Süre                : 1 Saat 46 dakika
Çıkış Tarihi     : 04 Ağustos 1995 Cuma, Yapım Yılı : 1995
Türü                : Aksiyon,Cinayet,Bilim Kurgu,Heyecanlı
Taglar             : Seri katil,sanal gerçeklik,android,Los Angeles polis departmanı,yapay zeka
Ülke                : ABD
Yapımcı          :  Paramount Pictures
Yönetmen       : Brett Leonard (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Eric Bernt (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Denzel Washington (IMDB), Kelly Lynch (IMDB)(ekşi), Russell Crowe (IMDB)(ekşi), Stephen Spinella (IMDB)(ekşi), William Forsythe (IMDB)(ekşi), Louise Fletcher (IMDB)(ekşi), William Fichtner (IMDB)(ekşi), Costas Mandylor (IMDB)(ekşi), Kevin J. O'Connor (IMDB), Kaley Cuoco (IMDB), Christopher Murray (IMDB), Traci Lords (IMDB), Gordon Jennison Noice (IMDB), Mari Morrow (IMDB), Miracle Vincent (IMDB), Michael Buffer (IMDB), Miguel Nájera (IMDB), Danny Goldring (IMDB), Ed Marques (IMDB), Kevin Loreque (IMDB), Eiko Nijo (IMDB), Rolando Molina (IMDB), Gary Anthony Sturgis (IMDB), Monica Allison (IMDB), Anthony C. Hall (IMDB), Ahmed Ahmed (IMDB), John Walcutt (IMDB), Michael B. Silver (IMDB), Jordan Marder (IMDB), Laura Leigh Hughes (IMDB), Dustin Nguyen (IMDB), Anthony Winters (IMDB), Virginia Watson (IMDB), Lesa Noelle (IMDB), Alanna Ubach (IMDB), Michael Tamburro (IMDB), Anthony Backman (IMDB)

Virtuosity (~ Sanal Gerçek) ' Filminin Konusu :
class="text-collapsed" style="overflow: hidden;" O, her biri seri birer katil olan 200 karakterden oluşmaktadır. O, yani SID 6.7, L.A. polis memurlarını testten geçirmek üzere yaratılmış sanal bir gerçektir. Ancak Sid artık oyun oynamamaktadır. Siber dünyanın dışına kaçmıştır. Ve eğer kendi dünyasının dışında bir işlevi olmayacağını düşünüyorsanız, gerçek dünyada neler yaptığını izlemelisiniz.The Lawnmover Man'in yönetmeninden bu siber macerada Denzel Washington ve Russell Crowe'un canlandırdığı Sid, sadist, zeki tehlikeli ve vücudunun silikon parçalarını istediği şekle sokabiliyor. Russell Crowe Washington'un canlandırdığı Parker Barnes ise kanunu kendi ellerinde tutan bir Los Angeles polisi ve bu sefer şehrin kaderini de ellerinde taşıyor. Şimdi ise görevi Sid'i durdurmak. Ancak sanal olarak durdurulamayan gerçek dünyada nasıl engellenecek?


 • "russell crowe filmlerinin taban noktası. şahsi beğeni sıralamasında en dipteki örnek hükmünde. canlandırdığı karakterin sinir bozucu derecedeki kahkahalarının absürtlüğünden olacak o da."
 • "daha matrix falan filan ortada yokken lawnmover man ile beraber sanal gerçeklik ortamına el atmış güzel bir film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  zamanında izlesem ne derdim bilmiyorum ama, 2010 yılında izlemesi epey keyifli bir film virtuosity. 90'lar filmi olduğunu gözünden kaşından belli etmeye doyamıyor. ("iki nokta ve bir parantez, insanlar maillerinin sonuna gülme işareti olarak bunları koyuyor" diye bir replik var düşün artık).

  hastası olduğum demolition man filminin 2 yıl sonra çekilmiş bir uyarlaması gibi duruyor yer yer. yine yıllar içinde paslanmış bir eski polis * ve yine sadece kendisinin alt edebileceği psikopat bir katil * . film karakterlere altyapı vermekle çok fazla uğraşmıyor ama arada sırada şoke edici sahneler yakalamıyor değiller.

  filmde silik sayılabilecek performanslarından biriyle denzel washington'ı başrolde izlerken, şimdilerde kasılmaktan oyunculuğa fırsat bulamayan russell crowe, sanal dünyadan gerçek dünyaya inmiş tutarsız karakter sid 7.6'da kariyerinin en absürd ve eğlenceli işlerinden birini çıkartıyor. bugün bu adamı böyle bi rolde izlememiz imkansız.

  filmin ilginç bir sürprizi daha var. bugünlerde the big bang theory dizisi sayesinde binlerce genci kendisine aşık eden kaley cuoco hanımı 10 yaşındaki bicirik haliyle görebiliyoruz virtuosity filminde. denzel washington'a eşlik eden uzman kadının kızını oynuyor kendisi. baya baya yardımcı rol.


  (charles h duell - 30 Eylül 2010 03:14)

Yorum Kaynak Link : virtuosity