Çıkış Tarihi     : 22 Kasım 2017 Çarşamba, Yapım Yılı : 2017
Türü                : Drama,Western
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Netflix
Yönetmen       : Scott Frank (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Scott Frank (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Jack O'Connell (IMDB)(ekşi), Michelle Dockery (IMDB)(ekşi), Scoot McNairy (IMDB)(ekşi), Merritt Wever (IMDB), Thomas Brodie-Sangster (IMDB), Tantoo Cardinal (IMDB)(ekşi), Jeff Daniels (IMDB)(ekşi), Adam David Thompson (IMDB)(ekşi), Samantha Soule (IMDB), Kayli Carter (IMDB), Audrey Moore (IMDB), Keith Jardine (IMDB), Rio Alexander (IMDB), Samuel Marty (IMDB), Justin Welborn (IMDB), Luke Robertson (IMDB), Tess Frazer (IMDB), Joe Pingue (IMDB), Russell Dennis Lewis (IMDB), Matthew Dennis Lewis (IMDB), Travis Hammer (IMDB), Marie Wagenman (IMDB), Brian Lee Franklin (IMDB), Jeremy Bobb (IMDB), Randy Oglesby (IMDB), Christiane Seidel (IMDB), Julian Grey (IMDB), Sophia Silver (IMDB), Russell G. Jones (IMDB), Kim Coates (IMDB), Duane Howard (IMDB), Michael Earl Reid (IMDB), John Lawlor (IMDB), Jessica Sula (IMDB), Courtney Cunningham (IMDB), Matthew Puett (IMDB), Erik LaRay Harvey (IMDB), Elisa Perry (IMDB), Rob Morgan (IMDB), Barbie Anthony (IMDB) >>devamı>>

Godless (~ Sem Deus) ' Dizisinin Konusu :
1880'lerin Batı Amerika'sına dehşet saçan kanun kaçağı Frank Griffin,daha sonradan düşmanı olan eski ortağı Roy Goode'un peşine düşer.Frank'in kovalaması , bir çiftlikte saklanan Roy'u La Belle'e , New Mexico'ya gizemli bir şekilde tamamen kadınlardan oluşan bir kasabaya yönlendirir.

Ödüller      :

Primetime Emmy Ödülleri:Outstanding Original Main Title Theme Music, Outstanding Supporting Actor in a Limited Series or Movie, Outstanding Supporting Actress in a Limited Series or Movie


 • "ekşi sözlükte bile bu kadar az bahşedilmiş olması ilginç. iyi dizi."
 • "ekşici diliyle konuşmak gerekirse en underrated dizilerden birisi olabilir. mini dizi olarak seçilmiş olması da çok iyi olmuş, başarılı."
Facebook Yorumları
 • comment image

  harika bir dizi. çok uzun süredir ve hatta sergio leone dönemlerinden beri böylesine derine işleyip etkileyen bir western izlememiştim. müzik seçimleri, parıltısını dinginliğinden ve ağırlığından alan müthiş atmosferi, etkileyici oyunculuğu... tek kelimeyle muhteşem.

  son bölüm ağır spoiler:

  --- spoiler ---

  - ben ölümümü gördüm. böyle değil.
  - yanlış görmüşsün...

  ---
  spoiler ---

  asdgfdagsgdsg....


  (depressive mode - 9 Mart 2018 03:44)

 • comment image

  netflix'in vahşi batı temalı yeni mini serisi. hoş güzel ama bir şey eksik. bunun yerine hells on wheels'i de izleyebilirsiniz. ana yemekden önceki atıştırmalık gibi geldi bana.

  ama içimde bir uhte kalmadı değil. izleyenler bilecektir...

  --- spoiler ---
  ben hala şerif yardımcısı çocuğun ölümünü kaldıramadım. bari bir el ateş ettirseydiniz. havasını atsaydı. ne bileyim birisinin atını ürkütseydi. üstelik arka plan hikayesi olan bir karakerdi. pisi pisine gitti yavrucak. tabi mal gibi yığınak yapılmış evde pusuya yatmak yerine açıkta pozisyon alırsan olacağı buydu.

  ---
  spoiler ---


  (darkenrahl - 13 Şubat 2018 19:33)

 • comment image

  sanki bir "nasıl dizi çekilir" dersi. gerçekten çok güzel. izlemenizi tavsiye ederim.

  kendi ölçümleme kıstasım olarak; eğer bir yapımda videonun zaman çubuğundan görüntüyü ileri sarmıyorsam o dizi benim için akıcıdır, en net tabiriyle iyidir. son zamanlarda dark'ta bile ileriye saracak gibi oldum ama sarmadım. godlesste ise izlediğim yerden kımıldamadım bile.

  mini dizi olması sıkılmanıza imkan vermediği gibi olayın tadını damağınızda bırakıyor. karakterlerin iyi yansıtıldığını düşünüyorum, ana karakterlerle empati kurabildim, bu da sürükleyiciliği arttırdı. yıllardır işlenen western olgusundan elin amerikalısı hala yeni zaman westerni adı altında konular çıkarabiliyor... bu aşamada tebrik etmek lazım. işin bu storytelling kısmını anadolu'ya özgü şekilde bizim de başarabilmemiz lazım.


  (sekilbaz - 9 Ocak 2018 11:06)

 • comment image

  netflix'in son zamanlarda çıkan en sağlam dizilerindendir ve fazlasıyla underrated kalmıştır.

  karakterlerin her biri, ayrı ayrı sevilesidir. yedi bölümlük bir mini-dizi olarak tasarlandığı düşünülürse, kısa süre içerisinde ekrana yansıtılacak sahnelerle izleyiciyle bağ kurulması gerekir. godless bunu başarıyla yapabiliyor.

  son zamanlarda yapılmış en sağlam western dizileri arasına girdiği rahatlıkla söylenebilir. hatta imdb'nin 50 top-rated western tv shows listesine de 4.sıradan girmiştir.

  işleyişi konusunda, karakter gelişimleri esas alındığı için dizi bazıları için ağır gelebilir. zira, sağa sola sıkan aksiyon dolu bir kovboy filmi izlemek istiyorsanız, godless kesinlikle bunun için iyi bir tercih olmayacaktır. olaylar; her ne kadar yavaş işlenmiş olsa da, olağanüstü bir sinematografi ziyafeti çektirdiğini söylemeliyim. çekimler, yapım ve yönetmenin başarısı, atmosferi sırf manzaraları için bile izlenebilecek sahneleri içeriyor.

  kurgusu, bağlandığı nokta ve genel olarak hikayesi gayet başarılıdır. bir takım yazarlar, ilk bölümle son bölümü izlemenin yeterli olacağı gibi yorumlarda bulunmuş; fakat bu tamamen karakter gelişimi, geçmişleri ve hikaye anlatımı açısından birçok şeyi kaçıracağınızdan ötürü, daha büyük bir zaman kaybı olacaktır.*


  (quansis - 13 Aralık 2017 18:42)

 • comment image

  az önce bitirdim.

  bayıldım özetle. müzik, oyunculuklar, görsellik, replikler...her şeyiyle tastamam western mini-dizi. çok keyif aldım, beklenmedik şekilde.

  bu kadar underrated/bilinmez kalması üzücü. ileride keşfedilir belki genç dimağlar tarafından.


  (kaerin - 6 Aralık 2017 18:04)

 • comment image

  baslangicta biraz agir ilerliyor bulunabilir, ama hayatimda izledigim en saglam kurgulu western'lerden biri oldugu kesin. oyuncular ayri iyiydi, senaryo ayri, yonetmenlik ayri. sonu biraz cabuk baglandi gibi dusunulebilir, lakin sundurmek sadece dizilerde yapilan bir sey. gercek hayatta oldu bittiler de var. kesinlikle tavsiye ederim.


  (mjorate - 26 Kasım 2017 16:47)

 • comment image

  netflix’in yeni western dizisi.

  out of sight’ın scott frank’i tarafından yazılıp yönetilen ve steven soderbergh ile birlikte yapımı üstlenen godless, 1880’li yıllarda geçiyor. dizi, jeff daniels tarafından canlandırılan frank griffin ve ölüm saçan ekibinin, kendilerine ihanet eden jack o’connell’in hayat vereceği roy goode’yi yakalamaları etrafında gelişecek. roy, new mexico’da gizemli bir şekilde yalnızca kadınların iskan ettiği bir madenci şehrinde barınıyor ve orada alice fletcher (michelle dockery) ile tanışıyor.

  serinin ilk tanıtım videosu “welcome to no man’s land” oldukça kanlı bıçaklı görünüyor.

  brian lee franklin, rio alexander, jeremy bobb, thomas brodie-sangster gibi isimlerin de yer aldığı godless, 22 kasım’da netflix’te yayınlanacak.

  ilk fragman:
  https://youtu.be/4u98xy52rbk


  (stormblade - 18 Ekim 2017 22:51)

 • comment image

  az kişinin bildiği* muhteşem bir doloroso parçası.

  doloroso pek bilinmeyen bir gruptur ve parça lg reklamından hafızaya kazınmıştır.

  sözleri de şu şekilde:

  if you talk in times
  the answer is not forsaken
  i was making up for daytime spent
  staring without speaking

  at the bottom wrong
  of any letter is a snake
  if you shed yourself a second skin
  you better pack the little diggers in

  oh my godless lover
  (you did it again)
  oh my godless lover
  (you did it again)
  oh my godless lover
  (you did it again)
  oh my godless lover
  (you did it again)

  when you are breaking rocks
  god only knows there were happier times
  she used to make my head trip
  she used to make my head trip, trip, trip

  oh my godless lover
  (you did it again)
  oh my godless lover
  (you did it again)
  oh my godless lover
  (you did it again)
  oh my godless lover
  (you did it again)
  oh my godless lover
  (you did it again)
  oh my godless lover
  (you did it again)
  oh my godless lover
  (you did it again)

  she did it
  again and again and again and again and a
  again and again and again and again and a
  again and again and again and again and a
  again and again and again and again and a
  again and again and again and again and again.


  (bizkid - 2 Ekim 2014 20:40)

Yorum Kaynak Link : godless