Çıkış Tarihi     : 02 Aralık 2018 Pazar, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Korku,Bilim Kurgu
Taglar             : Uzaya sıkışmış,Hayalet Gemi,Sonda
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Syfy , Fevre River Jacket Co. , Gaeta / Rosenzweig Films
Yönetmen       : Andrew McCarthy (IMDB)(ekşi), Mark Tonderai (IMDB)(ekşi), Michael J. Bassett (IMDB)(ekşi), Mike Cahill (IMDB)(ekşi), Maggie Kiley (IMDB), Nick Murphy (IMDB), Stefan Schwartz (IMDB), Damon Thomas (IMDB)
Senarist          : Jeff Buhler (IMDB)(ekşi),George R.R. Martin (IMDB)(ekşi),David Schneiderman (IMDB)(ekşi),Daniel Cerone (IMDB)(ekşi),Michael Golamco (IMDB),Amy Louise Johnson (IMDB),Terry Matalas (IMDB),Christopher Monfette (IMDB),Brian Nelson (IMDB),Lindsay Sturman (IMDB)
Oyuncular      : Eoin Macken (IMDB)(ekşi), David Ajala (IMDB)(ekşi), Jodie Turner-Smith (IMDB), Angus Sampson (IMDB)(ekşi), Sam Strike (IMDB), Maya Eshet (IMDB), Brían F. O'Byrne (IMDB)(ekşi), Gretchen Mol (IMDB)(ekşi), Bronte Carmichael (IMDB), Miranda Raison (IMDB), Aoibhinn McGinnity (IMDB), Phillip Rhys (IMDB), Zoë Tapper (IMDB), Gwynne McElveen (IMDB), Youssef Kerkour (IMDB), Josette Simon (IMDB), Sonja Nedovic (IMDB), Brielle Olaleye (IMDB), Derek Ugochukwu (IMDB), Chook Sibtain (IMDB), Laurence Falconer (IMDB), Daniel Adegboyega (IMDB), Andrea Dolente (IMDB), Olwen Fouere (IMDB), Ned Dennehy (IMDB), Keith Jordan (IMDB), Caroline Loncq (IMDB), Alicia Charles (IMDB), Barry O'Connor (IMDB), Asher Flowers (IMDB), Kathleen Rowan (IMDB), Ally Ryan (IMDB), Catherine Byrne (IMDB), Niamh Daly (IMDB), Shane Fallon (IMDB), Aoife Hinds (IMDB), Olga Wehrly (IMDB), Abdul Alshareef (IMDB), Isabelle Connolly (IMDB), Claire O'Donovan (IMDB) >>devamı>>

Nightflyers (~ Le Volcryn) ' Dizisinin Konusu :
2093 yılında dünyanın sonuna yaklaşıldığına inanılmaktadır. Bir grup bilim insanını o güne kadar yapılmış en donanımlı uzay gemisiyle yeni yaşam formlarını aramak üzere zorlu bir yolculuğa atılır ancak bu yolculukta akıl almaz olaylar yaşanacaktır. Güneş sisteminin en uç noktasına giden ekibin üyeleri akıllarını yitirmenin eşiğine gelir ve asıl korkmaları gereken şeyin uzayda değil, gemide olduğunu anlarlar. Geminin yapay zekası ve hiç görmedikleri kaptanı onları uzayın korkunç ve ölümcül derinliklerine sürüklemeye çalışmaktadır... Dizi, George R.R. Martin’in kısa romanından uyarlanıyor.


 • "hikaye izletir derecede, oyuncu kadrosu da iyi. bilim kurgu açlığının afrikası olan ülkemizde bu dizi patlama yapabilir."
 • "battlestar galacticayı izledikten sonra hiçbir bilim kurgu dizisinde aradığını bulamayan bünyeler için yeni bir umut olan dizi. bakalım bu sefer olacak mı..."
 • "2 aralık 2018'de yayınlanacak dizi. ben hiçbir diziyi bu kadar heyecanla beklememiştim. uzay gemilerinde geçen herşeyi izler ve beklerim ben aga."
 • "aynı sohbetler aynı konular aynı hikayeler içinde farklı bir hikaye.bilimkurgu sevenler için farklı evrenlerde farklı bir senaryo."
Facebook Yorumları
 • comment image

  hikaye izletir derecede, oyuncu kadrosu da iyi. bilim kurgu açlığının afrikası olan ülkemizde bu dizi patlama yapabilir.


  (ucede - 22 Mart 2018 13:07)

 • comment image

  2 aralık 2018'de yayınlanacak dizi. ben hiçbir diziyi bu kadar heyecanla beklememiştim. uzay gemilerinde geçen herşeyi izler ve beklerim ben aga.


  (stefan kuntz - 12 Ekim 2018 18:28)

 • comment image

  ilk bölüm itibariyle beğendiğim dizi. bilim kurgu, gerilim ve korku sevenler de beğenecektir.

  bir başyapıt değil ama 6 puan alacak kadar da kötü değil. zaten imdb ve diğer büyük kritik sitelerine artık güvenim yok. saçma sapan blockbuster filmler daha gösterime bile girmeden 8 ve yukarısı ile açılış yapıyor. sorarlarsa üyelerimizin oyları dersin kim bilecek.

  sonuç itibariyle, çok beklentiniz olmasın ama güzel vakit geçirilecek bir dizi. benden sana 7,5/10 adamım.

  edit: bu çıkarcı, parayı verenin düdüğü çaldığı web siteleri yüzünden pek çok güzelim dizi ikinci sezonu görmeden bitiyor.


  (green2005 - 4 Aralık 2018 19:40)

 • comment image

  aynı sohbetler aynı konular aynı hikayeler içinde farklı bir hikaye.bilimkurgu sevenler için farklı evrenlerde farklı bir senaryo.


  (wildwolf - 7 Aralık 2018 21:44)

 • comment image

  bu diziyi ayıla bayıla izliyorum, çok gerizekalı olduğumu da sanmıyorum.

  zekamızı eleştirenleri geçip diziye dönersek, bence korku ve gerilim tam dozunda kullanıldığı, gayet kaliteli ve gerçek bir bilim kurgu olmuş.

  dizide klişeler var ama fazla göze batmıyor. senaryo gayet iyi yazılmış, kurgusu da mükemmel. olayların gelişimi-değişimi önceden tahmin edilemiyor. bence bu da diziye gerçeklik katıyor.

  bir bilim kurgu sever olarak beni fazlasıyla tatmin etti, 9.5/10 veriyorum.


  (stereotomy - 13 Aralık 2018 19:45)

 • comment image

  1. sezonundan bahsedecek olursam: ilk 5 bölümü bayağı bir tırt ve yavaş, 6., 7., ve 8. bölümleri oldukça iyi 9. bölümü eh işte 10. bölümü tırt ama hızlı olan dizidir.

  senaryosunda ya sorunlar var ya da ilerleyen sezonlarda zamanda geri gidilip bu sorunlara çözüm olacak noktalara değinilecek. çünkü bir takım olaylar oluyor ve bu olayların genel işleyiş alakası olmadığı gibi bir açıklaması da olmuyor. bu sorunların kaynağının kesinlikle george r. r. martin olduğunu sanmıyorum zira bu adam öyle gedikler, açıklar bırakacak bir adam değil. hikayeyi senaryolaştırırken sıçmış olabilirler.

  diğer taraftan kaptan eris'in durumunu iyi işleyememişler. çok daha vurucu işlenmesi gerekirdi. yine ilk bölümün girişinde sanki final olayı veriyormuş gibi yapmaları da itici olmuş.

  star trek veya battlestar galactica gibi bittikten sonra uzun yıllar hatırlanacak bir yapım olmamış ya da yeni yapımlardan altered carbon gibi orjinal ve iyi yapılmış bir dizi değil. lakin gideri var.


  (juandissimo magnifico - 2 Ocak 2019 10:49)

 • comment image

  yukarıda belirtildiği gibi bir galactica, star trek veya kanaatimce en iyi bilimkurgu dizisi olan stargate olmasa da günümüz şartlarında sürprizleri de olan, bazı konularda fantastik seviyesinin sınırına gelen ancak aşmayan kaliteli bir yapım. imdb 7.5-8 bandında kendine konforlu bir yer edinmeli. ilk bölümlerde kurguyu oturtmak zaman alsa da sonrasında korkunç güzel açılıyor ve soluksuz gidiyor. farklı kült serilere de tatlı atıfları da yok değil. bilimkurgu-gerilim örneği. tavsiye ederim.


  (ordekreyiz - 5 Ocak 2019 21:58)

Yorum Kaynak Link : nightflyers