Çıkış Tarihi     : 11 Ocak 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Komedi,Drama
Taglar             : Cinsel mizah,Lisedey,Terapist,Genç seks
Ülke                : ABD,İngiltere
Yapımcı          :  Eleven
Yönetmen       : Kate Herron (IMDB), Ben Taylor (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Laurie Nunn (IMDB),Sophie Goodhart (IMDB)(ekşi),Bisha K. Ali (IMDB),Laura Hunter (IMDB)(ekşi),Laura Neal (IMDB)(ekşi),Freddy Syborn (IMDB)
Oyuncular      : Asa Butterfield (IMDB)(ekşi), Gillian Anderson (IMDB), Emma Mackey (IMDB), Alistair Petrie (IMDB)(ekşi), Aimee Lou Wood (IMDB), Ncuti Gatwa (IMDB), Connor Swindells (IMDB), Kedar Williams-Stirling (IMDB), Jim Howick (IMDB), Mimi Keene (IMDB), Chaneil Kular (IMDB), Tanya Reynolds (IMDB), Deobia Oparei (IMDB), Simone Ashley (IMDB), Patricia Allison (IMDB), Rakhee Thakrar (IMDB), Samantha Spiro (IMDB), Mikael Persbrandt (IMDB), Lisa Palfrey (IMDB), Hannah Waddingham (IMDB), Jojo Macari (IMDB), Joe Wilkinson (IMDB), Sharon Duncan-Brewster (IMDB), Dan Skinner (IMDB), Edward Bluemel (IMDB), Chris Jenks (IMDB), James Purefoy (IMDB), Lily Newmark (IMDB), Alice Hewkin (IMDB), Daniel Ings (IMDB), Dan Mersh (IMDB), Max Boast (IMDB), Doreene Blackstock (IMDB), Kadeem Ramsay (IMDB), Toby Williams (IMDB), Ezra Furman (IMDB), Jonny Amies (IMDB), Olivia Gray (IMDB), Zak Shukor (IMDB), Freddie Watkins (IMDB) >>devamı>>

Sex Education (~ Seksualno obrazovanje) ' Dizisinin Konusu :
Sex Education is a TV series starring Gillian Anderson, Asa Butterfield, and Emma Mackey. A teenage boy with a sex therapist mother teams up with a high school classmate to set up an underground sex therapy clinic at school.


 • "ilk 3 bölümü itibariyle, beklentilerin ötesinde, hele isminin ima ettiklerinin çok ötesinde, gayet eğlenceli ve sıcak bir dizi olmuş.scully'nin emeklilği de böyle bir şey olmalıydı:)"
 • ""kara murat benim" tarzı bir sahne bulunduran yeni netflix dizisi."
 • "takıldınız mı bi gecede tüm bölümleri bitirebileceğiniz gillian anderson'un psikolog rolünü iyi kotardığı dizi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ilk 3 bölümü itibariyle, beklentilerin ötesinde, hele isminin ima ettiklerinin çok ötesinde, gayet eğlenceli ve sıcak bir dizi olmuş.
  scully'nin emeklilği de böyle bir şey olmalıydı:)


  (yalnux - 12 Ocak 2019 07:56)

 • comment image

  lise çağındaki çocukların hayatlarının odağına seksi koyması konusu üzerinden çok eğlenceli, sevimli, tabuları kılçık gibi ayıklayıp hayatı sadeleştirmiş, güzel dizi.

  seks konusunun işlenmesine takılmış bazı arkadaşlar.
  istiyorlar ki çocuklar helva yesin, tespih çeksin, kalan boş vakitlerinde de salavat getirsin. olmadı derslerine çalışsınlar biz de izleyelim.


  (neverland resident - 17 Ocak 2019 11:16)

 • comment image

  çok sıcak bir dizi. herkesin izleyebileceği türden değil. birkaç karakter hakkında bir şeyler söylemeden edemeyeceğim.

  otis: utangaç, tatlı ve mastürbasyon sorunu olan başrol karakter. böyle bir arkadaşım olmasını isterdim. 16 yaşında fakat sevdiği kız sürekli başkalarıyla sevişirken bizim ergenler gibi aşk acısı çekmeyen, mantıklı düşünebilen ve olmuyorsa zorlamayıp önüne bakan arkadaşımız.

  maeve: tam aradığım kız. hayatımda biri olacaksa tam olarak böyle olmalı. küçük yaşta hayatın sillesini yemiş, kendi ayakları üstünde durabilen, karşı cinsi parası için kullanmayan, zeki, kültürlü, insana baskı yapmayan, ciddi olalım diye triplere girmeyen, gülümsemesiyle ve bakışlarıyla insanı eriten karakter. dış görünüşü hakkında yorum bile yapmaya gerek yok zaten.

  eric: bir tarafı yaşama sevinciyle dolu, diğer tarafı bir o kadar buruk, tanıdığım en sempatik gay karakter. her günümü hiç sıkılmadan geçireceğim bir arkadaş olurmuş. üzülmeden de edemiyor insan. babasına hayran olmamak elde değil. çoğu ebeveynin yapamadığını yapıp, oğlunu olduğu gibi kabul eden ve her zaman arkasında olan baba gibi baba.

  adam: dizide her sahnesine çok üzüldüğüm karakter. üçüncü bacağıyla dikkat çeker aynı zamanda. babasının ve akranlarının zorbalığına maruz kalan ve bu zorbalıkları kendisi de zorbalık yaparak püskürtmeye çalışan, aslında melek gibi bir çocuk. babası aslında birçok ebeveyn davranışını özetliyor. çocuğunun ne istediğini önemsemeden başarısını onun için değil de kendisi için isteyen bir zorba baba karakteri.


  (oberyn2 - 19 Ocak 2019 13:50)

 • comment image

  3 günlük bomboş vaktimde ilk sezonunu keyifle tamamladığım dizi. özellikle diziye türkiye'den bakınca bambaşka bir dünyayı izliyor gibi oluyor insan. oradaki yaşam tarzı doğru/yanlış demiyorum fakat bizde kapalı kapılar ardından yaşanan onca şeyden daha şeffaf olduğu kesin. müfredatlarında cinsellik eğitimi var en azından.

  standart bir netflix dizisi olarak feminizme, eş cinselliğe ve kozmopolitliğe yeteri kadar değinilmiş. senaryo elbette ki klişelerle dolu lakin ergen tayfanın okul hayatını güzel yansıtmış doğrusu. en popüler benim havaları, dedikodu kazanları, silik tipler, müdür çocuğu ve işte dönem sonu dansı falan öyle çok da sırıtmadan güzel güzel yedirilmiş. bana kalırsa öyle boş vakitte izlemelik eğlenceli bir dizi olmuş.


  (kavimlergocundekaybolanvelet - 20 Ocak 2019 14:57)

 • comment image

  tanım : bir netflix dizisi.
  çok fazla izlendiği ve sürekli netflix anasayfamda önerildiği için(sanırım bu yüzden çok fazla izleniyor) açıp bir baktım. otis ile annesinin yaşadığı yer ilk gördüğüm andan beri hayallerimi süslüyor. gördüğüm en güzel yer, aldı beni tekrar bir avrupa sevdası.


  (lyvio - 21 Ocak 2019 03:43)

 • comment image

  --- spoiler ---

  bazı kişiler adam ve eric'in birlikteliğinin yok yere, birdenbire olduğunu söylemiş. yahu biz aynı diziyi mi izledik? 1. bölümden beri bu ikisi hakkında sürekli ipuçları veriliyodu.

  bide bu ikili hakkında hoşuma giden şey normalde bully/bullied shiplerinden nefret eden beni yoğurt kıvamına getirebilmiş olması. bakalım sezon 2 de kabul edilse netflix tarafından da rahatlasak.
  ---
  spoiler ---


  (ccclindemannccc - 23 Ocak 2019 09:54)

 • comment image

  britanya’da, ingiltere, galler sınırında yer alan river wye’da çekilen neşeli ve huzurlu dizi. çekim, ortamlar vs gerçekten şahane. çekimlerin pek çoğunu barındıran moordale lisesi aslında university of south wales’in caerleon’daki eski kampüsü. merak edenler için eyyorlamam bu kadar.


  (sinuhe - 25 Ocak 2019 08:01)

 • comment image

  netflix 'in son dönemdeki en iyi gençlik dizisi. ekşisözlük 'te bu diziyi ergen dizisi diye eleştirmek nasıl bir kafa anlamıyorum. lan dizi zaten ergen bir karakterin ergenliği keşfetmesini anlatıyorken sen bu diziden ne bekliyorsun.


  (kaiserclown - 25 Ocak 2019 08:18)

Yorum Kaynak Link : sex education