• "3 yaş müzikalinden lotr ciddiyetine atlamış disney'in yeni filmi."
 • "bekleme salonunda film saatini bekliyorum. bir yandan da önceki seanstan çıkan veletleri süzüyorum ne kadar ağlamışlar diye. çok hasar yok gibi görünüyor. sanırım bir paket mendil bana yetecek. *"
Facebook Yorumları
 • comment image

  her halükarda ebeveynlere girecek animasyon. bizim ufaklık 4 yaşında. donundan matarasına, şemsiyesinden çorabına, nevresiminden oyuncağına herşey elsa! kerata çakmasını da kabul etmiyor. lisans parası vermekten imanımız gevredi. ah kapitalizm ah... bir biz kıvıramadık şu animsayon işini. en güzel anne baba sövüşleme yöntemi.

  not: şaka lan şaka. ben de çok seviyorum ilk filmdeki açılış sahnesini. naa raa ney yaaa. nara ney yaaa hey.


  (kemal trophy - 23 Haziran 2018 16:59)

 • comment image

  fragmanıyla ortamlara bomba gibi düşmüş film. vizyon tarihi ise 22 kasım 2019.

  öncelikle şunu belirtmek gerekir. disney bu yıl hasılat rekoru kırabilir. 2019'da vizyona girecek filmleri:

  - toy story 4
  - the lion king
  - dumbo
  - aladdin
  - infinity war part 2
  - star wars ep. ix
  - frozen 2

  bu filmlerin hepsi ciddi anlamda beklenen ve çok büyük hasılat elde edebilecek filmler. özellikle toy story 4, the lion king ve frozen'ın bir milyar doları geçmesi bekleniyor.

  filme geri dönmek gerekirse, fazlasıyla heyecanlandıran ama özünde çok da bilgi vermeyen bir fragmanla geri döndüler. ilk filme kıyasla daha karanlık ve mücadeleci bir havası olduğu söylenebilir. arendelle'de güz dönemi ve kahramanlar tehlikeyle karşı karşıya. fragmana dair geri kalan her şey fanların teorisi.

  sosyal medyada en çok tartışılan söz konusu tehlikenin iklim değişikliği olduğu ve ona karşı mücadele edildiği. çokça gündeme gelmese de elsa'nın denize karşı mücadele verdiği sahneyi anne ve babasının ölümüne bağlayanlar var. bu teoriye göre fragmanın açılış sahnesi filmin genelinde önemli bir yere sahip değil ve elsa ailesini kaybettiği denize karşı meydan okuyor.

  bir diğer teori: elsa'ya rakip olarak kadın kötü karakter gelecek ve ateş güçleri olacak. özellikle şu resimden yola çıkıyorlar.

  yine aynı şekilde anna'nın güçlerinin ortaya çıkacağını ve onun da elsa gibi özel bir güce sahip olacağını iddia edenler var ama bunun altında inandırıcı bir mantık yok.

  arendelle'e ait çok eski bir sırrın ortaya çıkacağı da iddiaların arasında.

  ilk filmdeki prens hans'ın geri dönüp elsa'nın kalbini kazanmak için çalışacağı bir diğer iddia.

  ilk filmde olmadığı halde ortaya çıkan ve her birinin üzerinde farklı bir simge olan elmas gibi şekilleri bazıları mevsimlerle bağdaştırırken bazıları elsa'nın güçleriyle ilgili bir şeyi temsil ettiğini söylüyor. posterde de aynı simgeler var.

  bütün bunların arasında en yaygın olan teori ise disney'in diğer masal karakterlerinin aksine elsa'nın bir kadına aşık olacağı iddiası. yukarıdakilere kıyasla bu teorinin altında sağlam bir dayanak var. senaristlerden jennifer lee bizzat kendisi elsa için kız arkadaş yazmayı "düşündüğünü" söyledi. böyle bir şey olursa bu disney prenseslerinin/kraliçelerinin arasında elsa ilk eşcinsel karakter olacak.

  şu iki karakter de gizemini koruyor. ilk teori sol taraftaki karakterin elsa'nın kız arkadaşı olacağı yönünde. çok yaygın olmasa da onların anna ve kristoff'un çocukları olduğunu iddia eden var ama böyle bir şey için filmin çok ileri bir zamanı konu alması gerek ve fragman öyle bir izlenim vermiyor.

  teorileri bir kenara bırakmak gerekirse fragmanda göze çarpan en önemli ayrıntı olaf'ın tepesinde bulutun olmaması oldu. hatırlasanız ilk filmde olaf'ın kar olmadan hayatta kalması için elsa ona özel bir bulut yapmıştı. fragmanda kış havası olmamasına rağmen olaf'ın bulutunun nereye gittiği merak konusu.

  diğer ayrıntı ise elsa ve anna'nın yeni kıyafetlere sahip olması ama bu anlaşılabilir bir şey. frozen'ın ne kadar büyük bir market olduğu düşünülürse aynı kıyafete ve tipe sahip bebekleri, kırtasiye malzemelerini, kıyafetleri ya da süs eşyalarını ikinci kez satmakta zorlanacaklardı.


  (complainst - 14 Şubat 2019 00:43)

 • comment image

  youtube yorumları ile güldürmüştür.
  - hazır olun ebeveynler. elsa yeni bir elbise giyiyor ve buzdan bir atı var.
  bu yazıyı okuyunca aklıma 4, 5 ve 8 yaşındaki kuzenlerim geldi. elsalı kıyafetler, elsalı oyun çadırları, elsalı çantalar, elsalı perdeler, elsalı halılar...
  -hazır ol dayı! elsa yeni bir elbise giyiyor ve buzdan bir atı var.


  (kargaburunlusundidim - 30 Eylül 2019 21:30)

 • comment image

  (bkz: #97402640)

  let it go'nun hem sountrack (idina menzel) hem single (demi lovato) versiyonu olması gibi, yeni şarkı into the unknown 'u da iki versiyonlu yapmışlar. rock versiyonu panic at the disco söylüyor.

  edit: instagram'da filmin bu sahnesini 3 parça halinde paylaşmışlar. ben izleme hatasına düştüm, siz düşmeyin; ama evet çok güzel. *


  (melodramatic fool - 5 Kasım 2019 01:14)

 • comment image

  eğer küçük yaş grubuna uygun olmayan bir film yaptıysan disney çok ayıp ediyorsun. yıllardır elsa’nın saçından tut anna’nın pelerinine, puzzle’ıydı, boyama kitabıydı derken servet döktük hepimiz. en güçlü ve sadık kitlen biziz. bak, düşünmek bile istemiyorum ama yaş sınırıyla filan girerse vizyona vallahi kan çıkar. sabileri gözünde yaş, yüreciğinde korkuyla koma. hadi aslanım.


  (smelly cat - 9 Kasım 2019 22:59)

 • comment image

  kızım 7, oğlum 11(çaktırmasa da kardeşi kadar istiyordu) yaşında.. ilk gösterimden çıktık şimdi. şarkısı sanki fazlaydı. spoiler vermeden kısaca duygusal filmdi diyeyim. şaka maka ben de izledim yani.

  tanım: bugün vizyona giren animasyon sinema filmi.


  (ataturkiyeli - 20 Kasım 2019 13:19)

 • comment image

  bekleme salonunda film saatini bekliyorum. bir yandan da önceki seanstan çıkan veletleri süzüyorum ne kadar ağlamışlar diye. çok hasar yok gibi görünüyor. sanırım bir paket mendil bana yetecek. *


  (melodramatic fool - 20 Kasım 2019 20:33)

 • comment image

  1 yıldır yeğenimin dört gözle beklediği disney filmi. daha önce ona söz verdiğim için bugün 2 minik yeğenimle soluğu sinemada aldım.
  öğlen gittik ama arka arkaya 2 seans dolu olduğu için* ancak akşam seansı perde önünde yer bulduk.* sinema salonuda daha çok kreş gibiydi. her an bir yerden bir öğretmen çıkıp "1-2-3 tıpp" diyecek diye bekledim.
  filmemize gelirsek eğer ilk filminden kat kat daha güzeldi.


  (neyazsamacep - 20 Kasım 2019 21:41)

 • comment image

  bence başarısız bir devam filmiydi. gerçekten konu sıkıntısı çekmiş olmalılar ki böyle zorlama bir kurguyu kabul etmek zorunda kalmışlar.

  disney filmine gidip şarkı olmamasını beklemedim tabi ki ama filmde şarkı olayını gerçekten abartmışlardı. bollywood filmleri gibi 5 dakikada bir şarkı söylediler. bu bile kurguda yaşadıkları zorluğu anlatıyor, diyalog sıkıntısı çekip sürekli şarkıyla kurtarmaya çalışmışlar ama olmamış.

  mesela bu filmde kristoff neden vardı anlamadım. spoiler'a girmek istemiyorum ama filmin ortasında kaybolup sonunda çıktı ortaya, tüm filmde adamın tek bir olayı vardı. gerçekten tek, 4-5 sahnede görünüp aynı şeyi yapıyor tüm film boyunca.

  olaf'ı ise bildiğin rezil etmişler. 2-3 iyi şakası vardı kalan her cümlesi zorlamaydı.

  tüm film boyunca elsa ve anna'nın garip triplerini izleyip sonda bir mucizeyle filmi bitiriyorsunuz. gerçekten animasyonu çizmeye verilen emeğe yazık etmişler bu senaryoyla.

  sihir olayını da rezil etmişler. devam filmlerinin en önemli özelliği ilk filmin kalitesini bozmamaktır. bu filmde ise sihri ve elsa'nın güçlerini öyle abartmışlar ki ilk film epey boşluğa düşmüş.

  belki de ben yanlış beklentiyle gittim, hedef kitlesi olarak benim gibi animasyon izlemeyi sevenleri değil de direkt olarak küçük kız çocuklarını belirlemişlerdir belki de ama salon çocuk doluydu ve filmden hiçbir şey anlamayıp heveslerinin kırıldığı çok belliydi. kahraman gördükleri elsa ve anna'yı bulamamış gibilerdi.

  disney normal şartlarda epey yara alırdı bu filmden. puan olarak imdb'de 5 civarında kalırsa hak ettiğini bulmuş olur.


  (the dark knight of cydonia - 20 Kasım 2019 21:54)

Yorum Kaynak Link : frozen 2