Çıkış Tarihi     : 14 Ocak 2019 Pazartesi, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Aksiyon,Macera,Drama,Fantazi,Korku,Bilim Kurgu
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Scott Free Productions , 6th & Idaho Motion Picture Company , Selfish Mermaid
Yönetmen       : Jason Ensler (IMDB), Allison Liddi-Brown (IMDB), Jessica Lowrey (IMDB), Jeffrey Nachmanoff (IMDB)(ekşi), Marcos Siega (IMDB)
Senarist          : Justin Cronin (IMDB),Liz Heldens (IMDB)(ekşi),Joy Blake (IMDB)(ekşi),Peter Elkoff (IMDB),Kate Erickson (IMDB)(ekşi),Vanessa Gomez (IMDB),Daniel T. Thomsen (IMDB)
Oyuncular      : Mark-Paul Gosselaar (IMDB)(ekşi), Saniyya Sidney (IMDB), Jamie McShane (IMDB), Caroline Chikezie (IMDB)(ekşi), Emmanuelle Chriqui (IMDB), Brianne Howey (IMDB), Henry Ian Cusick (IMDB)(ekşi), McKinley Belcher III (IMDB), Vincent Piazza (IMDB), Jason Fuchs (IMDB), Brianna Brown (IMDB), Alain Uy (IMDB), Kecia Lewis-Evans (IMDB), Trieste Kelly Dunn (IMDB), Adam Aalderks (IMDB), Christina Bach (IMDB), Bobby Hernandez (IMDB), Jennifer Ferrin (IMDB), Joseph Curtis Callender (IMDB), Taisha Perez (IMDB), Jeff Sprauve (IMDB), James William Ballard (IMDB), Sarah Bennani (IMDB), Zach Appelman (IMDB), Elizabeth Alderfer (IMDB), Michael Reilly Burke (IMDB), Derek Mears (IMDB), Alex Morf (IMDB), Braxton Alexander (IMDB), Brett Gentile (IMDB), Samuel G.P. Vielma (IMDB), Max Bickelhaup (IMDB), Bryan Gael Guzman (IMDB), Brooke Langton (IMDB), Morgan Brown (IMDB), Fabian C. Moreno (IMDB), Gabrielle Byndloss (IMDB), Chas Harvey (IMDB), Julia Vasi (IMDB), Carson Holmes (IMDB) >>devamı>>

The Passage (~ A Passage) ' Dizisinin Konusu :
Macerasever gezginler Luke (Stephen Dorff) ve Adam'ın (Neil Jackson) yeni adresleri Fas'tır. Günlerini harika yemekler ve çılgın partilerle geçiren ikili için bu ideal bir gezidir. Luke büyüleyici güzellikteki Zahara (Sarai Givaty) ile tanışır. İki çılgın macerasever Zahara'yı da yanlarına alarak Atlas Dağları'ndaki yer altı tünellerinin bulunduğu antik bir yerleşim merkezine giderler. Luke karanlık, ürkütücü ve ıssız tünelleri keşfetmek ister fakat içeride kimsenin bilmediği dehşet veren bazı sırlar gizlidir...


 • "ov may gad buralar yıkılacak.."
 • "fragmanı bir cacığa benzememiş bir uyarlama daha. öyle ki diziyi merak bile etmiyorum."
 • "geliyor iki gözümün çiçeği. beklemedeyiz."
Facebook Yorumları
 • comment image

  türler arasındaki ayrımın silindiği, korku mu bilimkurgu mu, macera mı, thriller mı, post apokaliptik distopya mı, hafifliğini örtbas etmek için alegori olduğunu iddia edeceğimiz bir edebiyat ürünü mü, satış odaklı best seller mı falan mı filan mı derken insanı kendine esir eden, okurken yer yer zevkten rockçı serpil gibi bağırmama neden olan roman, the passage üçlemesinin ilk kitabı.

  justin cronin, aslında aşina olduğumuz fikirlerin ve tür hikayelerinin, yetenekli bir yazarın elinde, hep taze kalacağını gösteriyor; gökkubenin altında anlatılmamış hikayenin kalmadığı doğruysa bile, görünen o ki anlatanlar gönlümüzü çelmeye devam edecek.

  bir gün gelecek, bu kitabın ya dizisi, ya filmi çekilecek, buralar hep entri dolacak.


  (cuthbertallgood - 30 Kasım 2012 22:58)

 • comment image

  yeni bir popüler kültür olayı olur mu bilemem ama devamı olan the twelve ile birlikte çok iyi reklamı yapılan roman. en kısa zamanda türkçe'ye de çevrilir böyle giderse diyecektim ki, "hiçlikten gelen kız" adıyla çevrilmiş bile.


  (raglegumm - 2 Aralık 2012 14:39)

 • comment image

  hiçlikten gelen kız gibi abuk bir isimle çevrilmiş harika roman. meraktan kitabı bırakamamak diye bir durum var ise o bu kitap için gayet yerinde olacaktır. filmi de çekilsin bana kalırsa ama büyük bir bütçe ve doğru kişilerle. yoksa mundar olur.


  (workingdays - 16 Şubat 2015 11:26)

 • comment image

  güzel kitap bu güzel. bir süre sonra stephen king yeni bir mahlas mı bulmuş diye düşünmeye başladım ki internette aranınca bu konuda yalnız olmadığımı da gördüm. bir kere karakterler çok iyi işlenmiş, anlatısı da oldukça iyi (bazen exposition yapacağım diye kafasını kırıyor justin bey ama kadı kızında da olur o kadarı).

  audiobookunu dinliyorum, "bir chapter daha, bir chapter daha" diye diye 4 gündür sabaha karşı üçte uyuyorum. ama değer mi değer.


  (darksoul - 1 Haziran 2016 10:57)

 • comment image

  klasik fox manipulasyonuna uğramış aşırı hollywood kalıbına sokulmuş bir tv uyarlaması çıkacak olan çok başarılı bir kitap serisidir. kitabı okumuş biri olarak dizinin fragmanını izlerseniz kusarsınız o derece. justin abimizi de böyle bir doğrama yapmalarına rağmen film haklarını vermiş olduğu için kınadım.


  (aelfric - 5 Eylül 2018 13:47)

 • comment image

  koca kitabı iki defa üst üste sindire sindire tadını çıkara çıkara okudum. türünün en iyisi desem yeridir. ve az önce keşfettim ki dizisi ocak ayında başlayacakmış. ağlamak üzereyim mutluluktan. yukarıdaki arkadaşlar pek beğenmese de fragmanı, bence dizi çok güzel olacağa benziyor. uzun süredir takipteydim ve umudumu kesmiştim ama bir ay sonra kafamda her karesi olan kitabı dizi olarak izleyeceğim umarım. yukarıdaki eleştirilerde yer alan unsurlar için henüz erken. kitabın ilk bölümleri de zaten macera romanları gibi. salgın ve sonrasına henüz vakit varken ilk fragmanda vermeleri bence doğru olmazdı zaten. umarım hayal kırıklığına uğramayız.


  (longwalk - 2 Aralık 2018 18:56)

 • comment image

  sonunda alt yazı malum ortamlara düştü ve az önce pilot bölümü izledim. uzun lafın kısası içine sıçmışlar güzelim kitabın. sırıtan oyunculuklar, mantıksız sahneler, önemli karakterlerin atlanması, olayların aşırı hızlı gelişmesi. yinede kitabın hatırına izleyeceğiz bakalım. umarım gelecek bölümlerde eserin hakkını veren bölümler seyrederiz.


  (longwalk - 15 Ocak 2019 16:06)

Yorum Kaynak Link : the passage