Süre                : 2 Saat 10 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Aralık 2018 Cuma, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama,Romantik,Spor
Taglar             : at,yarış,Aşk,Başarı,Türkiye
Ülke                : Türkiye
Yapımcı          :  Ay Yapim , Medyapim
Yönetmen       : Ahmet Katiksiz (IMDB)
Senarist          : Ahmet Katiksiz (IMDB),Serkan Yoruk (IMDB)
Oyuncular      : Ekin Koç (IMDB), Farah Zeynep Abdullah (IMDB)(ekşi), Fikret Kuskan (IMDB)(ekşi), Sibel Tasçioglu (IMDB), Ali Seckiner Alici (IMDB), Serkan Ercan (IMDB)(ekşi), Erdem Akakce (IMDB)(ekşi), Sekvan Serinkaya (IMDB)(ekşi), Merve Altinkaya (IMDB), Melis Sezen (IMDB), Mert Denizmen (IMDB), Senay Dede (IMDB), Oguz Kara (IMDB), Nurhan Özenen (IMDB), Burak Tamdogan (IMDB), Nalan Kuruçim (IMDB), Halis Karatas (IMDB), Ali Kayakit (IMDB), Hakan Cantinaz (IMDB), Berkay Akin (IMDB), Serkan Atar (IMDB), Nesrin Avci (IMDB), Giray Ayla (IMDB), Emirhan Açikpazu (IMDB), Emirhan Bakici (IMDB), Daghan Balaban (IMDB), Alper Banko (IMDB), Daniel Becer (IMDB), Çagatay Bulut (IMDB), Vural Ceylan (IMDB), Aytül Dayi (IMDB), Orhan Demirkiran (IMDB), Ayberk Dilmen (IMDB), Merve Dönmez (IMDB), Ufuk Hakan Eren (IMDB), Cengiz Erenoglu (IMDB), H. Hilal Ergenekon (IMDB), Sultan Ertugrul (IMDB), Burak Gökbulut (IMDB), Turgay Görür (IMDB) >>devamı>>

Bizim Için Sampiyon ' Filminin Konusu :
Film, Türkiye atçılığının en önemli figürlerinden biri olan jokey Halis Karataş'ın gerçek hayat hikayesinden ilham alıyor ve ünlü jokeyin çıkış yaptığı yarış atı olan ve at yarışına ilgi duymayan insanların bile adını bildiği Bold Pilot'la kazandığı başarıları anlatıyor. Türkiye Jokey Kulübü eski başkanı Özdemir Atman'ın (Fikret Kuşkan) atı olan Bold Pilot'un daimi jokeyi, daha sonraları Türkiye'nin en başarılı jokeyi haline gelecek olan Halis Karataş'tır (Ekin Koç) ve atıyla birlikte kırılması güç rekorlara imza atmıştır. Koştuğu dönemde umudun simgesi haline dönüşen Bold Pilot, at yarışlarıyla hiç ilgilenmeyenlerin bile sevgilisi olmayı başarır. Film Bold Pilot'un başarı hikayesinin yanı sıra, Karataş ve Begüm Atman'ın (Farah Zeynep Abdullah) destansı aşkını da konu alıyor.


 • "kral film olmuş. her başarının ardında bir dram vardır sözünü doğrulayan bir film daha yapmışlar. emek verenlere teşekkürler. -yok babam! ben bold pilot'un yanına at yazmam, kupon yatarsa da yatsın."
 • "bir sahnesinde (bkz: 70. gazi koşusu) gerçek halis karataş’ın jokey olarak gözüktüğü film.küçük ama güzel detaydı benim için."
 • "bold pilot ölmeden önce "filmimi çekmeyin" diye vasiyet ettiği için izlemeyeceğim filmdir."
 • "bold pilot'u ersin korkut'un canlandırması isterdim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  kral film olmuş. her başarının ardında bir dram vardır sözünü doğrulayan bir film daha yapmışlar. emek verenlere teşekkürler.

  --- spoiler ---
  -yok babam! ben bold pilot'un yanına at yazmam, kupon yatarsa da yatsın.

  ---
  spoiler ---


  (qazaxala - 7 Aralık 2018 13:10)

 • comment image

  --- spoiler ---

  en beğendiğim aktör sorulduğunda kekelemeden “al paçino” diyen ben, artık “at” diyorum. evet. bu filmdeki at.

  ismi ne lan bu atın?
  ---
  spoiler ---

  filmde oynayan atin adi ganesh. bold pilot ın 2009 dogumlu yavrusu. ayni babasi gibi esgale sahip. fakat bold pilot in ulastigi basarilara yetisemedi yavrulari. 2 kez start almis olup cok yorulmadan kosulardan cekilmis.

  link


  (regresyon - 7 Aralık 2018 15:34)

 • comment image

  müslüm izleyenlerin alayı müslümcü oldu. bu filmden sonra milleti ganyan bayilerinden toplamayız inşallah.

  önceden bu filmleri mahsun yapardı. az ekmek yemedi. çok ağladık çok...

  yeni vizyona giren film.


  (lazybones - 8 Aralık 2018 15:56)

 • comment image

  at yarışlarını hiç sevemedim, atlar da öyle çok fazla anlam yüklediğim canlılar değildir. filmde sümüklerim akarken "yürü be oğlum!" diye bağırmamak için kendimi zor tuttum. sanırım ne demek istediğimi iyi özetledim.


  (bit ustunde rodeo - 9 Aralık 2018 01:28)

 • comment image

  bunu beğenmeyen neyi beğeniyor merak ediyorum. ülke sineması adına umut veren, eli yüzü düzgün bir film olmuş işte. kafalar, enes batur gibi youtuberlara kalan popüler türk sinemasının çıtası, bu filmin oldukça altında.başarılı ve duygusunu iyi veren, güzel bir film olmuş. izleyin, izlettirin.


  (karemelasepeti - 11 Aralık 2018 22:57)

 • comment image

  1998 yılıydı, inform'a yeni başlamış biraz tecrübe kazanmak için montaj bölümüne verilmiştim. burada yanyana çalıştığım arkadaşlarımdan birisi vardı ki adamın hayatı at yarışı ve altı ganyan üzerineydi. bulduğu her fırsatta veliefendiye gider, gidemezse ganyan bayiinde idare ederdi. yine böyle yanyana çalışırken bu arkadaş kendi sesiyle bizlere at yarışları anlatır; anlattığı yarışlarda hep 1996 yılı gazi koşusu olurdu. o yıllarda çoğu kişinin evinde boldpilot posteri, çoğu arabanın arka camında da boldpilot yazısı olurdu. benim gariban 83 model kambur kasa kartalıma da ben yazdırmıştım; bold pilot diye. bize at sevgisini aşılayan o arkadaşım eray karataş malesef gölcük depreminde vefat etti. bende onun hatırasını yaşatmak için hep at yarışı anlattım her anlatışta onu andım. bu gün filme gittiğim lk sahneden itibaren göz yaşları içinde izledim filmi. eray dostum yukarda biyerde bizi izliyorsan, bu filmi izlemen lazımdı be adamım. bu filim halis için değil sanki senin için çekilmişti...


  (miafori - 20 Aralık 2018 01:30)

 • comment image

  entryleri okudum, iyi-kötü her şey kabul tabiki, ama halis karataş ve begüm atmanın evlilikleri için ticari gibi bişidi demiş biri, yemin ediyorum yüreğime taş oturdu. ne kadar üzücü.
  kelimelerle anlatamam bu filmin bendeki etkisini. iyi ki bi parçası oldum.


  (farah zeynep abdullah - 26 Aralık 2018 03:11)

Yorum Kaynak Link : bizim için şampiyon