Çıkış Tarihi     : 24 Ekim 2019 Perşembe, Yapım Yılı : 2019
Türü                : Komedi,Drama,Savaş
Taglar             : Siyah komedi,Yıl 1945,unwanted nickname,10 yaşında,Nazi Almanyası
Ülke                : Almanya,ABD
Yapımcı          :  Fox Searchlight Pictures
Yönetmen       : Taika Waititi (IMDB)(ekşi)
Senarist          : Christine Leunens (IMDB),Taika Waititi (IMDB)(ekşi)
Oyuncular      : Roman Griffin Davis (IMDB), Thomasin McKenzie (IMDB), Taika Waititi (IMDB)(ekşi), Sam Rockwell (IMDB)(ekşi), Scarlett Johansson (IMDB)(ekşi), Rebel Wilson (IMDB), Alfie Allen (IMDB)(ekşi), Stephen Merchant (IMDB)(ekşi), Victoria Hogan (IMDB), Brian Caspe (IMDB), Joe Weintraub (IMDB), Luke Brandon Field (IMDB), Judith Georgi (IMDB), Bethany Adams (IMDB), Archie Yates (IMDB), James McVan (IMDB), Gabriel Andrews (IMDB), Christian Clarke (IMDB), Sam Haygarth (IMDB), Christiaan Bagust (IMDB)

Jojo Rabbit (~ Tavşan Jojo) ' Filminin Konusu :
Jojo Rabbit is a movie starring Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, and Taika Waititi. A young boy in Hitler's army finds out his mother is hiding a Jewish boy in their home.


 • "wes anderson filmine benzeyen taika waititi filmi."
 • "yine bir şaheser izleyeceğimizi düşündüren, gülümseten fragmanlı taika waititi filmi."
 • "son zamanlarda izlediğim en iyi trailerlardan birine sahip olan film. zaten merakla beklediğim film hakkında daha da heyecanlandırdı beni."
 • "toronto film festivali'nden büyük ödül ile dönerek tebessüm ettirmiştir. yokları oynayan kabız halivuud'da yolu açık olsun."
 • "muazzam bir film olacakmış gibime geliyor. konu sakat olsa da. waititi’nin askerleriyiz."
 • "hitler'i sinemada daha ne hallerde göreceğiz derken bu film vasıtasıyla da kendisini nazi sanan bir çocuğun hayali arkadaşı olarak izledik. eğlenceli bir film."
Facebook Yorumları
 • comment image

  son zamanlarda izlediğim en iyi trailerlardan birine sahip olan film. zaten merakla beklediğim film hakkında daha da heyecanlandırdı beni.


  (sea the stars - 3 Eylül 2019 18:33)

 • comment image

  toronto film festivali'nden büyük ödül ile dönerek tebessüm ettirmiştir. yokları oynayan kabız halivuud'da yolu açık olsun.


  (kahmut - 15 Eylül 2019 21:56)

 • comment image

  toronto film festivali'nin en önemli ödülü olan "halkın seçimi ödülü"nü kazanmış taika waititi filmi.

  geçtiğimiz yıllarda bu payeye layık görülen filmlerin**** oscar performansları düşünüldüğünde, 2020 yılı en iyi film heykelciği için şimdiden favori olduğunu söylersek, abartmış olmayız.

  --- spoiler ---

  belki günümüz hollywood'u, adolf hitler gibi bir konunun satirik ve yer yer didaktik bir şekilde makaraya alınmasından hoşlanmayabilir, lâkin karşımızda oldukça iyi bir sinematografi ve muazzam oyunculuklar var. hatta thomasin mckenzie'ye de en iyi yardımcı kadın oyuncu adaylığı yolu açık gibi duruyor.

  ---
  spoiler ---


  (ncpzbsn - 16 Eylül 2019 09:21)

 • comment image

  taika waiti‘nin kendini kabullendireceği film olacaktır. hatta oscar’dan oscar’a koşması bile olası.

  dünya standartlarında hassas bir konunun bu kadar çılgınca, komik, alaylı işlenmiş olması başlı başına güzel bir şeyken üstüne bir de iyi işçilikle işlenmiş bu birleşim.

  güldürmesinden üç saniye sonrasında tüylerinizi diken diken edebiliyor. dramı hissettirirken aceleye getirmek yerine sonuna kadar hissetmenize izin veriyor. bu yüzden filmin his yönetimi son derece tatlı.

  8/10

  --- spoiler ---

  jojo’nun zihninde canlanan führer karakteri son derece naif bir şekilde yaratılmış; hırçın, çocuksu, zararsız. çünkü jojo’nun ırkçı yanının tam anlamıyla bir yansımasıydı buradaki führer.

  ---
  spoiler ---


  (ciel phantomhive - 10 Ekim 2019 14:16)

 • comment image

  hitler'i sinemada daha ne hallerde göreceğiz derken bu film vasıtasıyla da kendisini nazi sanan bir çocuğun hayali arkadaşı olarak izledik. eğlenceli bir film.


  (kayravekinyas - 10 Ekim 2019 20:03)

 • comment image

  taika waititi 'nin büyük ihtimalle thor paralarıyla çektiği 2. dünya savaşı sonlarında geçen filmi.

  ben filmi bazı izleyicilerin tersine sığ bulmadım. aksine böylesi bir çocuk filmi estetiği ve mizahın olayların etki gücünü arttırdığını düşünüyorum. özellikle mülteci meseleleri, aşırı sağın yükselişi gibi konuların avrupa'yı kara bulut gibi sardığı şu zamanlarda masumiyet ve vicdanı hatırlatıyor.

  hitler'i nazi olarak büyümüş tatlı bir çocuğun hayali arkadaşı durumunda yazmanın altindan başarıyla kalkilmis bence. tabii şu an bu tarz bir filmi için büyük ihtimalle yeterli destek alınamayacağını görmüş olacak ko taika filmi kendisi yapmış. bu nokta sebebiyle de marvel maaşlarının böyle işlerde kullanılıyor olması da ayrıca tebrik konusu.


  (hotterthanhell - 26 Ekim 2019 03:25)

Yorum Kaynak Link : jojo rabbit