Süre                : 2 Saat 5 dakika
Çıkış Tarihi     : 12 Şubat 2009 Perşembe, Yapım Yılı : 2009
Türü                : Drama
Taglar             : Üçlemesi bir parçası
Ülke                : Greece,Italy,Almanya,Rusya,Fransa
Yapımcı          :  Theo Angelopoulos Films , Greek Film Center , Hellenic Radio & Television (ERT)
Yönetmen       : Theodoros Angelopoulos (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Theodoros Angelopoulos (IMDB)(ekşi),Tonino Guerra (IMDB)(ekşi),Petros Markaris (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Willem Dafoe (IMDB)(ekşi), Bruno Ganz (IMDB)(ekşi), Michel Piccoli (IMDB)(ekşi), Irène Jacob (IMDB)(ekşi), Christiane Paul (IMDB), Kostas Apostolidis (IMDB), Tiziana Pfiffner (IMDB), Alexandros Mylonas (IMDB), Norman Mozzato (IMDB), Reni Pittaki (IMDB), Alessia Franchin (IMDB), Valentina Carnelutti (IMDB), Chantel Brathwaite (IMDB), Herbert Meurer (IMDB), Sviatoslav Yshakov (IMDB), Vladimir Bogenko (IMDB), Ivan Nemtsev (IMDB), Petros Alatzas (IMDB), Nicque Derenbach (IMDB), Natalia Mihailidou (IMDB), Alexandre Myrat (IMDB), Oliver Unkel (IMDB), John Vaughan (IMDB), Joseph Stalin (IMDB), Sebastian Wurm (IMDB)

Trilogia II: I skoni tou hronou (~ Zamanin Tozu) ' Filminin Konusu :
> Yunan asıllı Amerikalı yönetmen A, Roma'da hem kendisinin hem ailesinin öyküsünü anlatan bir film yapmaktadır. Öykü, İtalya, Almanya, Rusya, Kazakistan, Kanada ve ABD'de geçmektedir. Öykünün kahramanı Eleni, aşkın mutlak olduğunu iddia eder, mutlak aşka teslim olur. Film, aynı zamanda, Stalin'in ölümünden Watergate skandalına, Vietnam savaşından Berlin duvarının yıkılışına, son elli yılda 20. yüzyıla damgasını vurmuş olaylara ve sonsuz tarihe doğru bir yolculuktur. Filmin kahramanları, bir rüyadaymış gibi hareket ederler. Zamanın tozu, anıları karıştırır. A, onları arar ve şimdiki zamanda yaşar.


 • "idealist, güçlü babaanne eleni ve umutsuz torun eleni'nin hikayesi.tarihsel geçişlerle gösterdiği değişen dünyada ne kadar umutsuz, çaresiz bir nesil olduğumuzu inceden yüzümüze vuran çarpıcı film."
 • "yine her sahnedesindeki kamera çekimlerinin ayrıntılarıyla beni büyülemiş olan theo angelopulos filmidir."
 • "4. ipekyolu film festivalinde gösterime girecek olan film."
 • "afişinde dağılmış televizyonlu dafoe değil, karlar altındaki küçük eleni ve büyükbaba olmalıydı."
 • "21. ankara uluslararası film festivali'nin usta işi bölümünde gösterilecek olan theodoros angelopoulos filmi."
Facebook Yorumları
 • comment image

  theo angelopoulos'un 2007 filmi. film ingilizce ve italya cıkıslı, rusyada geciyor... angelopoulos'un bolca unluleri oynattıgı film... 2008de vizyona girecek..

  üçlemenin ikincisi: the dust of time( zamanın tozu)

  üçleme, thebaid döngüye de göndermeler yaparak, 1919 yılında odessa’dan kaçarken tanışan, 20. yüzyılın yerini 21. yüzyıla teslim ettiği dönemde yaşanan tarihi olayların içinde birbirlerini defalarca kaybeden ve her seferinde farklı zaman ve yerlerde tekrar karşılaşan iki çocuğun ilişkisi içersinde hellenizm’in kaderini takip eder.

  üçlemenin ikinci filmi olan the dust of time (the third wing)/ zamanın tozu ( üçüncü kanat), sovyetler birliği, avusturya-macaristan sınırları, italya ve new york’ta, stalin’in ölümü, nixon’un istifası ve yunan cuntasının düşüşünü kapsayan 1953-1974 yılları arasında geçer.

  üçlemenin üçüncü filmi return/ dönüş günümüz new york’unda yer alır.


  (preisner - 7 Kasım 2007 10:23)

 • comment image

  idealist, güçlü babaanne eleni ve umutsuz torun eleni'nin hikayesi.
  tarihsel geçişlerle gösterdiği değişen dünyada ne kadar umutsuz, çaresiz bir nesil olduğumuzu inceden yüzümüze vuran çarpıcı film.


  (mela - 25 Ekim 2009 22:50)

 • comment image

  yine her sahnedesindeki kamera çekimlerinin ayrıntılarıyla beni büyülemiş olan theo angelopulos filmidir.


  (zmrfv - 10 Kasım 2009 00:04)

 • comment image

  izlerken o kadar dağıldım ki, zaman atlamaları, karakterlerin farklı zamanlarda buluşmaları, kim kimdi diye hatırlamaya çalışmalar, kopmalar vs derken güzelim kadrajlara dikkat edemedim bile. yine de 2 saate bir sürü şey sığdıran koca bir angelopoulos filmi..

  --- spoiler ---

  ancak o el sahnesi.. bütün filme olan bakışımı değiştirdi. sıkılmaya başladığım anda kafama dank etti angelopoulos filmi izlediğim, silkindim, kendime geldim..

  milenyum döndü, yeni bir milenyum o küçük kızın [eleni] hayatına ne gibi dramlar / acılar / umutlar vs. ekleyecek diye de düşündürdü.

  ---
  spoiler ---


  (hayal bilgisi - 7 Nisan 2010 00:44)

 • comment image

  namı diger the dust of time

  castingindeki paradokslar ile seyirci kahreyleyor. yirmilik irene, atmışlık dafoe tarafından "aney aney" nidalarıyla karşılanıyor. saçı beyaza boyamakla olmuyor zamanın tozu oyunu. zamanla tozlanmış olmakla oluyor. (hadise genç jacob'a yaşlı rolü oynatmak değil, oynatamamak! la mome diye bir film var, bildiniz mi? onda da yirmilik kız taş gibi ninelik yapıyordu... hayır, kız trois couleurs rougeda fıstıklar gibi seyirlikti... üşenmedim imdb dibi kurcaladım. jacob 66 dafoe -ahaha, finding nemogill`'i oymuş bak, gözüme girdi- 55 doğanı... ama o değil... dediğim gibi o değil... toz eksikliği var filmde...)

  en güzel yanı müziği... laf etsek yamuluruz...


  (daphne - 10 Nisan 2011 12:02)

Yorum Kaynak Link : trilogia ii i skoni tou hronou