• "hiç kimse itirazım var’ı müslüm baba gibi söyleyemedi; çünkü itirazları yoktu.mutlaka gideceğim film."
 • "müslüm baba saf, temiz kalpli, melek gibi adamdı, ibrahim tatlıses denilen karaktersiz için böyle filmler yapılmayacak inşallah."
 • "bu kadar enteli ve barzoyu en son askerde aynı ortam görmüştüm.*filmin gösterildiği salon o derece birbirlerinden farklı insanlarla doluydu."
Facebook Yorumları
 • comment image

  bu ülkede rejim bile değişiyor şaşırmıyorum gerçekten. ama müslüm gürses'i dinlenmenin kıroluk olduğu yıllardan popüler bir efsaneye dönüştüğü bugüne çok şaşırıyorum.

  ulan daha dün ıııy müslüm mü dinliyorsun diyen insanlar şimdilerde onun sözlerini paylaşıyor.
  neyse kendisiyle tanışmış ve yaşamış biri olarak heyecanla filmini bekliyoruz.


  (inedem - 5 Ocak 2018 00:00)

 • comment image

  hayatımı asla film yapmayın diye vasiyet eden çok sevgili müslüm babamın filmi çekiliyor bunu yapımcılar bilmiyorlar mı?
  hatta seneler önce yine bu tarz birşeye giriştiler çekimler yarıda kalmak zorunda kaldı.

  çekilmesini istememesinin sebebi müslüm gürses'in babasının emine akbaş'ı (müslüm gürses'in annesi) öldürmesi, kardeşini askerlerin öldürmesi çektiği yokluk yani kısacası acı dolu hayatının ifşa edilmesini istemeyen bir insanın vasiyetini nasıl görmezden gelir bu insanlar?


  (31 cektikten sonra yasanan pismanlik - 6 Ocak 2018 16:19)

 • comment image

  akşama gideceğim film, sabaha gideceğim film, eski sevgilimle gideceğim film, yok benim eltimle gideceğim film. ulan sokuk önce bi filme git sonra yaz film hakkında görüşlerini. ilim irfan yuvasına bak amk.


  (fcsm - 26 Ekim 2018 18:45)

 • comment image

  90’larda konserine giderken, kasetlerini alırken müslüm babanın, ne kroluğumuz ne varoşluğumuz kalırdı.
  gel gör ki bugunlerde elitist tayfa sahiplenmiş filmini izleyip showunu yapıyor. popcu sarkici bozuntulari parcalarini coverlayıp youtubeda ergen tayfaya sevdiriyor kendini. kıymetini bilemediler baba.
  vasiyetin üzerine filmini izlemeyeceğim, biz seni çok eskiden sevdik.

  edit: baba gitmeyeceğim dedim ama dayanamadım gittim, affet. hem de iki kez. isyankar çalarken yığıldım koltuğa elim ayağım tutmadı resmen. hele o son konser kısmında beyaz takımınla sahneye girişin gözlerimi doldurdu.
  bana kalırsa turkiyede hayatı film yapılacak hiç bir sanatçı bu kadar ilgi görmeyecek. muazzam olmuş.


  (umirza - 27 Ekim 2018 02:03)

 • comment image

  müslüm gürses ile hayatımın hiçbir döneminde ilgilenmedim. bir film izleme amacıyla gittim ve beğendim. adamın yaşadıkları etkiledi tabii. kabus gibi bir hayatmış. hayranları eminim epey bir duygulanıp ağlamıştır.

  halka karıştığım anlarda sinir krizi geçiriyorum. onlarca kez hikaye çekmek için telefonu çıkarıp dikkat dağıtan mı istersin, kikirdeyip duran pelinsular mı istersin, tam bir orospu çocuğu gibi mısır yiyenler mi istersin.

  orospu çocukları ya. orospu çocukları!


  (cocopops - 28 Ekim 2018 00:21)

 • comment image

  aşağıda belirteceğim nedenlerden dolayı sinemaya pek gitmiyorum, hele yeni dönem türk filmlerine hiç gitmiyorum.
  gelelim filme; evvela çok da büyük bir beklenti içinde değildim ama on dört yaşından beri müslüm dinleyen biri olarak filme gitmeyi baba’ya bir borç olarak gördüm. bir nevi saygı duruş. darısı arabeskin kraliçesi, acıların kadını bergen’e.
  --- spoiler ---

  timuçin esen fena oynamamış, baba’ya özgü mikrofon başındaki omuz hareketlerini biraz robotik olsa da iyi kotarmış. sesi de fena değil. en azından sırıtmıyordu. yalnız baba’nın gözlerinde bir yorgunluk ve hayatın yükü vardır ama timuçin esen’in gözleri fazla ışıltılı ve kararlı duruyordu. burasını sevmedim. seçilen müzikler de daha iyi olabilirdi. kulaklar bir küskünüm, hasret rüzgarları vb aramadı değil. en azından finalde
  tanrı istemezse olabilirdi. o zaman tüm salon yıkılırdı. yine finalde baba’nın gerçek görüntüleri duygulandırmadı değil. 90’lı yıllara yer verilmemiş. zerrin tekindor fazla vamp bir kadın muhterem nur için başka biri düşünülebilirdi. baba gittiği yerlere yunus bülbül’ü de götürürdü, ona da yer verselerdi keşke. genel olarak filmi beğendim.
  o değil de beyaz takım elbisesi ile müslüm’ü gerçekten özlemişiz. ruhu şad olsun.
  ---
  spoiler ---
  son söz olarak; parasını verip izlemek istediğim bir filmde bana yarım saat reklam izleten sistemin de ayı gibi kola içip mısır yiyen öküzlerin de her boka gülen tiplerin de taa amına koyayım. baba’nın filminde mısır yiyip kız arkadaşına komiklik yapıyor dingil. bu filme eşli girişi ve 30 yaş altını yasaklamak lazım. keşke oto sanayiden, sebze hallerinden, inşaat şantiyelerinden gelen tiplerle izleme imkanım olsaydı.


  (aydaki ayak izi - 28 Ekim 2018 01:01)

 • comment image

  lan vasiyet te vasiyet deyip duruyosunuz ,

  müslüm gürses'in eşi "benim hayatımı film yapmayın" şeklinde bir vasiyet olsaydı ben bilirdim zaten bana söylerdi dedi. siz daha neyin çabasındasınız... medyanın sallaması , her şeye medya uyduruyo dersiniz.. işinize geleni çevirmeyin..

  link de burada


  (132579 - 28 Ekim 2018 02:32)

 • comment image

  müslüm baba saf, temiz kalpli, melek gibi adamdı, ibrahim tatlıses denilen karaktersiz için böyle filmler yapılmayacak inşallah.


  (nikolsun - 29 Ekim 2018 03:59)

 • comment image

  bu kadar enteli ve barzoyu en son askerde aynı ortam görmüştüm.*

  filmin gösterildiği salon o derece birbirlerinden farklı insanlarla doluydu.


  (avare filozof - 31 Ekim 2018 01:25)

Yorum Kaynak Link : müslüm (film)