Süre                : 1 Saat 39 dakika
Çıkış Tarihi     : 09 Kasım 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Döküman,Tarih,Savaş
Taglar             : Erkek çıplaklığı,birinci Dünya Savaşı,1910'lar,asker,20. yüzyıl
Ülke                : İngiltere,Yeni Zelanda
Yapımcı          :  House Productions , Trustees of the Imperial War Museum, London , WingNut Films
Yönetmen       : Peter Jackson (IMDB)(ekşi)


 • "vizyonlara gelip gelmeyeceğini bilen arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim.vizyona gelmeyecekse izleyenlerin izleme yöntemini de söylemeleri çok iyi olur.teşekkürler"
 • "altyazı olmadan toefl sahibi arkadaşlar daha keyif alır. ancak yapılan iş seyredilesi bir iş ve altyazı olmadan vakit geçirmek için izlenebilir."
 • "16 ekim'de dünya ile birlikte türkiye'de de vizyona girmesini umduğum belgeseldir."
 • "günümüz teknolojisi ile elden geçirilmiş birinci dünya savaşı derlemelerinin derlemesi olacak olan belgesel.görüntüler gerçekten çok güzel görünüyorlar.kaynak"
Facebook Yorumları
 • comment image

  vizyonlara gelip gelmeyeceğini bilen arkadaşlar mesaj atarsa sevinirim.
  vizyona gelmeyecekse izleyenlerin izleme yöntemini de söylemeleri çok iyi olur.
  teşekkürler


  (unstie - 17 Aralık 2018 12:41)

 • comment image

  teknik olarak çok başarılı ve peter jackson abimizin büyük emek harcadığı belli olan ilk 'renkli' birinci dünya savaşı belgeseli.

  belgeselin en etkileyici anları, alman askerler ingilizler tarafından esir alındığında şakalaşıp gülüşmeleriydi herhalde. iki taraf da savaşın anlamsızlığı içinde birbirlerine arkadaşça yaklaşabilmişler. sivil hayatı bırakıp bir kaç yıl içinde asker olan, çoğu çocuk yaştaki insanların kafalarındaki ortak düşünce biz neden savaşıyoruz sorusuydu çünkü. siperlerdeki gündelik hayattan görüntüleri izlemek (askerlerin nasıl sıçtıklarına kadar detay verilmiş) hem korkutucu hem de merak uyandırıcıydı. birinci dünya savaşında hayatta kalan askerlerin, belgeselin sonunda savaşın gereksizliğine ve anlamsızlığına vurgu yapmaları da filmin önemli artılarındandı.


  (yevkassim - 16 Aralık 2018 18:16)

 • comment image

  tek kelimeyle inanılmaz bir yapım. en çok duygulandıran ve kafa karışıklığına sebep olan şey ise gördüğümüz her bir insanın, her bir yaşamın, ömrün bitmiş olduğu; savaşın ortasında kamera gördükleri an inanılmaz bir şekilde gülümseyen ve umutla kameralara bakan insanların hepsi şimdi toprağın altında. büyüksün peter jackson, ağır bir orta dünya sapığı olan ben, sana hobbit filmlerinden sonra çok darılmıştım fakat gönlümü aldın; hem de fazlasıyla.
  izleyin izlettirin efendim.


  (morgomir - 14 Aralık 2018 00:25)

 • comment image

  türkiye'de vizyona girip girmeyeceğini bilemediğim, eğer girecekse yazarların yesillendirmesini beklediğim, peter jackson imzalı ww1 belgeseli.

  bir asker perspektifinden bakabilmemiz için renklendirme işlemleri uygulanmış, ses efektleri eklenmiş ve görüntüler dudak okuyucu insanlara gönderilip, ne dedikleri anlaşılınca askerlere dublaj yapılmış.

  bbc'deki haberi görünce heyecanlandım.

  izmir'de salon bulursa kesinlikle gitmek istediğim film


  (selahattin ibrahimovic - 17 Ekim 2018 08:29)

 • comment image

  birinci dünya savaşı sırasında çekilmiş gerçek görüntülerin temizlenmesi, renklendirilmesi, dublaj ve ses efektleriyle zenginleştirilmesi ile oluşturulmuş görsel olarak en gerçek savaş belgeselidir. birinci dünya savaşının bitiminin 100. yılı anısına yapılmıştır. şimdilik yalnızca ingiltere'deki sinema salonlarında gösterime girecektir. gösterim tarihi 16 ekim olarak belirtiliyor.


  (diabolic wizard - 2 Ekim 2018 16:24)

Yorum Kaynak Link : they shall not grow old