Çıkış Tarihi     : 12 Temmuz 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Biyografi,Drama
Taglar             : matematikçi,öğretmen,Gerçek kişiye dayalı,Flashback'de söyledi,mathematics class
Ülke                : Hint
Yapımcı          :  Nadiadwala Grandson Entertainment , Reliance Entertainment

Super 30 (~ Super Treinta) ' Filminin Konusu :
Patna'da IIT adayları için ünlü Super 30 programını yöneten Patna tabanlı matematikçi Anand Kumar'ın hayatını anlatan biyogrfik bir hint filmi.


 • "her yıl ortalama 300.000 * kişinin girdiği, başarı oranının ise %2'ler civarında olduğu enteresan bir sınava sahiptir."
 • "hindistanin degisik sehirlerinde kampusleri bulunan dunyanin en iyi teknik okullarindan biri. iit."
 • "(bkz: idc)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  her yıl ortalama 300.000 * kişinin girdiği, başarı oranının ise %2'ler civarında olduğu enteresan bir sınava sahiptir.


  (son ki uc dort - 31 Mart 2011 00:20)

 • comment image

  öğrencilerinin devamlı birlikte staj yapma isteği gönderdikleri üniversite. anladığım kadarıyla her öğrencinin bi şablonu var, bi makalenizi buluyorlar ilgi alanları içerisinde, ben çok başarılıyım sizin şu makalenizi okudum çok etkilendim sizinle bi staj yapsak nasıl olur filan diye uzunca bir e-posta gönderiyorlar. son günlerde artan bi sıklıkla bunu yapıyorlar. saf saf cevap yazıyorum ben de üzgünüm ama böyle bir imkanım yok filan diye, cevap bile yazmıyorlar haliyle, kim bilir kaç kişiye aynı maili gönderdiklerinden cevap yazma lütfunda bile bulunmuyorlar. sanırım bugün aldığım başvuru 6. ve hepsi istisnasız bu okuldan geliyor. çözemediğim birşeyler var.


  (sohan - 19 Kasım 2013 22:55)

 • comment image

  bir mezunuyla fransada master öğrenimim sırasında aynı sıraları paylaşıp beni dumurlara sürüklemesinin ardından staj için soluğu madrasta bulunanında aldığım ilim irfan yuvası. daha ilk gün laboratuvarda bana çıplak ayakla nanorodların termodinamik temellerini anlatan adamı gördüğümden beri bir itü mezunu olarak olayın şekil şemalde değil inanma ve çalışkanlıkta yattığını bu yaşıma kadar anlamamamış olmamın sebebini başka yerlerde değil kendimde aramaya başladım. bu okula girme şansını bulan gençler bunun değerini çok iyi bildiklerinden dolayı günün 16 saatini ders çalışmak geri kalanını ise uyuyarak geçirirler. çünkü bilirler ki bu onlara verilmiş bir nimettir.


  (vert bois - 1 Mayıs 2014 18:04)

 • comment image

  bunyesinde calisan 3 arastirmacinin bir kac sene once en hizli asal sayi test etme algoritmasini gelistirdigi yer. algoritmanin tarifi sadece 13 satir suruyor. bu onemli bir sonuctur zira gunumuzde imambayildi tarifi bile 13 satirdan uzun surmektedir.


  (i invented internet - 17 Nisan 2005 03:08)

Yorum Kaynak Link : indian institute of technology