Süre                : 1 Saat 32 dakika
Çıkış Tarihi     : 07 Ocak 2019 Pazartesi, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Biyografi,Drama,Tarih
Taglar             : İngiltere,Bir sözcük başlığı,Referandum,year 2016,21th century
Ülke                : İngiltere
Yapımcı          :  Baffin Media , Channel 4 Television Corporation , House Productions
Yönetmen       : Toby Haynes (IMDB)(ekşi)
Senarist          : James Graham (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Benedict Cumberbatch (IMDB)(ekşi), Sarah Belcher (IMDB), Malcolm Freeman (IMDB), Lucy Russell (IMDB)(ekşi), Oliver Birch (IMDB), Ross Hatt (IMDB), Liz White (IMDB)(ekşi), Simon Paisley Day (IMDB), John Heffernan (IMDB), Lee Boardman (IMDB), Paul Ryan (IMDB), Kate O'Flynn (IMDB), Tim Steed (IMDB), Nicholas Day (IMDB), Tim McMullan (IMDB), Richard Durden (IMDB), Henrietta Clemett (IMDB), Rory Kinnear (IMDB), Gavin Spokes (IMDB), Anjana Vasan (IMDB), Kyle Soller (IMDB), Aden Gillett (IMDB), Andrew Barclay (IMDB), Annabelle Dowler (IMDB), Gabriel Akuwudike (IMDB), John Arthur (IMDB), Rakie Ayola (IMDB), Jay Simpson (IMDB), Heather Coombs (IMDB), Kiran Sonia Sawar (IMDB), Oliver Maltman (IMDB), Richard Goulding (IMDB), Martin Ware (IMDB), Kate Spiro (IMDB), Mary Antony (IMDB), Ronak Patani (IMDB), Neal Barry (IMDB), Sophie Stanton (IMDB), Mark Dexter (IMDB), Mark Gatiss (IMDB) >>devamı>>

Brexit: The Uncivil War (~ Brexit) ' Filminin Konusu :
Brexit: The Uncivil War is a TV movie starring Benedict Cumberbatch, Sarah Belcher, and Malcolm Freeman. Political strategist Dominic Cummings leads a popular but controversial campaign to convince British voters to leave the...


 • "official trailer"
 • "(bkz: £350 million)(bkz: turkey)(bkz: machine learning)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  avrupaya her hafta 350 milyon pound verdiklerini ve türkiye eu ya girerse milyonlarca türkün ingiltereye geleceği üzerine kampanya yaptıklarının belgesi yayınlandı az evvel bu filmde.

  kampanyayı şu 3 maddede kazandıklarını söylüyorlar

  1) taking back control - which can mean anything

  2) playing on people's hope - £350 million a week for the nhs

  3) playing on people's fears - millions will come from turkey

  kampanya resmen "haftada 350 milyon pound ve türkiye" ile yürümüş vay anasını. bir günde utanmadan uyusak? o günleri biz görürmüyüz dersiniz


  (ee ama yaaa - 8 Ocak 2019 02:32)

 • comment image

  brexit öncesinin başbakanı david cameron zamanında oldukça gerçekçi bir tespit ile:
  "türkiye'nin ab'ye girmesi 3000'i bulur" demişti.

  ona rağmen geri zekalı ingiliz halkı böyle safsatalara kandı.
  bak şuna tamam... dönemlik 350 milyon pound'u heba etmenizden vs. dolayı brexit'ten çıkın ama "türklerin geleceği"ne inanıyorsanız hakikaten geri zekalısınız yahu... dünyadan haberiniz mi yok bu kadar çıplak bir gerçeği nasıl göremiyorsunuz?

  zaten bu evrensel bir problem.
  bir ülkenin nüfusu 9+ milyon ise, nüfus 9 milyonun üstüne çıktıkça geri zekalı sayısı da üstel şekilde artmaya başlıyor. birleşik krallık da farklı değil. kuzeyin çomarları...


  (smokinle kopruden atlayan adam - 8 Ocak 2019 10:53)

 • comment image

  birleşik krallık resmi olarak henüz avrupa birliği'nden ayrılmamışken çekilen bir başka propaganda filmi. uk'in göçmenlik konusunda sıkıntıları olduğu bilinen bir gerçekti. 2008 sonrası çok ciddi sayıda niteliksiz göçmen gitti bir sürü ülkeden. kanada ve avustralya gibi bir sistemleri olsa harika olurdu ama kampanya süresince göçmenlik konusunda direkt türkiye üzerinden ilerlediklerini ben de fragmanda görmüş oldum. neyse, şahsen en azından 2020'ye kadar beklerler diye düşünüyordum ama hbo ayrılığa beş kala brexit'in kaymağını yemek istemiş belli ki.


  (dijalli - 8 Ocak 2019 11:26)

 • comment image

  işin oyunculuklar ve make up tarafının hakikaten etkileyici olduğu, ama anlattığı, daha doğrusu anlatamadığı hikayeyle büyük hayal kırıklığı yaratan, ne suya ne sabuna dokunmayalım ama yine de şöyle leave ağırlıklı görünüp remain tayfasına hitap edebilecek seyreltilmiş kara mizah tadında bir şeyler yapalım denilerek yola çıkıldığı belli olan ve 2019 yılı itibariyle şimdiden senenin büyük hayal kırıklıklarından birisi olacakmış gibi gözüken hbo ve channel 4 yapımı tv filmi.

  aslında, katıksız bir şarlatan mı yoksa tilki bir mastermind mı olduğu halen hiçbir surette anlaşılamayan dominic cummings üzerinden hikayeyi anlatmak büyük bir fırsattı. ne var ki ayrıntılara yer vermekten kaçınmak ve kadrosundaki yıldızların sırtında ilerleme tembelliğini göstermek suretiyle belki de iki ya da üç bölümde ve en az 170 - 180 dakikada anlatılabilecek bir malzemenin 96 dakika içerisinde çarçur edildiğini söyleyebiliriz.

  arşivlik mi? muhtemelen. tekrar izlenir mi? belki yirmi yıl sonra, o da tekrar hatırlayabilmek için.

  (ara: olmamış)


  (ncpzbsn - 8 Ocak 2019 14:01)

 • comment image

  kısaca brexit referandumunda , avrupa birliğinden cikmayalim diyen grubun nasıl cuvalladigini, aynı zamanda avrupa birliğinden çıkalım diyen grubun nasıl illegal yollarla insanları etkilediğini anlatan, başrolünde benedict cumberbatch olan bir hbo filmi.

  amerikalı milyarder iş adamı robert mercer'in destekledigi teknoloji şirketleri (cambridge analytica ve aggregateıq) sayesinde sosyal medya üzerinden bir milyar sahte reklam , haber vs ile insanları etkilediğini belirtiyor.

  türkiye, filmde ana konulardan biri , çünkü ayrılıkçı grubun hipotezlerinden birisi türkiye'nin avrupa birliğine girmesiyle birlikte tüm türklerin ingiltere'ye göç edeceği.
  hatta bir sahne baya komikti, bir ayrılıkçı, boris johnson'a 70 milyon türk ingiltere'ye gelecekmiş diyordu , o da türkiye'nin nüfusu zaten 70 milyon demişti.

  kısacası güzel bir özet olmuş.


  (lev nikolayevic miskin - 12 Ocak 2019 00:32)

 • comment image

  tek kelimeyle: harika. harika bir film. gerçekten çok beğendim. o kadar beğendim ki eleştirisini baya severek, eğlenerek yazdım: tıktık

  beğenmemin birkaç sebebi var.

  1. film brexit'i bilene güzel bir cila, bilmeyene de güzel bir özet niteliğinde olmuş. hatta bilene bile dominic cummings karakterini gösterip, aslında brexit'in sadece yalan kampanyasından oluşmadığını, trump'ın facebook olayı gibi bir data hırsızlığı olduğunu gösteriyor.

  2. toby haynes, kurgu tercihi ile beni çok etkileti. adam mckey filmi gibi hızlı, akıcı, şak şak şak anlatan bir film. böyle hızlı biyografilere bayılırım.

  3. brexit'in 1.5 senelik maratonu baştan sonra o kadar güzel anlatılıyor ki, yaşıyorsunuz.

  eksiklerine değinecek olursak? 2 ana eksiği var ki birinin özellikle yapıldığını düşünüyorum.

  dominic cummings'in motivasyonu filmde belirtilmemiş ki adamın tam olarak ne istediği gerçekten belli değil. the guardian'ın da dediği gibi adam sadece koca bir troll. koskoca ülkeyi ve meraklı gözlerle bakan dünyayı trolledi.

  ikinci eksik de yalanların aktarımı çok azdı. türkler ve hastahane yalanı çok ciddi rol oynamıştı brexit'te ama bir toplantı dışında çok fazla değinmediler. brexit sürecinin halk üzerindeki etkisi güzel anlatıldı ama yalanlara tepkilerini göremedik.

  uzun lafın kısası... ben filmi çok beğendim. tam aradığım tempoda, aradığım zekada karakterlerin olduğu bir filmdi. izleyin derim.


  (kopuksenaryoo - 19 Ocak 2019 01:03)

Yorum Kaynak Link : brexit the uncivil war