Süre                : 1 Saat 38 dakika
Çıkış Tarihi     : 10 Nisan 2015 Cuma, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Komedi,Drama
Ülke                : Spain
Yapımcı          :  Foresta Films
Yönetmen       : Gracia Querejeta (IMDB)
Senarist          : Santos Mercero (IMDB),Gracia Querejeta (IMDB)
Oyuncular      : Maribel Verdú (IMDB)(ekşi), Antonio de la Torre (IMDB)(ekşi), Eduard Fernández (IMDB)(ekşi), Nora Navas (IMDB), Marian Álvarez (IMDB), Alex O'Dogherty (IMDB)(ekşi), Paula Cancio (IMDB), Marcos Ruiz (IMDB), Blanca Rodríguez (IMDB), Ginés García Millán (IMDB), Vicente Ayala (IMDB), Moonsang Seo (IMDB), Nestor Barreto (IMDB), Aranzazu Coello (IMDB), Mundy Rieu Jr. (IMDB)

Felices 140 (~ 140 fericiti!) ' Filminin Konusu :
Felices 140 is a movie starring Maribel Verdú, Antonio de la Torre, and Eduard Fernández. A group of friends and family reunite at the fancy new holiday home of a woman who is about to turn 40.


 • "(bkz: gladio)"
 • "adı anıldığında akla "nihan ve nagehan" isimlerini getirecek savcıdır."
 • "(bkz: #27773152)ayrıca: (bkz: ilhan cihaner)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  italya'nin ergenekon'u gladio'yu cokerten savci.
  "gladio'yu keşfettikten sonra ondan örgüt elemanlarının haricinde haberdar olan tek kişinin kendin olduğunu bilmek, bunun neticisinde de seni her an öldürebileceklerini düşünmek korkunç bir duygu..." demisti casson.


  (pembe japon baligi - 7 Nisan 2008 10:40)

 • comment image

  türkiye'de büyük davalarda yaşanan gelişmeleri daha iyi okuyabilmek, izlenen seyrin normal mi anormal mi olduğunu görebilmek, sürecin nereye varabileceğini tahmin edebilmek babında gladio'yla mücadele serüveni dikkatle okunması gereken efsane savcı.

  enteresandır; savcı bir mülakatında, çeteyi çökertikleri aşamada en son bir duvara rastladıklarını, burada ise kendilerine daha fazla ileri gitmemeleri gerektiği söylendiğini ve sürecin o kertede tıkandığını ifade etmişti. aslında, gladio yapılanması çökertilmişti italya'da; yapılanmayı oluşturanlara dokunulamamştı. fellice casson, bu aşılamaz engel imasıyla, cia ve sanırsak p2 mason locasına işaret etmişti. zaten başka ne yapabilirdi ki, langleyi basacak hali yoktu ya!


  (lahana corbasi - 1 Kasım 2010 19:36)

 • comment image

  casson, gladio'nun veya uzantılarının gerçekleştirdiği eylemlere geçmişte sesini çıkarmamış bir savcı değildi. gladio'nun toplu mezarlarının üstünü örten imzaları da atmamıştı. bunları da aklınızda tutun.


  (dopermen - 11 Mart 2011 15:37)

 • comment image

  gerçekten takdir edilesi bi insan. şimdiye kadar hep göreviyle ilgili takdir etmiş birisiyim bu adamı. ancak bu son trajikomik tercüme krizindeki sempatik tavırları, olgun hareketleriyle gerçekten büyük adam nasıl olunur, nasıl olmalı dersi vermiştir.

  özellikle de alkışlarkenki tebessüm hali beni de tebessüm ettirdi.

  düşünün bi. siz olsanız aynını yapabilir miydiniz. tüm zamanların en büyük davalarından birisine cesurca gitmiş, üstelik de bi sonuca gitmiş, karar bağlamış. şimdi de daha tercümanı bile olmayan bir ülkeye geliyorsunuz. neler yaptığınızı, yapılabileceğini, deneyimlerinizi anlatıyorsunuz. en azından öyle olacağını düşünüyorsunuz, ve bir türk olarak utandığım bu yüz kızartıcı durumla karşılaşıyorsunuz.

  açık söyleyeyim, ben olsam ilk olarak "lan bu türklerin bu davaya verdikleri önem, ciddiyet böyle galiba" diye düşünür, suratımı asar bi daha da konuşmaz, ilk uçakla italya'ya geri dönerdim.
  ama o öyle yapmadı. konuşmasına fransızca devam etti. ki bir italyan olarak fransızca konuşmak zoruna gitmiş olsa da.

  evet, ben olsam böyle yapar, böyle düşünürdüm. eminim, benim gibi düşünenleriniz var aranızda.

  hukukçu değilim. ama işte bu yüzden galiba, o felice casson, ben buzdan adam..


  (buzdan adam - 15 Mart 2012 14:39)

 • comment image

  ülkemize davet edilerek, devlet içindeki illegal yapılaşmayı çökertme konusunda deneyim ve bilgilerinden yararlanmak istenmiş fakat deneyim ve birikimlerini aktaramama sıkıntısıyla karşılaşmış italyan savcı. adam demez mi 'lan önce devlet içindeki devletle uğraşacağınıza, konuk ağırlamayı öğrenin diye' der tabii.

  edit: aslında kendisinin seminerlerde yaptığı mühim açıklamaların konuşulması gerekiyordu ama.


  (seryer - 15 Mart 2012 18:32)

 • comment image

  meşhur gladio soruşturmasına başladığında yalnızca 26 yaşındaydı. yani bizim şu meşhur tercüman ablalardan yalnızca üç dört yaş büyüktü. hatta yaşı dolayısıyla tecrübesiz görüldüğünden dosya elinden almaya çalışılmıştı.

  birkaç italyan askerin ölümüyle sonuçlanan eski bir suikast dosyası için yeniden soruşturma yaparken suikastte kullanılan silah ve patlayıcıların ''gladio'' ya ait depolardan temin edildiği ortaya çıkınca olaylar gelişir; bu abi de sonuna kadar gider.

  ayrıca türkiye'ye ilk gelişi değildir. bu olaydan önce çok daha verimli birkaç sempozyumda bildiklerini aktarmıştır.


  (godot yu hacklerken - 15 Mart 2012 18:53)

 • comment image

  malum videodaki hallerini izledikten sonra öncesi sonrası hakkında fazla bir bilgim olmasa da, kendisini zerre tanımasam da 10 numara adamdır benim gözümde. o nasıl bir olgunluk, rahatlıktır. belli ki ortada sıkıntılı bir durum var, kız zor durumda, hiç erinip gocunmadan tebessüm edebilen, alkışlayabilen, kızın bardağına su doldurabilen bir insan sonuçta kendisi. doğrusu da bu zaten. alışmışız varoşlardan gelip kaza bela meşhur olup parayı bulunca, olan biten kalitesizliğine, seviyesizliğine rağmen mangalda kül bırakmayan topçu, popçu tavırlarına.


  (whocanrulethewords - 15 Mart 2012 20:38)

Yorum Kaynak Link : felice casson