Çıkış Tarihi     : 01 Eylül 2015 Salı, Yapım Yılı : 2015
Türü                : Kısa Film
Taglar             : Reklam,ticari
Ülke                : Fransa
Yapımcı          :  Christian Dior

Dior: Sauvage ' Filminin Konusu :
Dev yaratıklar ve küçük "insansılar" arasındaki mücadele, içerdiği etkileyici fantastik unsurlara rağmen son derece tanıdık geliyor. Laloux ve senarist arkadaşları, 70'lerin politik iklimini çok iyi yansıtan bu filmde, sınıf mücadelesine dair düşüncelerini paylaşıyorlar aslında.


 • "kalıcılığı ve kokusu çok iyi ama fiyatı pahalı geçen sene bir ara kullanmıştım. arabada bulunduruyordum ona da her binen sıktı bitirdi. kendisini bıraktım artık hacı yağına (mardin esintisi) geçtim."
Facebook Yorumları
 • comment image

  şimdiye kadar başlık nasıl açılmamış hayret ettim.

  2015 yılında christian dior tarafından piyasaya sürülen tam bir panty dropper parfümdür.

  1966 yılında üretilen eau sauvage ile karıştırılmaması gereken kokudur. onunla bunun arasında sadece isim benzerliği vardır.


  (bocegin icinde gelen muz - 29 Ekim 2017 17:35)

 • comment image

  az önce sample olarak takdim edilmiş formunu bileğime ve boynuma çok az sürmeme rağmen sürekli bileğimi burnuma götürdüğüm mükemmel koku.

  öncelikle armani aqua gio, bvlgari homme extreme, chanel blue ve allure edition blanch gibi fresh kokuları seven biri olduğumu söylemem gerekiyor.

  sauvage, chanel blue benzeri gibi duruyor ama onun kadar rahatsız edici ağırlıkta değil. varlığını hissettiriyor, elinizi sımsıkı tutmuyor, canınızı yakmıyor, tam kararında kışkırtıcı bir parfüm.


  (ben de yazijem hea - 27 Kasım 2017 12:42)

 • comment image

  rakının meyvelisi olsa böyle kokardı herhalde.
  içinize çektiğinizde hafif burnunuzu yakan, inanılmaz erkeksi, gizemli, soğuk ve metalik bir kokusu var. üstelik kalıcılık ve farkedilirlik beast mode.

  bu parfümün en güzel yanı şu ki doğada kendiliğinden böyle kokan herhangi bir şey yok. yani mesela bir prada l'homme koku olarak daha zarif ve kaliteli olabilir ama etrafınızdakiler yeni yıkanmış kıyafet kokusunun üzerinize sindiğini düşünebilir veya chanel allure homme sport eau extreme kullandığınızda az önce elinizi yıkadığınız sabundan kalan bir koku olduğunu zannedebilirler. neticede portakalımsı bir kokusu var, nane var, bir şeyleri çağrıştırıyor. ama sauvage böyle değil, ortamın parfüm koktuğu belli oluyor. dolayısıyla gözleri üzerinize çeviriyor.

  bir tane parfümüm olsun, her mevsim kullanayım ve her ortama uygun olsun diyorsanız, bu parfüm o.


  (elf of darkness - 2 Ocak 2018 23:07)

 • comment image

  açık ara dünyanın en harika kokusu, o kadar seksi ve yoğun bir parfüm ki mükemmel. reklam yüzü olarak johny depp’i kullanmaları da çok başarılı bir seçim olmuş.

  bazı sembolik kokular vardır, sauvage da kesinlikle onlardan biri.


  (5 yasindan beri diyette - 10 Mart 2018 22:08)

 • comment image

  bir erkeğe çok yakıştırdığım kokulardan biridir. erkek kardeşime aldık ve çok beğendim. nedense şişe renginden, kokunun karanlık tarzına ve mıknatıslı kapağına kadar chanel'in son yıllardaki efsanesi (bkz: bleu de chanel)'e rakip olarak çıkarıldığı ve hatta fazlaca benzetildiği hissiyatı uyandırdı bende. içindeki baskın bergamotla karışık ambroksan dedikleri yapay amber kokusu olmasa kokuyu bile kopyalamışlar dedirtecek kadar benzerlik yakaladım bu parfümde.

  edt versiyonu için yazarsak "bleu de chanel" gibi ferah turunçgil açılışına sahip. ardından o baskın kokuya evrilip çok değişmeden öylece sürüyor. kıyafette kalıcılığı çok yüksek. farkedilirlik de çok iyi ama kokunun beğeni kısmı tartışmalı. ben erkeklere çok yakıştırıyorum ama diğer arkadaşım "rakı içmiş gibi kokuyorlar" diyor. içinde anason yok ama o kokusu garip şekilde akıllarda rakıyı çağrıştırıyor anlaşılan. yani riskli bir koku ve arkadaş çevrenize göre kullanımı riskli olabilir.

  kesinlikle tamamen erkeksi ve bazı erkek parfümleri gibi kadın kullanımına müsait değil. neden bilmiyorum ama "bleu de chanel" gibi klasik giyinen 45-50 yaş altı, ergen yaş üstü genç ve orta yaş erkeklere yakışır gibi duruyor. biraz piç erkek imajı da aklımda oluşmadı değil. reklam yüzü johnny depp kokuya cuk oturmuş.


  (yakariku - 27 Nisan 2018 19:27)

 • comment image

  kullandığım parfümler arasında listenin 1. sırasına alacağım parfümdür. kokusu, maskülen duruşu ve hijyene önem veren erkek yansımasıyla burnumuzu ve çakralarımızı genişletiyor.

  kokuya önem veren birey olarak kullandığım parfümleri sırasıyla ele alırsak,

  1. dior sauvage
  2. yves saint laurent l'homme
  3. chanel de bleu
  4. versace eros
  5. bvlgari in black
  6. armani code
  7. victor rolf spice bomb
  8. paco rabbane ınvictus

  sıralama karşı tarafı etkileme açısından ele alınarak sıralanmıştır.


  (jix - 8 Temmuz 2018 13:36)

 • comment image

  ulan nasıl bir parfüm ise kullanan müşteri gitti kokusu hala ortamda. en sonunda adama sordum ismini parfümün. adam başladı anlatmaya zaten herkes soruyormuş. 11 yaşındaki veletler bile soruyormuş. almanya'dan 80 avroya almış.kendisi de alman zaten.


  (mukan - 31 Temmuz 2018 20:39)

 • comment image

  şahsımı dün akşam az kalsın ayak altına götürüyordu.

  elime bunun tester'i geçmişti. dün akşam iş çıkışı birkaç kez pıslatıp paydos ettim. kapıda şirketin güvenliği sordu. bir mağazaya girdim dvd'i bakıyordum ,oradaki eleman sordu. yemek yemeye geldim oradaki eleman da sordu. dedim bizi bugün skmeseler bari belli ki bu koku erkekleri çıldırtıyor. sonra taksim'e geldim dvd arıyorum hala baktım arkamdan iki arap kadın ördek yavrusu gibi dolanıyor da rahatladım. ben daha bugüne kadar bir parfüme bu kadar ilgi görmemiştim.

  tanım: içime çok sinmeyen biraz ağır bulduğum ama yarattığı ambiyans başarılı olan farklı bir koku. başarısız diyemem. beğenen aşık olur yalnız.


  (ersooo - 11 Eylül 2018 10:21)

 • comment image

  kalıcılığı ve kokusu çok iyi ama fiyatı pahalı geçen sene bir ara kullanmıştım. arabada bulunduruyordum ona da her binen sıktı bitirdi. kendisini bıraktım artık hacı yağına (mardin esintisi) geçtim.


  (kuzengorunumluamcaoglu - 14 Aralık 2018 10:31)

 • comment image

  edp versiyonunu alarak kullanmaya başladığım parfüm.

  öncelikle şunu belirtiyim daha önce edt'sini kullanmadım ama deneyip bol bol kokladım; koku olarak edt ile bir farkı yok. tek farkı açılışlarda edp biraz daha yoğun ve acı, edt ise daha fresh ve tatlı... ama 1 saat sonra ikisi de aynı kokuya dönüşüyor.

  performansa gelecek olursam daha ilk günden memnun kaldım. arkadaşlarım "senden buram buram parfüm kokusu geliyor, ne bu böyle yaaa" diye iltifatlarda bulundu. saatler sonra bile yayılımı, farkedilirliği ve kalıcılığı oldukça başarılı. hafif ama hafif olduğu kadar da erkeksi bir koku, genelde böyle fresh kokular kalıcı ve performanslı olmaz ama dior sauvage bu konuda gerçekten ezber bozuyor.

  bu arada edt ile arasında fazla fiyat farkı yok, almışken edp'sini almanızı tavsiye ederim.


  (terre d hermes - 11 Ocak 2019 06:44)

Yorum Kaynak Link : dior sauvage