Süre                : 1 Saat 31 dakika
Çıkış Tarihi     : 24 Şubat 2011 Perşembe, Yapım Yılı : 2011
Türü                : Drama,Korku,Gizemli,Heyecanlı
Taglar             : mastürbasyon,röntgencilik,Gözetleme deliği,soyunma
Ülke                : İngiltere,ABD
Yapımcı          :  Exclusive Media Group , Hammer Films
Yönetmen       : Antti Jokinen (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Antti Jokinen (IMDB)(ekşi),Robert Orr (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Hilary Swank (IMDB)(ekşi), Jeffrey Dean Morgan (IMDB), Lee Pace (IMDB), Christopher Lee (IMDB)(ekşi), Aunjanue Ellis (IMDB), Sean A. Rosales (IMDB), Deborah Martinez (IMDB), Sheila Ivy Traister (IMDB), Michael Showers (IMDB), Nana Visitor (IMDB), Arron Shiver (IMDB), Michael Badalucco (IMDB), Michael Massee (IMDB), Penny Balfour (IMDB), Mark Morocco (IMDB), Veronica Hool (IMDB), Steven Ray Byrd (IMDB), Skippy the Dog (IMDB), Elli (IMDB), Cliff Gravel (IMDB), Peggy Miley (IMDB), Alexandria Morrow (IMDB), Sandi K Shelby (IMDB), Kisha Sierra (IMDB), Lori Steele (IMDB)

The Resident (~ Kiracı) ' Filminin Konusu :
2 Oscar ödülü aldıktan sonra sürekli 'rahatlama' filmlerinde karşımıza çıkan Hilary Swank, kariyerini bir süre daha iddiasız projelerde sürdürmeye kararlı görünüyor. Ünlü yapım şirketi Hammer'ın geri dönüşünün Let Me In'den sonraki ikinci ürünü olan film, Brooklyn'de yaşayan doktor Juliet Devereau'nun hikayesini anlatıyor. Kocasından yeni boşanmış olan Juliet, New York'ta kendisine bir daire kiralar ve kendisi için yepyeni bir yaşam başlar. Juliet gerçekten de çok güzel bir ev kiralamıştır ve evin sahibi de oldukça yakışıklı biridir. Evde yaşanan garip olaylar Juliet'i orada yalnız olmadığına inandırmaya başlar. Ev sahibinin kendisi hakkında korkunç saplantılara sahip olduğunu öğrenmesi uzun sürmeyecektir.Son dönemlerin başarılı oyuncularından Jeffrey Dean Morgan ve efsane aktör Christopher Lee'li kadrosuyla dikkat çeken yapım, yönetmen Antti Jokinen'in ilk uzun metrajı. Daha önce genellikle televizyon için işler yapan Jokinen'in performansı filmin gidişatını etkileyecek en önemli etken gibi gözüküyor.


 • "guzel ve surukleyici bir film. 1080p seyretmemin de etkisi olabilir bunda."
 • "son zamanlarda izlediğim iyi bir psikolojik gerilim filmidir. hilary swank'i görünce tereddüt bile etmeden izlediğim ve pişman olmadığım filmdir"
 • "p.s. i love you'nun devamı."
 • "yanlız yaşayan bayaanların seyretmemesi gereken film.. allahıma gerim gerim gerilirler..."
Facebook Yorumları
 • comment image

  filmin baslari oyle sirin ilerledi ki (mecaz-i mursel efenim; jeffrey dean morgan'in kendisi cok sirin velhasil) film thriller degil de romantik film muhabbetine devam etsin istedik. cok feci ideal erkek modu baslayip birden jeffrey ezik, sapik moda donusunce feci itici hal aldi kendisi zira.

  --- spoiler ---
  sonuna kadar hatun oldurmedi sapik guzelimizi. sonunda gordu ki erkek arkadasini oldurmus; "ha" dedi, "o zmn oldureyim, nefsi mudafaadan zaten ceza almam", ve gitti guzelim adam. sevgilisinin oldurulmesi de cok yerinde oldu. o iliski zaten aldatmanin uzerine devam edemezdi nitekim.
  ---
  spoiler ---

  neyse. onerdigimiz bi film degil totalde ve ozette.

  imdb linki icin; http://www.imdb.com/title/tt1334102/

  bu arada...
  --- spoiler ---
  geceleri tecavuz var mi yok mu? cok muhim.
  ---
  spoiler ---


  (infected grail - 14 Şubat 2011 00:59)

 • comment image

  son zamanlarda izlediğim iyi bir psikolojik gerilim filmidir. hilary swank'i görünce tereddüt bile etmeden izlediğim ve pişman olmadığım filmdir


  (sisi - 4 Nisan 2011 10:06)

 • comment image

  içinde cin yok, ruh yok, şeytan yok. gerçek insanlarla gerçek bir gerilim filmi.
  çok büyük şeyler anlattığı falan yok elbette ama merak uyandırıyor.

  izlerken gerildim ve sinir oldum hatta. bir an kendimi dizi izleyen babaanne modunda bile buldum. adama küfrettim falan.
  böyle değişik deneyimler yarattı yani bende.

  --- spoiler ---

  ancak filmin son 15 dakikası "acaba kim kimi öldürecek" diye pek de merak etmiyorsunuz açıkçası. zaten belli.

  ---
  spoiler ---


  (moirabathory - 2 Mayıs 2011 03:46)

 • comment image

  jeffrey dean morgan'dan anthony perkins olur mu, e olmaz tabii. iyi başlıyor ama ilerledikçe korkmak yerine gülmeye başlıyorsunuz. hele ki seyrettiğimiz kısımların, sanki farklı bir şey anlatıyormuş gibi tekrar aynı şekilde önümüze sunulmasına hiçbir şey diyemiyorum.


  (alva starr - 6 Haziran 2011 16:33)

 • comment image

  hillary swank'ten çok jeffrey dean morgan'ı izlemeye gittiğim film. hillary swank iyiydi, jeffrey dean morgan da ortalama bir oyunculuk sergiledi ama senaryo yetersiz, akmayan bir film.

  --- spoiler ---

  jeffrey dean morgan'ın sapık rolündeki davranışları çok inandırıcı değil, bir yere götürmüyor filmi, yapılmış olmak için yapılmış birşey. filmin başındaki juliet ve max arasındaki romantik komedi tarzındaki bölümler daha doğaldı. filmin daha sonraki bölümleri, özellikle juliet'in kameradan evine girenin max olduğunu gördükten sonraki bölümleri gerilim yaratmaktan son derece uzaktı. ne olacağı belliydi, kötü adam biraz acı çektirecek, kovalayacak, sonra bir şekilde kız kurtulacak. geri sarma olayı biraz daha iyi kullanılabilirdi vantage point'e benzer bir şekilde ama yine de yeterli sayılabilir. görüntü yönetimi, müzik ve hillary swank'in performansı için izlenebilir. 6/10.

  ---
  spoiler ---


  (pleione - 1 Ağustos 2011 00:19)

Yorum Kaynak Link : the resident