Süre                : 2 Saat 1 dakika
Çıkış Tarihi     : 27 Aralık 2018 Perşembe, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Drama,Gizemli,Heyecanlı
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  30West , Automatik
Yönetmen       : Karyn Kusama (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Phil Hay (IMDB)(ekşi),Matt Manfredi (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Nicole Kidman (IMDB)(ekşi), Toby Kebbell (IMDB)(ekşi), Tatiana Maslany (IMDB)(ekşi), Sebastian Stan (IMDB)(ekşi), Scoot McNairy (IMDB)(ekşi), Bradley Whitford (IMDB), Toby Huss (IMDB), James Jordan (IMDB), Beau Knapp (IMDB), Jade Pettyjohn (IMDB), Shamier Anderson (IMDB), Zach Villa (IMDB), Natalia Cordova-Buckley (IMDB), Colby French (IMDB), Kelvin Han Yee (IMDB), Joseph Fatu (IMDB), Cuete Yeska (IMDB), Doug Simpson (IMDB), Kale Clauson (IMDB), Jan Hoag (IMDB), Peter Mark Vasquez (IMDB), Mickey O'Hagan (IMDB), McCabe Slye (IMDB), Brandon Morales (IMDB), Chido Nwokocha (IMDB), Cecily Breaux (IMDB), Kenley Smyth (IMDB), Jay Hieron (IMDB), Dan Southworth (IMDB), Brett Easton (IMDB), Chris Fiore (IMDB), Justin Rivera (IMDB), Alex Marshall-Brown (IMDB), Rey Borge (IMDB), Monique Lea-Gall (IMDB), George Griffith (IMDB), Brian Hanford (IMDB), Harvey B. Jackson (IMDB), Sofia Kaempfe (IMDB), Abbey Paige (IMDB) >>devamı>>

Destroyer (~ Destrucción) ' Filminin Konusu :
Los Angeles Polis Departmanı'ndan dedektif Erin Bell, işinde eski saygınlığını yitirmiş ve özel hayatında da sorunları olan bir kadındır. Kızı Shelby ile de sorunları olan Erin'in en büyük kabusu tekrardan ortaya çıkmıştır. Dolabında bulduğu ipucu ile yıllar önce peşine düştüğü ama yakalayamadığı soyguncu Silas'ın yaşadığını öğrenmiştir ve bu sefer onu yakalamaya kararlıdır.


 • "cok hizli giden bu kucuk savas gemileri, torpido muhribi diye de anilirlar...bilmiyenler (bkz: muhrip)"
 • "kaputt albümüyle keşfettiğim grup. vokalin sesi tim booth'a benziyor. dümdüz bir yorum yapacağım: çok güzel şarkıları var."
 • "orjinali torpedo boat destroyer. birinci dünya savaşında ortaya çıkan bir savaş gemisi türü."
 • "muhtesem bir amiga oyunu...vakti zamanında babam komutları verirdi abim gemiyi kullanırdı bende silahları ayarlardım ve hasar raporlarını verirdim.ailecek eglenirdik ne güzel oyundu.(bkz: ah mazi)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  sobermag mecmuası için destroyer's rubies albümünü kritik ettiğim grup.

  çalışkan müzisyenleri, her zaman sevmişizdir. hele ki yaptıkları müzik mp3 playerlarımızda dönüp dururken, günlük sıradan yaşamımızı, arka fonda çalarak anlamlı kılarsa, o müzisyenlerin art arda albümler yapmasında hiçbir sorun yoktur.10 yılı geride bırakan ve 7 albüm yapan destoyer’ ın son albümü ise geçen senenin en iyilerinden biri olarak gösterilen destroyer’ s rubies.

  eğer destroyer’ ı daha önce dinlemeyen biriyseniz, albümü dinlerken bu vokal bir yerlerden tanıdık geliyor dememeniz imkansız. bu tim booth’ u andıran harikulade ses, 2005’ te yine en iyi albümlerden biri olarak lanse edilen kanadalı grup the new pornographers’ ın son işi, twin cinema’ da 3 şarkıya kompozitörlük yapmış ve seslendirmiş daniel bejar’ a ait.

  destroyer’ ın hikayesine gelince; 90’ ların ortalarında, kanada’ nın soğuk havasından ısınmak için evinde, yalnız başına takılmakta ve kendi sitilini ve vizyonunu yaratmak için uğraşmaktadır daniel. tüm şarkılarının üzerinde büyük bir titizlikle, istediği uygun tonu ve vokali bulana kadar uğraşan bejar, tarihler 1996’ yı gösterdiğinde elinde yeterince materyal olduğunu fark edip, debutunu çıkarmaya karar verir; we’ll build them a golden bridge. lo-fi elektrnoik folk sularında gezen bu albüm onu vancouver vitrinine taşır. destroyer’ ın müziğine ritmi de ekleyerek city of daughters albümü gelir iki yıl aradan sonra, ama bu sefer gerçek bir stüdyoda kaydedilir bu albüm. 2000’ de thief, 2001’ de streethawk: a seduction albümleri bejar’ ın eşsiz vokalinin kalitesini arttırmasına yardımcı olmuş, boş durmayı kati suretle sevmeyen biri olduğundan bu kayıtları 2002’ de this night ve midi-synthesizer senfonisi your blues takip eder. sayısız eleman değişikliği destroyer’ ı, dan bejar’ ın solo projesi gibi gösterse de, o buna karşı çıkarak destoyer’ ın bir grup olduğunu cümle aleme duyurma isteği yaşamıştır. grup elemanlarını bir arada tutmakta oldukça beceriksiz olan bejar, son albümleri destoyer’s rubies’ de çalanlar için şu ana kadar ki en iyi birleşim yorumunu yapmakta, ki bunda da haksız sayılmaz zira enstrümanların birlikteliğine hayran kalacaksınız dinlerken.

  destroyer’s rubies albümü, özellikle belle & sebastian tarzı chamber pop seven kitle için bulunmaz bir nimet. her ne kadar destroyer ismi kulaklara bir heavy metal grubu ismi gibi gelse de, muhteviyatı son derece yumuşak albümün. bunu test etmek isterseniz albümün 9 küsür dakikalık açılış parçasını dinlemeniz yeterli, dalgalanan enstrümanlar ve üzerine la la la şeklinde ilerleyen ve iç huzuru yüksek vokaller. bu la la la’ ları albümde bol bol duyacaksınız zira birkaç şarkı hariç hepsinde varlar. bilhassa priest's knees öne çıkan parçalardan ve ondan daha da önemlisi painter in your pocket’ ı bir aşk marşı olarak göreceksiniz. şairlikle şarkı sözü yazma arasında mekik dokuyan daniel, her şarkıda döktürmekte bilesiniz. evet, bu albümde mitoloji var, tarih var, hayal kırıklığı ve hepsinden önemlisi grubun zaferi var.


  (poseydon - 6 Ekim 2007 00:07)

 • comment image

  kaputt albümüyle keşfettiğim grup. vokalin sesi tim booth'a benziyor. dümdüz bir yorum yapacağım: çok güzel şarkıları var.


  (saladze - 30 Eylül 2011 19:58)

 • comment image

  ikinci dünya savaşı sırasında görev almış bir superhero. nazilerin, üzerinde yaptıkları deneyler sonucu 12 inçe kadar küçülebilme özelliği kazanmıştır. ayrıca ikinci union jack olan brian falsworth'ün de sevgilisidir. ikisi beraber marvel tarihindeki en eski eşcinsellerdir.


  (james wade piotr armando cletus wagner - 21 Kasım 2012 03:16)

 • comment image

  müzik aleminin, dinleyici nezdinde en underrated grupları sıralamasında başa oynayabilecek gruptur. adamlar kaputt gibi bir şaheser yaratıyor buna rağmen yeterince rağbet görmüyor lan ben böyle mağduriyet görmedim.


  (beirut bell - 12 Eylül 2013 03:28)

 • comment image

  destroyerler, 30 knottan yüksek sür'atlerle hızlı ve çevik savaş gemileridir. genellikle, taşıyıcı muharebe grupları gibi diğer gemi gruplarını desteklemek için kullanılırlar. başlangıçta zırhlı gemileri ve torpido botlardan denizaltılara, taşıyıcıları korumak için tasarlanan destroyer; denizaltı savunma, hava savunma ve satıhtan karaya muharebe icra edebilecek kabiliyete sahip çok maksatlı bir gemiye evrilmiştir.


  (umumi katip - 18 Haziran 2014 10:26)

 • comment image

  uçaklarla beraber, büyük savaş gemilerinin egemenliğine son vermişlerdir. leyte savaşı sırasında bir destroyer, akıllıca taktikler kullanarak, kendisiyle beraber 2-3 tane japon ağır krovazörünü batırmıştır. günümüzdeki destroyerler ise, gelişmiş radar ve füze sistemi sayesinde, tek başına birden fazla zırhlı gemiyi, harcayacak kapasiteye ulaşmışlardır.


  (dergul - 6 Temmuz 2015 00:42)

 • comment image

  muhtesem bir amiga oyunu...vakti zamanında babam komutları verirdi abim gemiyi kullanırdı bende silahları ayarlardım ve hasar raporlarını verirdim.ailecek eglenirdik ne güzel oyundu.
  (bkz: ah mazi)


  (groovy - 28 Ağustos 2004 03:36)

 • comment image

  toronto uluslararası film festivalinde prömiyerini yapan, 25 aralık'ta vizyona girecek (bkz: nicole kidman) ın başrolde oynadığı ,karakter odaklı polisiye film.
  filmde kendi kendine zarar veren hırpalanmış bir dedektifi canlandıran sanatçı (bkz: destroyer)ı izlemeyi iki kızına yasaklamış.


  (betiblu - 20 Aralık 2018 10:44)

Yorum Kaynak Link : destroyer