Çıkış Tarihi     : 29 Kasım 2018 Perşembe, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Komedi
Ülke                : Türkiye
Yapımcı          :  BKM Film , BKM , Besiktas Kültür Merkezi (BKM)
Yönetmen       : Kivanc Baruonu (IMDB)
Senarist          : Ata Demirer (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Ata Demirer (IMDB)(ekşi), Demet Akbag (IMDB)(ekşi), Hakan Salinmis (IMDB), Gonca Vuslateri (IMDB), Tarik Ünlüoglu (IMDB), Erkan Can (IMDB)(ekşi), Ilker Aksum (IMDB)(ekşi), Riza Akin (IMDB)(ekşi), Zeynep Alkan (IMDB), Hande Dane (IMDB), Istar Gökseven (IMDB), Deniz Gürzumar (IMDB), Askin Senol (IMDB), Nedim Suri (IMDB), Ayten Uncuoglu (IMDB), Bilge Yenigül (IMDB)

Hedefim Sensin ' Filminin Konusu :
Zekeriya Taştan (Ata Demirer), İstanbul sokaklarında çiğ köfte satmaktadır. Çok geveze bir adam olduğu için sürekli yanlış zamanlarda yanlış şeyler söyleyerek başına iş açar. En sonunda da yine çenesini tutamaması nedeniyle iki mafya grubu arasında büyük bir savaşa neden olur ve can güvenliğini sağlamak için İstanbul'u terk etmek zorunda kalır. Kendisine kalacak yer olarak Gökçeada'yı seçer. İlk defa ayak bastığı Gökçeada da sadece kendisinin değil, ada sakinlerinden Hafize, Leyla ve Yarım Hasan'ın da hayatı tamamıyla değişir.


 • "eleştiri yapanlara kulak asmayın,bu filmin eleştirilecek bir yanı yok. güzel,sade basit bir komedi filmi. tavsiye ederim"
 • "entrylerden anladığım kadarıyla kimse filmle para vermemiş herkesin mükemmel arkadaşları varmış. ata demirer’in yeni filmi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ben sözlükteki birkac yorumu okuyup öyle gittim filme.. yazilanlara kanmis olsam bu keyifli filmi izleyememis olacaktim.. cok fazla bisey beklemeyin gidin keyifli iki saat gecirin yasaminiza devam edin.. kim bilir belki sizde aşık olursunuz :)


  (ciki - 11 Aralık 2018 07:38)

 • comment image

  ciddi anlamda filmi beğendim. ata demirer bence eyvah eyvah sonrasındaki en iyi senaryosunu yazmış, demet akbağ da onun projelerindeki en iyi oyunculuğunu sergilemiş. filmi sözlükte sert dille eleştirenlere de şaşıyorum.

  şahsen türk komedi filmlerini genellikle gıdıkla da güleyim tarzı esprilere sahip olması ve ana avrat küfürlerle millete güldürmeyi çalışmaları nedeniyle sevemiyorum. bu kategoriye sokmadığım ve gerçekten beğendiğim yerli komedi filmleri deyince aklıma ilk gelenler vizontele, organize işler, hokkabaz ve eyvah eyvah. hedefim sensin'i de bunların arasına çok rahat ekleyebilirim.

  tabii ata demirer'in yine kendini tekrar ettiği noktalar var. kuzey ege ve trakya takıntısı, filmde 2-3 kez şarkı söylemesi, oynadığı karakterin gene iyi niyetiyle sıklıkla pot kıran bir tip olması ve bu karakterin yine karanlık tiplere bir şekilde bulaşması ilk aklıma gelen ata demirer filmlerinin özellikleri. ancak bu artık kemikleşmiş özellikleri çok iyi bir senaryoya yedirmesi sonucunda başarılı bir komedi çıkmış. demet akbağ oyunculuğuyla resmen hedefim sensin'i alıp götürüyor. zaten bir demet tiyatro'dan da bildiğimiz gibi farklı tiplemeleri başarıyla canlandıran oyuncu, hedefim sensin'de ruh hali inişli çıkışlı olan bir karakteri müthiş oynamış. esprilerin çoğu gerçekten iyi. küfüre dayalı espriler az var ve onlar da son derece düzgün kullanılmışlar. ata demirer ve demet akbağ dışındakilerin de oyunculukları başarılı olması, elbette ki filmin daha da komik olmasını sağlamış.

  yalnız hedefim sensin'in en büyük dezavantajı, fragmanının bazı kilit noktaları seyirciye göstermesi. seyirci çekmek için çok önemli bazı sahnelerini yapımın tanıtımına koymak, sinemaya gelenin senaryo anlamında merakını zayıflattığı bir gerçek. bence fragman daha dikkatli hazırlanmalıydı. gerçi recep ivedik gibi bir maskaralığın ilgi çektiği ülkemizde, seyirciyi sinemaya çekmek için önemli dediğimiz sahnelerin harcanmış olma ihtimali de hiç az değil.

  sonuç olarak, hedefim sensin'in başarılı bir komedi filmi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. ata demirer'in çok komik yazmış olduğu bir senaryoyu demet akbağ'ın oyunculuğuyla şahlandığını görüyoruz.


  (roger waters - 9 Aralık 2018 00:49)

 • comment image

  ata demireri avrupa yakasından beri severim. yaptığı stand-up gösterilerini, bu zamana kadar yaptığı tüm filmleri severek izledim. hatta makara albümünü de severek dinledim.
  bu film yukarıda bahsi geçen her konudan harmanlar içeren bir filmdir.
  güle güle izleyiniz efendim.

  --- spoiler ---

  ne yapıyormuş ki midyeci sizin evde
  inci çıkarıyormuş amk

  eceli gelen fare kedi taşağı avuçlarmış
  ---
  spoiler ---


  (orange26 - 8 Aralık 2018 22:03)

 • comment image

  gayet güzel bir film, bütün salon bol bol kahkalara boğulduk.

  şiddetle gitmenizi tavsiye ediyorum, zaten vizyonda gidilecek doğru düzgün film yok en azından pişman olmayacağınız garanti.

  ---spoiler---

  eceli gelen fare, kedi taşaklarını avuçlarmış :)

  ---spoiler---


  (tevfik fikret hakan kuskan - 4 Aralık 2018 23:56)

 • comment image

  eleştiri yapanlara kulak asmayın,bu filmin eleştirilecek bir yanı yok. güzel,sade basit bir komedi filmi. tavsiye ederim


  (ringolord - 4 Aralık 2018 21:24)

 • comment image

  entrylerden anladığım kadarıyla kimse filmle para vermemiş herkesin mükemmel arkadaşları varmış.
  ata demirer’in yeni filmi.


  (lisbeths - 3 Aralık 2018 10:49)

 • comment image

  bir dönem kurtlar vadisi gibi dizilerin başlıklarında çokça görülen “kanal değiştirken denk geldim” klişesinin yeni versiyonunu sayesinde görmüş olduğumuz filmdir.

  paşamız kendisini öyle bir seviyeye konumlandırmış ki sanırsın her günü opera ile, sanat filmleri ile geçiyor. hedefim sensin gibi yapımlara ise bir arkadaş bilet alınca, akrabası zorla götürünce gidiyor. sonra da gelmiş sözlükte duyar kasıyor.

  gitme kardeşim. arkadaşın başka arkadaş mı bulamıyor? sülalede bu filmi izleyecek başka amca çocuğu mu yok? hadi diyelim yok, giden tek başına gitsin. sen de sinema çıkışında sanat tarihi okuyup beklersin arkadaşını.

  insan neden dürüstçe söyleyemez ki bir filmi izlediğini? bak beğenmek zorunda değilsin ama şu yapmacıklığı bırakın arkadaş artık.

  filme gelecek olursam, çok güzel eğlendik ata demirer sağolsun. verdiğim paraya da ayırdığım zamana da değdi.

  ata demirer, demet akbağ, gonca vuslateri, tarık ünlüoğlu ve ilker aksum rollerinin hakkını tam anlamıyla vermiş. benim favorim yarım hasan karakteri ve bununla ilgili espriler oldu. spoiler vermeden bu kadarını söylemiş olayım.

  beğenmediğim kısım ise malesef erkan can. sevgili ağabeyim, üzülerek söylemek istiyorum ki pamuk prenses 2 filminde giydiğin psikopat mafya babası rolü her filmde işlemiyor. bir rol en fazla bu kadar eğreti durabilirdi sanırım.

  özetle gidin, eğlenmenize bakın efendim. yanlışlıkla ve zorla gidenleri de sallamayın.


  (bgr - 3 Aralık 2018 10:06)

 • comment image

  tipik ata demirer filmi. simsicak bir film, küfürsüz komedi. bazi sahnelerde gerçekten çok güldüm. ata demirer filmlerini seviyorum, hep siradan ama bir tuhafliklari olan insanlari anlatiyor, insani mutlu eden sonlar yaziyor. umarim gisesi de cok iyi olur.


  (les fleurs du mal - 1 Aralık 2018 22:01)

 • comment image

  ekip yaz sonunda geldi adaya, çekimler eylül başında başlayıp ekim ortasına kadar devam etti. gerçekten çekimler boyunca hem kendileri hem ada halkı, çekimlere katılan, katılmayıp uzaktan izleyen herkes çok eğlendi.

  biz gökçeadalılar, adamızda uygun bir sinema salonu olmadığından filmi izlemek için şehre inmeyi bekliyoruz*.

  umarım film gökçeada nın bokunun çıkmasına sebep olmaz.

  *: bu bir serzeniş değildir.


  (nikisanders - 1 Aralık 2018 19:27)

Yorum Kaynak Link : hedefim sensin