Süre                : 1 Saat 35 dakika
Çıkış Tarihi     : 04 Ocak 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Komedi
Ülke                : Nigeria
Yönetmen       : Genevieve Nnaji (IMDB)
Senarist          : Ishaya Bako (IMDB),Emil B. Garuba (IMDB),C.J. 'Fiery' Obasi (IMDB)
Oyuncular      : Genevieve Nnaji (IMDB), Nkem Owoh (IMDB), Pete Edochie (IMDB), Onyeka Onwenu (IMDB), Dika Ofoma (IMDB), Peter Okoye (IMDB)

Lionheart (~ Inima de leoaica) ' Filminin Konusu :
Los Angeles'ta yaşayan erkek kardeşinin kötü bir şekilde dövüldüğünü ve ağır yaralı olduğunu öğrenen paralı asker Lyon Gaultier, Kuzey Afrika'daki Fransız lejyonundan firar eder. Peşindekilerden kurtulur kurtulmaz kardeşinin ailesine yardım edecek parayı kazanmak için yasa dışı sokak dövüşlerine katılır. Elbette intikam düşüncesi aklından hiç çıkmamaktadır...


 • "grave digger'in ki$i ve toplum sagligi bakimindan araba kullanirken dinlenmemesi gereken parcasi.."
 • "blind guardianın eylül başı civarı çıkacak olan a twist in the myth albümünün sekizinci şarkısı. yamulmuyorsam arthurdan bahseden sözleri var bu şarkının."
 • "(bkz: lionhunt.wmv)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  bir belgesel çekilirken yaşanmış gerçek bir olay:
  dişi aslan avladığı ceylanı yemeye başlarken karnında yavrusu olduğunu fark ediyor. yavruyu ölmüş ceylanın karnından çekip çıkarır lakin iş işten geçmiştir, yavru çoktan ölmüştür. aslan ölmüş yavruyu yere koyar ve ağır adımlarla bir kenara çekilip yere uzanır. bu fotoğrafları çeken fotoğrafçı uzun süre aslanın hareketsiz kalmasından şüphelenir ve cesaretini toplayarak aslanın yanına yaklaştığında onun öldüğünü görür. sonradan aslanın ölüm nedeni için karnını yaran veteriner kalbinin patlayarak parçalandığını tespit eder.

  "aslan yürekli olmak, gücüne dayanarak senden zayıfların hayatına kast etmek değil; masum bir annenin yada bir yavrunun ölümüne sebebiyet vermiş olmanın üzüntüsüne yüreğinin dayanamaması demekmiş."

  aslan yürekli


  (yine tek mactan yatan adam - 13 Temmuz 2015 10:47)

 • comment image

  ulan nereden aklıma geldi gece gece... bu, bi de arcanum, iki büyük hayal kırıklığıdır benim adıma, ayrıca bilgisayarda izometrik rpg'ler döneminin şahsım için kapanışı anlamına gelir bu ikisi. lionheart sonuncuydu ama, ve black isle'dan yediğim tek kazıktı. gerçi oyunları kopya alıyorduk sonuçta sdfs, ortada pek "reel" bir kazık yok; lakin o zamanlar hastasıydım bu tür oyunların, sitelerine falan girip "goes gold" haberini görmeyi beklerdim günlerce, sonra da bilgisayarcıları dolaşmaya başlardım oyunu bulmak için. o bağlamda alınmış bir darbe, bir hayal kırıklığı durumu vardı tabii... bak, hala hatırlıyorum, daha ne?

  lionheart'tan aklımda neler kalmış bakayım... hmm, hack'n slash bir oyun stili, düşmanları dogo dogo öldüre öldüre ilerlemek, kalas gibi yürüyen karakterler, kalas gibi duran karakterler, genel olarak son derece kalas grafikler, evet. halbuki neler ummuştuk vaktinde, tehey... reflexive denilen firmaya da sağlam küfürler etmiştim, o geldi aklıma şimdi bir de. peh.


  (dodo the bird - 31 Temmuz 2009 01:38)

 • comment image

  grave digger'ın "knights of the cross" albümünde yer alan harika parça.parçanın başında ki bass gitar saldırısına dikkat edin derim.

  lionheart

  fiery red curls cover his shoulder
  he's the ruler, no one is bolder
  his steel - blue eyes won't show no fear
  reflecting the suffering of war so clear
  a knight, a leader, wearing england's crown
  richard the lionheart wants to put the moslems down
  he sets the sail, heading outremer
  defending the name he bears

  a man like a lion
  with a generous heart
  for his sake thousands die
  lionheart - england's pride

  lionheart
  almighty king
  freedom you'll
  bring

  lionheart
  spread your wings
  king pf the kings

  king philipp at his side and many knights
  overcome the islam, souls painted white
  he executes all prisoners, without regret
  corpses cover the ground as the sun sets

  akkon has fallen into richard's hands
  still war on his mind, moving to france
  in one fatal moment came the end of his quest
  breathing his last with an arrow in his chest


  (iron maiden fan - 2 Ekim 2002 22:56)

 • comment image

  thalion'a ait, amiga'nın son dönemlerinde çıkmış bi "macera" oyunu. tam bi "eser". grafikler, tam sanatçı işi, bu kadar uğraşılmış bi oyuna rastlamak zordur, "yayli grubu" ağırlıklı müzikler de, hazin dolu.

  bizim oğlan'ın sevdii kıza bişi olur yine, bu da ejderha'sına atlayıp yola koyulur, yolun yarısında ejderha ürker, bunu üstünden atar ve macera başlar. uzun sarı saçlı, şortlu eleman, nası da ataktır, nası da cengaverce kılıç kullanır... 4 disketti, scrollar, ön ve arka planların kalitesi yüzünden dilim tutulmuştu da bi hafta pandomim yapmıştım aile içinde.


  (cyrano - 20 Nisan 2000 02:59)

Yorum Kaynak Link : lionheart