Süre                : 1 Saat 26 dakika
Çıkış Tarihi     : 05 Nisan 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Korku,Western
Taglar             : korku Batı,Halk korkusu,izolasyon,homebirth,iblis
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Soapbox Films , Divide/Conquer , Mind Hive Films
Yönetmen       : Emma Tammi (IMDB)
Senarist          : Teresa Sutherland (IMDB)
Oyuncular      : Miles Anderson (IMDB)(ekşi), Caitlin Gerard (IMDB)(ekşi), Julia Goldani Telles (IMDB)(ekşi), Dylan McTee (IMDB), Martin C Patterson (IMDB), Ashley Zukerman (IMDB)

The Wind (~ El viento) ' Filminin Konusu :
The Wind is a movie starring Miles Anderson, Caitlin Gerard, and Julia Goldani Telles. A supernatural thriller set in the Western frontier of the late 1800s, The Wind stars Caitlin Gerard (INSIDIOUS: THE LAST KEY) as a plains-woman...


 • "muhteşem bi pj harvey parçasıdır. (is this desire albümünden)"
 • "çok leziz bir albüm. dingin ve derinden yorumları için kayhan kalhor'a ve erdal erzincan'a selam olsun, nur olsunlar..."
 • "günün hangi saatinde ve hangi ruh haliyle dinlersem dinleyeyim tüm güzel anılarımı tekrar yaşatıp yüzümde kocaman bir gülümseme oluşturan cat stevens şarkısı."
 • "cat stevens'in 1971 yılında çıkarttığı teaser and the firecat albümünün açılış şarkısıdır. toplam süresi 1 dakika 42 saniyedir.bu albüm dışında 4 toplama albümde de yer almaktadır."
 • "alias'ta duymaya alışkın olduğumuz yumuşacık bir cat stevens şarkısı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  iranlı kemençe üstadı kayhan kalhor, bağlama üstadı erdal erzincan ve divan bağlama da ulaş özdemir in emc'den kasım 2004 yılında çıkan albüm. emc'nin bu güzide isimleri biraraya getirmesi pek enteresan. albüm baştan sona bir bütünlük teşkil ediyor.makamsal doğaçlamalar, iran ve türk müziğinin yakınlığı albümün 63:42 dakikalık tek bir şarkı (şarkî) havası yaratmış.

  edit : bilgi düzeltme


  (undersdeath - 8 Kasım 2007 11:27)

 • comment image

  warren zevon'un ölümcül bir tür kansere yakalandığını öğrendikten sonra, tedavi olup yatağa mıhlanmak yerine, oturup üzerine çalıştığı albümdür. warren zevon'un kendi kara mizahına yaraşır bir şekilde, bu albüm sayesinde vefatından sonra iki grammy kazanmıştır. 30 yıllık gelgitler ile dolu müzik kariyerinde aldığı tek grammylerin bu albümle olması ve ödül aldığını göremeden ölmesi, tam warren zevon'luk bir durumdur.


  (goldenwand - 13 Aralık 2008 20:02)

 • comment image

  inanılmaz yoğun geçen günün ardından yorgun argın gelirsin eve, başın ağrıyordur, hava berbat soğuktur, canandan uzaksındır. hiçbir şey yapmak istemezsin, nefes almak zor gelir. yapayalnız oturursun kendinle konuşarak. sonra açarsın bu şaheseri, ışıklar kapanır. kayhan kalhor ve kalhor'un ehlileştirdiği erdal erzincan çalar, sen dinlersin. ruhun dinler, dinlenir. işte öyle bir yapıttır.


  (lepaca kliffoth - 7 Şubat 2012 21:40)

 • comment image

  günün hangi saatinde ve hangi ruh haliyle dinlersem dinleyeyim tüm güzel anılarımı tekrar yaşatıp yüzümde kocaman bir gülümseme oluşturan cat stevens şarkısı.


  (ta leukippos - 17 Mart 2013 06:13)

Yorum Kaynak Link : the wind