Süre                : 1 Saat 21 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Kasım 1995 Çarşamba, Yapım Yılı : 1995
Türü                : Animasyon,Macera,Komedi,Aile,Fantazi
Taglar             : oyuncak,Rekabet,kovboy,Cgi animasyonu,Vinç
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Pixar Animation Studios , Walt Disney Pictures
Yönetmen       : John Lasseter (IMDB)(ekşi)
Senarist          : John Lasseter (IMDB)(ekşi),Pete Docter (IMDB)(ekşi),Andrew Stanton (IMDB)(ekşi),Joe Ranft (IMDB)(ekşi),Joss Whedon (IMDB)(ekşi),Andrew Stanton (IMDB),Joel Cohen (IMDB),Alec Sokolow (IMDB)
Oyuncular      : Tom Hanks (IMDB)(ekşi), Tim Allen (IMDB)(ekşi), Don Rickles (IMDB)(ekşi), Jim Varney (IMDB)(ekşi), Wallace Shawn (IMDB), John Ratzenberger (IMDB)(ekşi), Annie Potts (IMDB)(ekşi), John Morris (IMDB)(ekşi), Erik von Detten (IMDB), Laurie Metcalf (IMDB), R. Lee Ermey (IMDB), Penn Jillette (IMDB), Debi Derryberry (IMDB), Cody Dorkin (IMDB), Bill Farmer (IMDB), Jeff Pidgeon (IMDB), Phil Proctor (IMDB), Joe Ranft (IMDB), Andrew Stanton (IMDB)

Toy Story (~ Oyuncak Hikayesi) ' Filminin Konusu :
Buzz Lightyear adlı yeni çıkan oyuncak, Andy'e hediye edilir. Oyuncağı çok seven Andy, eski gözdesi Şerif Woody'e olan ilgisini yitirir. Bir gün Buzz yanlışlıkla pencereden aşağı uçunca, herkes Woody'nin onu öldürdüğüne inanır. Woody, kendisini kurtarabilmek için Buzz'ın arkasından giderek onu geri getirmeye karar verir. Fakat ikiliyi dış dünyada büyük tehlikelerle dolu maceralar beklemektedir.

Ödüller      :

Academy Awards - Oscar:Özel Başarı Ödülü


 • "içinde megadeth'e ince bir gönderme bulunan kült animasyon filmi.caps(bkz: dork)"
 • "3. ile son dönem gözlerimin dolmasına neden olmuş tek filmdir. çocukluğunuzu özletir."
 • "tamamıyla 3 boyutlu bilgisayar grafikleri kullanılarak yapılan uzun metrajlı sinema filmi. pek kaliteli, pek enfes bir çalışma."
 • "yazarının kalifornia'da gecirdigi trafik kazası sonucu öldügü animasyon filmdir. kendisi simba, joe skellington, buzz ve woody'nin de yaratıcısıdır *(bkz: joe ranft)"
Facebook Yorumları
 • comment image

  aslında bu seri bir bakıma sinema tarihindeki en önemli filmlerdendir.
  birincisi ile sinemada animasyon çağı başlamış,
  ikincisi de animasyon olayının bir tür olarak addedilmesinde dönüm noktası olmuştur.

  (bkz: toy story 2)


  (istanbul beyefendisi - 12 Ocak 2009 11:06)

 • comment image

  her çocuğun izlemesi gereken seri. bu animasyonları izleyen çocuklar oyuncaklarına daha çok değer vereceklerdir eminim. he ben büyüdükten sonra izledim, yine de çok mutluyum büyükler de zevkle izleyebilir. :) digimon migimon saçmalıklarından çok daha iyi bunlar. özellikle de biz susam sokağı çocukları için...

  not: neden bu kadar az entry var hakkında anlayamadım doğrusu.


  (rokingen - 3 Ekim 2010 00:15)

 • comment image

  3. ile son dönem gözlerimin dolmasına neden olmuş tek filmdir. çocukluğunuzu özletir.


  (qfwfq - 19 Şubat 2011 17:46)

 • comment image

  tamamıyla 3 boyutlu bilgisayar grafikleri kullanılarak yapılan uzun metrajlı sinema filmi. pek kaliteli, pek enfes bir çalışma.


  (zunta - 13 Temmuz 2003 15:26)

 • comment image

  disney ve pixar'ın birlikte yaptıkları filmdir. aslında filmi pixar yapmış ancak finansmanını, tanıtımını ve dağıtımını disney üstlenmiştir.

  pixar o sıralar steve jobs'ın elinde çok da para kazandırmayan ancak animasyonlarda kullanılan donanımlar satan bir firmadır. bir gün jobs disney'e sizinle film yapmak istiyoruz der ve olaylar gelişir.

  ilk filmde pixar o kadar geri planda kalmıştır ki bunu gururuna yediremeyen jobs çıkıp o filmi biz yaptık disney de ne ola ki demekten geri durmamıştır. filmin gösterime gireceği ilk hafta pixar hisselerini halka arz ederek kurduğu ancak ayrılmak zorunda kaldığı apple'da kazandığından çok daha fazlasını kazanmış, disney'i karşısına alıp aleyhine olan anlaşmayı fifty fifty koşullarına getirmeyi başarmıştır.

  tabi filmleri steve jobs yapmamıştır. her ne kadar arkasında dursa ve teşvik etse de asıl kahraman: (bkz: john lasseter)

  (kaynak: walter isaacson)

  ve ayrıca vaktizamanında küçük bir veletken sinemada seyretme şansı bulduğum bir filmdir.


  (bihaber - 11 Ocak 2013 03:09)

 • comment image

  evde sid gibi bir yeğenim var. alınan tüm oyuncakları kesip biçiyor ya da kırıp döküyor. aklıma bu film geldi izlettim. az önce yanıma gelip teyze gel gizlice bakalım ne konuşuyorlar dedi. dedim haber vermiştir askerler konuşmazlar şimdi. alıcılarıyla oynadım keratanın.


  (lapiska - 31 Ekim 2016 19:55)

 • comment image

  süper esprilere sahip eğlenceli film. buzz'ın kendini astronot zannetmesi, hatta kaskı çıkınca paniklemesi, rex ve patates kafanın olduğu her sahne süperdi.
  rex'in buzz'ın kopmuş elini gördüğünde kusması ve patates kafanın traş olmalıyım repliğinden sonra bıyığını çıkarması filmin en komik anlarıydı.
  ilginç olan bir diğer nokta da filmi sinemada arkadaşım ve bir anaokulu sınıfıyla beraber izlememdir. animasyonları sinemada izlemenin en tehlikeli tarafı da buymuş.


  (crowley - 27 Mayıs 2005 10:13)

 • comment image

  yazarının kalifornia'da gecirdigi trafik kazası sonucu öldügü animasyon filmdir. kendisi simba, joe skellington, buzz ve woody'nin de yaratıcısıdır *
  (bkz: joe ranft)


  (yimirta - 20 Ağustos 2005 11:42)

Yorum Kaynak Link : toy story