Süre                : 1 Saat 45 dakika
Çıkış Tarihi     : 04 Ocak 2019 Cuma, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Korku,Gizemli,Heyecanlı
Taglar             : Saipan,Keşfetmek,intihar,şehir efsanesi,Korku
Ülke                : Japan,ABD
Yönetmen       : Hiroshi Katagiri (IMDB)
Senarist          : Hiroshi Katagiri (IMDB),Nathan Long (IMDB)(ekşi),Brad Palmer (IMDB)
Oyuncular      : Doug Jones (IMDB), Lance Henriksen (IMDB)(ekşi), Sean Sprawling (IMDB), Patrick Gorman (IMDB)(ekşi), Katherine Taylor (IMDB), Simon Phillips (IMDB), Masashi Odate (IMDB), Justin Gordon (IMDB)(ekşi), Eva Swan (IMDB), Daniel Joo (IMDB), Matthew Edward Hegstrom (IMDB), Maxie J. Santillan Jr. (IMDB), Charles Chudabala (IMDB), David Lansky (IMDB), George Kamea (IMDB), Kevin Khoi Le (IMDB), Keisuke Akizawa (IMDB), Mauricio Gomez Amoretti (IMDB), Yasunari Akita (IMDB), Eric Shen-Feng Lin (IMDB), Jdarren Santos (IMDB), Nori Uchida (IMDB)

Gehenna: Where Death Lives (~ Gehenna) ' Filminin Konusu :
Bir grup iş adamı şirketlerinin yeni lokasyonunu görmek üzere Saipan’a gider. Keşif yapmak üzere geldikleri arazide 2. Dünya Savaşı sırasında Japonlar tarafından inşa edilmiş ıssız bir kulübe bulurlar. Kulübe her birinin sırlarını ve gizli kalmış korkularını açığa çıkardığında merakın öldürücü sonuçları olabileceğini çok geçmeden anlayacaklardır.


 • "asil olarak kudus civarinda, cocuklarin ammonit tanrisi moloch a kurban olarak yakildiklari bir vadi."
 • "butun white wolf, ozellikle de masquerade sevenler icin 4 farkli sekilde sunulmus bir olay. butun world of darkness i etkileyecek bu olayi cok farkli sekillerde oynayabiliyor/yasatabiliyorsunuz."
 • "blue exorcist isimli animede geçen şeytanların yaşadığı diyar. insanların yaşadığı diyar olan assiah'ın tam zıttı olan bir alem."
 • "ibranice "teneke mahalle"(varoş).kaynak:okulsuz toplum, ivan illich"
Facebook Yorumları
 • comment image

  slipknot'ın son albümü all hope is gone'da yer alan, nakarat kısımları da deli gibi katatonia kokan, yepisyeni şarkılarından biri. güzel bir şarkı bu arada ben baya sevdim. solo falan var canavar gibi.

  do you believe? do you fade like a dream?
  let me hear you breathe
  let me watch as you sleep
  the sparrow's eyes... promises shift into judgments
  i cannot deny that you were designed for my punishments

  the blood and the body - control the cut so it's seamless
  show me your heart - show me the way to complete this
  tethered / to a scene i / treasure / can you help me?
  i / sever/ god it's perfect, it's / never / really perfect
  now... i can finally be myself
  cuz i don't want to be myself

  free my severed heart, give me you - i want it
  (i don't want to be myself)

  i cannot maintain a semblance of normal anymore
  i'd rather feel pain than try to fit in with you anymore
  i'll throw it all away, like everybody else
  i can finally be myself
  cuz i don't want to be myself

  free my severed heart, give me you - i want it
  (i don't want to be myself)


  (fenriz - 14 Eylül 2008 23:59)

 • comment image

  ibranice, (ge hinnom, “hinnom vadisi”)
  yunanca, (geenna);
  latince, gehenna

  ibranice "ge hinnom" sözcüğünün latince biçimi olan “gehenna”, “hinnom vadisi” anlamına gelir. “hinnom vadisi” ifadesinin geçtiği yeşu 18:16’da, yunanca septuagint tercümesinde “gehenna” sözcüğü kullanılmıştır. bu sözcük yunanca kutsal yazılarda 12 kez geçer; matta 5:22, 29, 30; 10:28; 18:9; 23:15, 33; markos 9:43, 45, 47; luka 12:5; yakup 3:6’da.

  hinnom vadisi, yeruşalim’in pisliklerinin atıldığı ve yakıldığı bir çöplük yeri olmuştu. hayvan leşleri yanıp kül olmaları için oraya atılırdı; ateşin sönmesini engellemek üzere kükürt kullanılırdı. ayrıca onurlu şekilde bir mezara gömülmeye layık görülmeyen idam edilmiş suçluların cesetleri de oraya atılırdı. leşler ve cesetler ateşin içine düşerlerse yanıp kül olurlardı, ama derin yamaçtaki düz bir çıkıntının üzerine düşüp kalırlarsa, solucan veya kurtçuklar bu kokuşan cesetleri sarar ve bütün etleri yiyip bitirinceye, geriye sadece iskelet kalıncaya dek ölmezlerdi.

  hiçbir canlı hayvan ya da insan, diri diri yanması, azap çekmesi için hinnom vadisine atılmazdı. dolayısıyla orası, insan canlarının gerçek bir ateşte ebediyen azap çektiği ya da ölmeyen kurtçukların saldırısına uğradığı görünmez bir diyarı simgelemiyordu. cesetleri oraya atılan suçlular, dirilme ümidini simgeleyen bir mezara onurlu şekilde gömülmemiş olduklarından, isa ve öğrencileri hinnom vadisini ebedi yok oluşun, tanrı’nın yarattığı evrenden silinip atılmanın, ve “ikinci ölüm”ün, yani sonsuz cezanın simgesi olarak da kullandılar.

  ayrıntılı bilgi ve resimleri için: http://en.wikipedia.org/wiki/gehenna


  (aithra - 26 Temmuz 2009 13:32)

 • comment image

  kudüsün hemen güneyinde yer alan henna isimli vadi. gehenna, henna vadisi anlamına gelmektedir. arapçaya cehennem olarak geçmiştir. m.ö. 1000 yılları civarında, idama mahkum edilmiş ağır suçluların cesetleri için mezar yapılmaz, bu şehir çöplüğüne atılırdı. "cehenneme atılmak" deyimi buradan gelmektedir.


  (diabolic wizard - 15 Temmuz 2004 12:40)

 • comment image

  cehenna; yani cehennem kelimesinin kökeni olan gehenna, bugün daha çok hinnom vadisi olarak bilinir ve zion dağı'nı da kapsayacak şekilde eski kudüs şehrini çevreler. dinden çıkan yahudilerin, moloch veya baal gibi kenan tanrılarının müritlerinin çocuklarını kurban olarak yaktıkları vadidir. yahudi, hıristiyan ve müslüman kutsal metinlerinde gehenna kötü bir yerdir.
  gehenna, ibranice'de yine cehennem anlamına gelen sheol'dan farklıdır. şöyle ki sheol, iyilik ya da kötülük yaptığına bakılmaksızın bütün ölülerin gittiği karanlık, durağan bir yerdir. gehenna ise tereddütsüz kötü bir yerdir.
  cennet'in etimolojisi için (bkz: paridaeza) (bkz: gan eden)


  (lairocse - 15 Ocak 2017 23:58)

 • comment image

  blue exorcist isimli animede geçen şeytanların yaşadığı diyar. insanların yaşadığı diyar olan assiah'ın tam zıttı olan bir alem.


  (ryuuku - 20 Eylül 2012 14:16)

 • comment image

  white wolf setting ine göre tüm vampirlerin babasının sürüldüğü yer burasıdır ve cehennem diye geçer.aslında gehenna abyys ve baator ‘un yanında cehennemcik kalır.büyük volkanlardan,büyük boşluklardan oluşur.heryer lav vardır.boğucu sülfür kaplı bir havası vardır.gehenna unutulacak bir yer değildir.başka nerede ters yüz şekilde yüzen dağlar,kaygan karanlık yokuşlar,sisli kabarcıklı nehirler görebilirsiniz.ve heran her yerden lav fışkıra bilme ihtimalide cabası.burada yaşayanlar için hayat mücadelelerle doludur.voporighu ve yugoloth lar buraların yerlikleridir.ancak imp,beetezu ve sürgün tanar’ri lerede rastlanır.

  dört dağdan oluşur

  khalas:khalas gehennalılar için acımasız bir yerdir.ilk dağ astral plane ile bağlantılıdır.sisler tarafından saklanmış lav nehirleri büyük tehlike arz eder.nehirlerin dibi yoktur.

  chamada:ikinci dağ en acımasız dağdır.zemini yanar ve yer yer aralarından lav fışkırır.havası sülfürle karışıktır.

  mongoth:üçüncü dağ toz ve asit yağmurlarına maruz kalmaktadır.yüzeyi soğuktur.

  krangath:dördüncü dağ ölü bir yerdir.bütün ateşler sönmüştür ve dağlar titrememektedir.heryer karanlık ve soğuktur.herşey donmuştur.orcların tanrısı shaargas the night lord burda yaşar.


  (blind striker - 14 Ağustos 2007 13:22)

Yorum Kaynak Link : gehenna