Facebook Yorumları
 • comment image

  malum ortamlara düşmüştür. gayet güzel izlenilesi bir filmdi. hatta izlerken snyder'ın justice league filminin ne kadar berbat bir film olduğunu hatırlattığını söylemem gerek.

  --- spoiler ---

  justice league filminde gelmesini beklediğim ama gelmeyen black suit superman buraya kısmetmiş inanılmaz hoşuma gitti.

  filmin başındaki eradicator'ün superboy'a saldırmasının sebebi zannedersem superboy'un klon olmasından kaynaklanıyordu "there is only one superman" repliği bunu destekler. sanırım sistemsel olarak bir şey tetikledi saldırması için. sonrasında gazetelerde şehir güvenliğiyle ilgili yaptığı ayak işlerini zannedersem superman'in yönlendirmesiyle yapıyordu.

  superboy desen young justice'da ki superboy'dan hallice daha sakin daha gülünç ve daha bir çocuk olmuş ve filme renk katmış.

  hank henshaw'ın cyborg olduğunu internette biraz araştırmayla biliyordum ama bir önceki filmde ki superman gelecek göreceksin diyen patlayan uzay üssündeki astronot olduğunu öğrenince baya bir şaşırdım. adama bir nebzede olsa superman nefreti konusunda hak verdim.

  yalnız çözemediğim bir sahne oldu. başkan konuşma yapacağı sırada saldıran parademon'ların geldiği yer apokolips olması gerek ama portalın justice league'in üstüne düşmesiyle ekibin bilirmeyen bir boyuta gitmesi nasıl oldu anlamadım portal error verdi demekki. gittikleri yer apolips olaydı daha bir heyecan yaratılabilirdi.
  ayrıca lois lane'in gemideyken o güneş panellerini açıp superman'in gücünün geri geleceği fikri aklına nereden geldi merak ettim.

  luthor'un kendi açtığı portalla ekibi geri getirmesi güzel bir noktaydı. after credits sahnesinde gördüğümüz lex luthor'un bu lex luthor ile alakası olduğunu zannetmiyorum gelecek olan justice league vs the fatal five filmiyle alakalı bir bağlantısı olacağını seziyorum.

  ---
  spoiler ---

  benim puanım 7.

  yalnız bu filmin türkçe isminde hatta alt yazılarında ve hatta dublajında "supermen" konusunda hata yapılacağını seziyorum bakalım göreceğiz.

  yalnız eklemeden edemedim dc universe'ün animasyon çizerleri sanırım aynı zamanda young justice'ıda çiziyor. yayınlanan animasyonların önceki serilerine göre bir nebze kalitelerinde düşüş var sadece bana mı öyle geliyor emin değilim.


  (howling monster - 15 Ocak 2019 00:44)

 • comment image

  sam liu'nun çok başarılı bir iş çıkardığı death and return of superman hikayesinin uyarlamasının ikinci partı olan animasyon.

  sanırım christopher reeve uyarlamalarının ardından ekranda izlediğim en başarılı superman uyarlaması oldu bu seri.

  özellikle şu zamana kadar ekranlarda her zaman hakkı yenen lois lane'in ilk defa hakkı tam olarak teslim edilebilmiş. ilk defa bu kadar başarılı bir şekilde süper kahraman olmayan bir kadın karakter harika bir şekilde aktarılmayı başarmış.

  malum dc comics'in özellikle cw uyarlamaları başta olmak üzere gotham ve titans uyarlamaları da dahil olmak üzere kadın karakter yazmada ultra beceriksiz bir kişiler tarafından ekranlarda harika karakterler rezil ediliyor. maalesef bunu da inanılmaz bir ergen şakşakçı kitle ayakta alkışlıyor.

  uzun süredir bu kadar başarılı bir şekilde bir yan karakterin gözünden bir süper kahramanı izlemek gerçekten beni çok mutlu etti.

  ayrıca superman'in ve dc comics gerçekliği için superman ideasının ne kadar önemli olduğu her iki animasyonda da çok başarılı bir şekilde vurgulandı.

  son dönemde süper kahraman animasyonlarının çok başarılı bir şekilde uyarlanmaları umut verici bir gelişme. umarım aynı çizgilerinde yürümeye devam ederler.


  (bugs bunnydeki kel adam - 15 Ocak 2019 02:32)

 • comment image

  dc neden boyle dedirten bir is cikmis.

  ergen superman klonu yetmezmis gibi, sonrasinda da thor kilikli, pis sakalli uzun sacli superman geldi. cig diyaloglar, buttcall gibi ucuz espriler filan. meeh. yemin ediyorum su dc nin tek bir kaale alinasi karakteri var, o da batman. gerisi yarak kurek elemanlar.

  ozetle boktan hikayeli bir baska dc animasyonu daha olmus. 15 yas hedef kitleli cizgi film. dc nin eskiden tek tuk guzel animasyonlari olurdu, son zamanlardakiler baya boka sardi. maalesef dc disinda animated feature film kasan da yok piyasada.


  (amabisidiycem - 20 Ocak 2019 11:08)

 • comment image

  death of superman serisi bizim en fanboy dönemimize denk geliyordu, sonrasında neler olduğunu okuma şansına erişememiştim. çizgi romana ne kadar sadık kalındığını bilemiyorum ama, doomsday'in nereden geldiğinden lex luthor'un anti-kahramana dönüşümünün yolunu açmasına değin bu animasyon mihenk taşı olmuş. ve ilk kez bir live action filmden ancak alacağınız duyguyu size verebilmeyi başarabilmiş (under the red hood'u özele kılan da buydu). lois lane ve wonder woman arasındaki masa sohbetini dc animasyon serisinin "heat" pacino-de niro versiyonu sayabiliriz. şaka bir yana, teen titans ile beraber bu film superman vs. the elite'ten yani 2012'den beri tekrar iyi filmler çıkarabileceklerine dair umut yeşertti bende, umarım post-credit'te duyurulan üçüncü halka bunu yüzüstü bırakmaz.


  (kolombre - 21 Ocak 2019 00:58)

 • comment image

  doomsday superman'i öldürdüğünde ilkokuldaydım. 1 yıl sonra hazırlıktayken bir ağabeyimiz sayesinde orjinal sayıya yüz sürmüştüm( o dönem özel sayısının fiyatı 65.000 liraya tekabül ediyordu aklımda kalmış, türkiye'ye hususi geldiğini sanmıyorum).

  sene 93. yine aynı yıl hürriyet'te bir haber okumuştum. gazete kupürü hala bende, eğer evde duruyorsa eksiup'a yükleyeceğim. efendim deniyordu ki superman öldükten sonra farklı superman iddiasındaki tipler çıkıyor falan filan. tabii ben o yıllarda çizgiroman alemindeki farklı evrenler muhabbetini bilmiyorum. keza alfa yayınlarını, thor'u, iron man'i, x-men'i sahaflardan topluyoruz. sonra spider man redemption falan hasbelkader dergilerde görünce kafayı sıyırıyoruz falan. punisher'ın içinden çıkan çizgiroman ansiklopedisini falan yalıyoruz. açıkçası superman'i lobo'yla kapıştığı sonra bir de kripton kostümüyle frenzy mode'a geçtiği dönemde bıraktım. superman'in o hali bana çok ters gelmişti. geçen gün film sitelerinden birinde bu öyküyü görünce acaba bu öykü o eski döneme özgü bir evren mi yoksa sulandırılmış afrika, asya, kadın superman ayağına zorlama bir prodüksiyon mu diye düşünürken yazılanları okuyup seyretmeye kuruldum. seyredince editlerim.


  (uruguayli golcu - 21 Ocak 2019 16:19)

 • comment image

  akşam serviste giderken izleyeceğim. tabii etrafımdaki diğer yolcu arkadaşlar yine "cık cık cık gırhdürt yaşındaki pilki işlem mödürüne bah hele çızkı filim izleyor" diye ayıplayacaklar. bende şöyle diyeceğim " anlayamazsınız o dalga köpürmesini, anlayamazsınız". heil superman.
  not: fuck u batman neither i like you, nor your father.


  (pisikletadam - 21 Ocak 2019 16:32)

Yorum Kaynak Link : reign of the supermen