada güzel film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bilindik hint danslarından hiç içermeyen, hint sineması sevenlerin beğeneceği, güzel sayılabilecek bir hint mafyası filmi. abhishek bachchan'ın yerine hakan taşıyan'ı koysalar gram sırıtmazdı, bu nasıl benzerlik.

  coğrafyasından mıdır nedir anlamadım ama hint mafyası karşıma çıksa gülerim hee, ne bilim yavv mafya dediğin adam biraz oturaklı olur, psikopat/sosyopat tipli olur. abicim istersen galaksinin en kral mafyası ol, ama lütfen terlikle çıkma etrafa yavv, ulan koca koca mafyalar terlikle dolaşıyor heee.

  --- spoiler ---

  - "subhash nagre'yi öldürmekle, sarkar'ı öldürmek iki farklı şeydir. subhash nagre sadece bir insanoğludur. sarkar ise bir felsefedir. adamı öldürmeden önce onun felsefesini yok etmelisin."

  not: subhash nagre ve sarkar aynı kişi. biri adı, diğeri ise lakabı.

  ---
  spoiler ---


  (zemin yesil 12 yildiz 3 ok sari - 23 Ocak 2015 10:53)

 • comment image

  amitabh bachchan, bir marlon brando değil neticede ama çok başarılı. hint sineması ve godfather hayranları için ikisi bi arada güzel film.


  (gol krali - 4 Ocak 2014 16:08)

 • comment image

  hintçe'de baştaki kişi, hükümet, yönetim, iktidar anlamına gelen ve farsça ser kelimesinden üretilen kelime.

  bu isimde 2005'de çekilmiş bollywood yapımı çok güzel bir film var. film yönetmen ram gopal varma'nın hayal ettiği bir proje imiş. hint the godfather'ı denilebilecek ve yönetmeninin başında francis ford coppola'ya olan hayranlığını ayan ettiği bir film bu. şahsi kanaatim kesinlikle izlenmesi gereken filmlerden olduğu yönde. devletin olmadığını, yetmediği, işine gelmediği yerlerde ortaya çıkan otorite boşluğunu bir de "doğu"dan bir hikaye ile anlatmış çünkü film.

  kısaca konusunu özetleyelim denk gelmişken. subhash nagre, "sarkar" mahlası ile tanınan biridir. mumba ve etrafında tanınan, saygı gören bir iş adamıdır. kendi doğrularını adil olmak üzere düzenleyen sarkar, etrafından gelen yardım taleplerini de bu doğrultuda karşılar. çevresi geniştir, etrafı silahlı korumalarla doludur. parelel bir hükümet gibidir. ama bu gücü hiçbir zaman "kötü" için kullanmaz. buna niyet eden oğlu dahi olsa engel olur. bunun için gerekirse oğlunu bile gözden çıkarır. ve böyle bir karaktere sahip olmanın bedelini öder.

  işte don corleone ile sarkar, doğu ile batı bu yüzden birbirinden ayrılır. bir taraf kendi gücü için adım adım ilerler ve önüne çıkan engelleri kendi menfaati uğruna yok eder. ettiğini bulur. biz filmin sonunda michael'e acırız fakat "su testisi su yolunda" diye de içimizden geçiririz hani. sarkar ise gücünü insanlarına faydalı olmak için (bu cümle pek bir epik oldu ama idare edin) kullanır. kötüye bulaşmamaya çalışır. kötü'nün alanını daraltmaya çalışır. iyi'yi kötü'den korumaya çalışır. fakat onca ettiğini bulamaz. filmin sonunda "bir gün de iyiler kazansın ne eşref abi!" deyip iç geçiririz.

  başrolde hindistan'ın aktörden ziyade yaşayan tanrısı amitabh bachchan ve oğlu abhishek bachchan var. sarkar'dan sonra 2008 yılında sarkar raj'ı çekmiş yönetmen. ikinci filmde dünyanın en güzel gelini ve kadında güzellk eşiğini arş u ala'ya çekip tartışmayı kesin olarak sonlandırmış aishwarya rai da katılmış kadroya. ve sanırım üçüncüsü de çekilecek. yani filmin sonundaki repliklerden ben bunu çıkardım..


  (hidrellez - 11 Eylül 2012 22:24)

Yorum Kaynak Link : sarkar