Süre                : 1 Saat 45 dakika
Çıkış Tarihi     : 22 Nisan 2018 Pazar, Yapım Yılı : 2018
Türü                : Drama
Taglar             : Yahudi
Ülke                : USA
Yapımcı          :  King Bee Productions , Salem Street Entertainment , UnLTD Productions
Yönetmen       : Shawn Snyder (IMDB)
Senarist          : Jason Begue (IMDB),Shawn Snyder (IMDB)
Oyuncular      : Géza Röhrig (IMDB), Matthew Broderick (IMDB)(ekşi), Sammy Voit (IMDB), Sarah Jes Austell (IMDB), Natalie Carter (IMDB), Bern Cohen (IMDB)(ekşi), Linda Frieser (IMDB), Ben Hammer (IMDB)(ekşi), Leo Heller (IMDB), Marceline Hugot (IMDB), Andrew Keenan-Bolger (IMDB), Stephanie Kurtzuba (IMDB), Jill Marie Lawrence (IMDB), Larry Owens (IMDB), Isabelle Phillips (IMDB), Annie Pisapia (IMDB), Jaclyn S. Powell (IMDB), Aaron Raksin (IMDB), Zalman Raksin (IMDB), Janet Sarno (IMDB), Joseph Siprut (IMDB), Leanne Michelle Watson (IMDB), Ziv Zaifman (IMDB), Reuven Russell (IMDB)

To Dust (~ Porrá) ' Filminin Konusu :
1800'lü yıllarda ve günümüz döneminde geçen film iki kardeşin kavgasını anlatıyor. Biri azılı bir soyguncu diğeri ise makedonya Türklerinin yaşadığı bölgede hıristiyanlık için çalışmaktadır. işin içinde birde kadın girince amansız bir mücadele başlayacaktır. İMDB : 6.1


 • "(bkz: this is for soap)"
 • "(bkz: ashes to ashes)"
 • "mükemmel ötesi şarkı. the civil wars'ın en iyi parçalarından biri. az biliniyor olması da ayrı güzellik"
 • "ne güzel yazmışlar:''you're like a mirror, reflecting me..takes one to know one, so take it from me!''"
Facebook Yorumları
 • comment image

  bu parça gibi lezizine denk gelemedim bir türlü. buna benzer tüm önerilere açığım. vermesini istediğim his genel olarak şöyle bir şey; dinlerken sevgisel anlamda (sevgiliniz varsa onu düşündüren, yoksa da sevgi'nin, sevebilme yetisinin hoşluğunu hissettiren) çoşku uyandırması ama aynı zamanda minik de olsa sızısal bir şeyler de aktarması. (yani düşük oranda hüzünlü olabilir ek olarak) naif olsun, depresif olmasın, mutluluktan havalara da uçurmasın. yeşillendirin lütfen hunharca.

  edit:

  ben bir tane daha bulabildim sonunda.

  ımany - slow down > https://www.youtube.com/watch?v=hcwsx-rualw


  (matrix - 7 Nisan 2016 04:12)

 • comment image

  (bkz: this is for soap)

  makarov: who is this?
  price: prisoner 6-2-7. i'm coming for you makarov.
  makarov: haven't you heard price? they say the war is over.
  price: my war ends with you.
  makarov: like it ended for captain mactavish? tell me, price, how long did it take him to die? i've destroyed your world piece by piece. it's only a matter of time until i find you.
  price: you won't have to look far...

  call of duty modern warfare 3'nin onsekizinci ve sonuncu gorevidir. goreve yukaridaki efsane diyalog ile baslariz. ''hedef: makarov'u oldur'' seklindedir. su ana kadar seriye ait tum oyunlari defalarca oynamis birisi olarak veteran seviyede mile high club ve one shot one kill gorevleri ile beraber beni en cok zorlayan gorev bu olmustur. belki sonra takedown gelir. devami spoiler icerir.

  call of duty 4 modern warfare'in son asamasi ''kill zakhaev''* gorevinde zorlanmadim.

  call of duty modern warfare 2'un son asamasi ''kill shepherd''* gorevinde zorlanmadim.

  call of duty modern warfare 3'nin son asamasi ''kill makarov''* gorevinde ellerimi havaya kaldirip ''neden?'' diye agladim, basimi defalarca masaya carptim, ''lanet olsun icimdeki cod sevgisine'' deyip benligime isyan ettim, hayattan bezdim, yasamdan sogudum.

  bu gorevi tamamlarken hardened seviyesi neyse de, veteran seviyesinde resmen ayaga kalkamadim. gittim youtube'dan izledim, yapan yapmis. ''bir gun bu aci isine yarayacak, sizlanma, sen de yapacaksin'' dedim ve makarov'un helikopterine ulasmak icin son dort dakika kala once yerde surune surune gittim, koltuktan dolayi ayaga kalktigim an oldum. sonra hic durmadan helikoptere kosayim dedim, kosamadim tabi, yine oldum. sonra bir sipere cokup ''sakin ol. zamani unut'', kim var kim yoksa hepsini indir dedim. nitekim indirdim, tam ayaga kalktim yine oldum.

  bir sure sonra herhalde yapay zeka bana acidi, yaziktir, cok cebellesiyor, ''hadi git bak, helikopter orada'' dedi galiba. bir baktim, odadan odaya gecmeyi basarip terasa ulasmisim. simdi tekrar yap desen, once ecza dolabinda yeterince antidepresan var mi diye bakarim.

  ---
  spoiler ---

  vladimir makarov neden john soap mactavish'den bu kadar nefret ediyor sorusunun yaniti call of duty 4 modern warfare oyununda saklidir. all ghillied up ve devami olan one shot one kill gorevinde captain price, makarov'un manevi babasi ve akil hocasi imran zakhaev'i oldurmeyi denemis, basaramamis ama en son gorevde imran zakhaev'i bizzat soap oldurmustur.

  --- spoiler ---


  (okyunus - 5 Temmuz 2016 21:43)

 • comment image

  dünya tatlısı the civil wars şarkısı.

  böyle sözler yazabilmek için ne yiyip ne içmek gerekiyor acaba?

  it's not your eyes
  it's not what you say
  it's not your laughter
  that gives you away
  you're just lonely
  you've been lonely
  too long


  (bakbirvarmisbiryokmus - 30 Ocak 2017 16:27)

 • comment image

  hayatımın aşkıyla, şu anda birlikte olduğum kişiyle aşık olduğum tek insanla ilk dansımı yaptığım parça

  onu özlediğim anlarda gözümde o sahne canlanıyor. o ilk danstaki heyecanı ve sıcaklığı hala hissediyor, hissettiriyor olmak dünyaya geliş amacımı anlamayı daha da kolaylaştırıyor


  (balerine para takan adam - 23 Mayıs 2017 21:54)

Yorum Kaynak Link : dust to dust