Süre                : 1 Saat 49 dakika
Çıkış Tarihi     : 01 Şubat 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Korku,Gizemli,Heyecanlı
Taglar             : sanatçı,Hiciv,Eşcinsel erkek bir kadınla seks yapıyor,Erkek çıplakları,Erkek çıplaklığı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Netflix
Yönetmen       : Dan Gilroy (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Dan Gilroy (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Jake Gyllenhaal (IMDB)(ekşi), Rene Russo (IMDB)(ekşi), Zawe Ashton (IMDB), Tom Sturridge (IMDB)(ekşi), Toni Collette (IMDB)(ekşi), Natalia Dyer (IMDB), Daveed Diggs (IMDB), John Malkovich (IMDB)(ekşi), Billy Magnussen (IMDB), Alan Mandell (IMDB), Mig Macario (IMDB), Nitya Vidyasagar (IMDB), Sedale Threatt Jr. (IMDB), Keith Bogart (IMDB), Sofia Toufa (IMDB), Kassandra Voyagis (IMDB), Mark Ford (IMDB), Amy Tsang (IMDB), Mark Steger (IMDB), Ruth Gilroy (IMDB), Joel Patino Corona (IMDB), Andrea Marcovicci (IMDB), Time Winters (IMDB), David Moses (IMDB), Eugene Nomura (IMDB), Pat Healy (IMDB), Patrick Quinlan (IMDB), Gregory Cruz (IMDB), Rob Brownstein (IMDB), Pisay Pao (IMDB), Ian Alda (IMDB), Christopher Darga (IMDB), Valentina Gordon (IMDB), James Aston Lake (IMDB), Oz Kalvan (IMDB), Cass Buggé (IMDB), Chris Ghaffari (IMDB), Jasmin Marsters (IMDB), John Fleck (IMDB), Candice Ramirez (IMDB) >>devamı>>

Velvet Buzzsaw (~ Die Kunst des toten Mannes) ' Filminin Konusu :
Bir ressamın evinde ölü bulunmasıyla, tüm eserleri komşularından birinin eline geçer. Komşusu, bu tabloları değerlendirmeye karar verir ve tüm tabloları satmaya başlar. Fakat bununla birlikte işler ters gitmeye başlar, alıcılar aslında bir tablodan daha fazlasını satın almıştır. Tüm eserler uhani bir bağlantısı ile sahiplerini raharsız etmeye başlar ve ortaya çıkar ki aslında ölen ressman uzun yıllardır akıl hastanesinde yatmış bir suçludur.


 • "sakın ha fragmanın yarısında sıkılıp bırakmayın. tanım: acayip bir şey."
 • "şüphesiz jake gylenhaal'ın oynadığı gelmiş geçmiş en vasat filmi. gerilim, korku, dram, romantizm, sanat istemişler gel gelelim final destination serisi bundan daha iyi."
 • "netflix'in istikrarını sürdürerek her anlamda vasat olmayı başaran son filmi."
 • "filmdeki tek iyi şey ventril dease'in resimleriydi..gerçekten çok beğendim!"
 • "bundan bir zaman önce reddit'te "netfix, eve atılan kızı moda sokmalık korku filmi yapmalı" ana fikirli bir post görmüştüm. sanırım ondan esinlenmiş olsalar ki böyle bir şey yapmışlar."
Facebook Yorumları
 • comment image

  ilk kez önümüzdeki günlerde sundance 2019'da gösterime girecek olan korku filmi. ancak benim anlamadığım şu: bağımsız filmlerin kalesi olan sundance, bir netflix filmini göstermeyi nasıl kabul etti? ha, filmin dağıtım hakkını netflix satın aldıysa o ayrı.

  filme gelirsek..jake gyllenhaall bu tarz acayip filmlere çok yakışıyor. nocturnal animals, donnie darko, enemy gibi "tuhaf" filmleri var. güzel film seçimleri bunlar. bu filmde de psikopat bir ressamın eserlerinin yol açtığı terörü izleyeceğiz. fragmanda tasarımlar ve görüntüler cidden çok başarılı duruyor. ama netflix'in filmleri malum. birdbox ile şeytanın bacağını kırmışlardı. bakalım nasıl olacak? haftaya izleriz.

  edit: izledik, beğenmedik.


  (kumrengi - 18 Ocak 2019 17:28)

 • comment image

  netflix'in istikrarını sürdürerek her anlamda vasat olmayı başaran son filmi.


  (zrl - 4 Şubat 2019 00:28)

 • comment image

  filmi izledim. genelde yaptığım gibi ekşi'deki yorumları okudum. çoğunluk beğenmemiş. beğenmeyen beğenmez tabii ki de, ne diyebiliriz?
  fakat ben beğendim.

  konusu sıradışı ve özgün. sanat simsarları dünyasına el atmış.

  --- spoiler ---

  bir nevi sanatçıların simsarlardan intikamı gibi.

  coco acayip. 20'lerinde iş sahibi olmaya çabalayan bir kadın.
  josephine'e sevgilisinin onu aldattığını söyleyen kişi. tam bir felaket. 3 kişinin de ölümünü ilk gören kişi!

  dondon piers'in galerisinde üst kata çıktıklarında yerdeki çöp torbalarını görüp "harika" demesi ve piers'in o bir eser değil demesi sanatın ne garip bir şey olduğunu göstermesi açısından ilginç ve komikti.

  aynı minvalde gretchen'in kürenin içinde kolunun kopması ve hemen dibinde ölmesinin ardından çalışanların bunun bir sanat eseri mizanseni olduğunu düşünüp sergiyi açmaları da gerçekten şaheserdi.

  aralarında en masumu morf 'du. üstelik (yine coco tarafından) sevgilisi ed'in yazılarının yayımlanmasından hemen önce rhodora'a sattığını öğrenmesi de (bu yüzden gretchen ile arası bozulmuştu) bunlardan birinin daha ispatı. ölmesini garip buldum. sanırım o da acımasız bir eleştirmen olduğu için bunu haketti yazarın nezdinde. bkz: ses geçirmez stüdyo sahnesi.

  ---
  spoiler ---

  neyse daha bisürü detay var ve bence müthiş bir film olmuş. 8/10


  (hattorihanzoo - 4 Şubat 2019 15:10)

 • comment image

  "sinema filmi kalitesi" ile "televizyon filmi" arasındaki farkı anlamak için izlenebilecek film.

  netflix sinema sanatına kötülük ediyor. filmcilik standardını çok gerilere çekiyor ve bunu önemli oyuncularla yaparak kalite algısını çok aşağılara çekiyor.

  geçmişte b sınıfı bile olmayan c sınıfı filmler kategorisinde filmler olurdu. tanınmamış ve rol yapmayı bilmeyen oyuncularla kötü bir senaryoyu çekerlerdi ve kötü televizyon kanallarında gecenin köründe yayınlanan filmler olurdu. kanal d'de yayınlanan dandik filmler kategorileri gibi...

  bu film öyle bir film. ama filmde jake gyllenhaal, john malkovich, rene russo, toni collette oynuyor.


  (daenerys targaryen in askerleriyiz - 4 Şubat 2019 22:49)

 • comment image

  deneysel bir çalışma olmuş.
  film ve sinema kurallarına uyup dramatik yapıyı falan yıkarak yeni şeyler sunuyor bize netflix.

  hepsi karbon kağıdına yazılmış klişe şeyler yerine böyle yenilikçi işler çıkıyor.

  başından sonuna tahmin ettiğimiz şeyler yerine her anında şaşırdığımız bir şey izledim. başarılı bulmuyorum ama beğendim. başarılılara ön ayak olsun.

  ayrıca mulholland drive izleyen lynch izleyicileri de bazı sahnelerde gülümsemiştir eminim.

  filmi izlerken iki film daha aklıma geldi: biri big eyes diğeri trance

  iyi seyirler.


  (dragoners - 5 Şubat 2019 23:33)

Yorum Kaynak Link : velvet buzzsaw